Jak vyrobit dětskou tichou knihu

Jak udělat dětskou tichou knihu? To je častá otázka čerstvých maminek. V tomto článku se však dozvíte, jak na to.

Abyste mohli vyrobit dětskou tichou knihu, budete potřebovat:

– kus plsti

-nůžky

-vlákno

-jehla

-tlačítko

Nejprve si z plsti vystřihněte čtverec. Poté vyřízněte menší čtverec ze středu prvního čtverce. Dále prošijte okraj malého čtverce. Nakonec připevněte knoflík do středu malého čtverce. Vaše tichá kniha je nyní kompletní!

Co dělá dobrou dětskou knížku?

Při výběru dětské knížky je třeba zvážit několik věcí.

  • Prvním je věk vašeho dítěte. Pokud máte novorozence, budete chtít něco jiného, ​​než když máte batole.
  • Za druhé, o jaký druh knihy se jedná. Některé knihy jsou spíše vzdělávací, jiné jsou spíše pro zábavu.
  • Za třetí, přemýšlejte o ilustracích. Vypadají zábavně a poutavě?
  • Za čtvrté, jak snadno se kniha čte? Dětské knihy by měly být krátké a jednoduché, s velkým písmem a spoustou obrázků.
  • Za páté, nabízí kniha příležitost k interakci? Hledejte knihy se zvedacími klapkami nebo jinými funkcemi, které vašemu dítěti pomohou zůstat v kontaktu.

Kdy byste měli svému dítěti představit knihy?

Neexistuje žádná definitivní odpověď, ale většina odborníků doporučuje počkat, dokud vaše dítě nebude mít alespoň šest měsíců. To jim dává čas na rozvoj potřebné jemné motoriky pro otáčení stránek a držení knihy.

Umožňuje jim také porozumět základním pojmům, jako je stálost objektu (myšlenka, že něco stále existuje, i když je to mimo dohled).

Před šesti měsíci je doba pozornosti vašeho dítěte pravděpodobně příliš krátká na čtení. Užijte si tedy tato mazlení a vězte, že knihy budou čekat, až budou hotové.

Jakmile vaše dítě dosáhne šesti měsíců, můžete začít pomalu zavádět knihy do jeho rutiny. Začněte tím, že budete číst jen několik minut v kuse, a postupně s přibývajícím věkem čas prodlužujte.

Pokud se zdá, že vaše dítě nemá o knihy zájem, nenuťte ho. Mohou jen potřebovat více času na přizpůsobení. Můžete také zkusit čtení s oblíbenou hračkou nebo plyšákem, aby to bylo zábavnější.

Pamatujte, že cílem je vzbudit ve vašem dítěti lásku ke čtení. Tak si udělejte čas a bavte se s tím! Knihy budou čekat, až budou hotové.

Máte-li jakékoli dotazy nebo obavy, neváhejte se obrátit na dětského lékaře vašeho dítěte. Budou vám schopni poskytnout rady na míru pro individuální potřeby vašeho dítěte.

Jaká je nejoblíbenější dětská knížka?

Nejoblíbenější dětskou knihou je „Kočka v klobouku“ Dr. Seusse. Této knihy se prodalo přes dva miliony výtisků a byla přeložena do více než dvaceti jazyků. „Kočka v klobouku“ je klasická dětská kniha, která učí děti, jak je důležité být laskavý a pomáhat druhým.

Mezi další oblíbené dětské knihy patří „Goodnight Moon“, „Where The Wild Things Are“ a „Udělejte cestu pro káčátka“. Všechny tyto knihy jsou klasiky, které si oblíbily generace dětí.

Pokud hledáte speciální dárek pro miminko, kterákoli z těchto knih by byla skvělou volbou. Můžete se také podívat na související články jako Co napsat do knížky pro miminko pro chlapce a Jaký druh pálky použít při výrobě knížky pro miminko.

Jsou knihy dobrým dárkem pro miminko?

To je otázka, kterou dostávám často a moje odpověď je vždy stejná: ANO! Knihy jsou úžasným dárkem pro miminko z mnoha důvodů. Zde je jen několik:

Knihy jsou nadčasové. Mohou se předávat z generace na generaci a nikdy nevyjdou z módy. Jsou také skvělým způsobem, jak začít budovat knihovnu vašeho dítěte.

Knihy jsou vzdělávací. I ty nejjednodušší obrázkové knihy mohou vaše dítě naučit o barvách, tvarech, číslech a písmenech. A jak stárnou, mohou se prostřednictvím příběhů o historii, vědě a světě kolem sebe dozvědět ještě více.

Knihy jsou zábavné. Ať už je čtete nahlas nebo se vaše dítě dívá na obrázky, knihy jsou skvělým způsobem, jak spolu strávit kvalitní čas. Jsou také skvělým způsobem, jak pomoci vašemu dítěti uklidnit se před spaním.

Takže pokud hledáte dokonalý dárek pro miminko, nezapomeňte na sílu dobré knihy!

Co píšete na přání miminka místo do knihy?

Když přijde na dárky pro miminko, mnoho lidí si pro nastávající maminku koupí knihu. Pokud však hledáte něco trochu jiného, ​​proč místo toho nezkusit kartu?

Zde je několik nápadů, co napsat na přání pro miminko:

„Všechno nejlepší tobě a tvému ​​novému příchodu! Gratulujeme k tomuto výjimečnému času.“

„Přeji vám všechnu radost, lásku a spánek, které zvládnete v následujících měsících!“

„Vítejte v rodičovství! Doufám, že je to všechno, o čem jste snili (a ještě víc).“

„Nemůžu se dočkat, až se seznámím s tvým malým. Gratuluji!“

„Jsem tak nadšený pro vás oba! Přeji vám spoustu lásky v této úžasné době.“

„Vaše rodina se brzy rozroste a bude mnohem rozkošnější. Gratuluji!“

„Nové dítě je takové požehnání. Gratuluji k rozrůstající se rodině!“

„Nemůžu se dočkat, až uvidím fotky vašeho nového příchodu! Přeji vám všechno nejlepší.“

„Budeš úžasný rodič! Přeji ti všechno nejlepší v této výjimečné době.“

„Tak šťastný za vás oba! Gratuluji k nadcházejícímu příchodu vašeho malého.“

„Rodičovství je největší dobrodružství ze všech. Přeji vám hodně štěstí (a spánku) na této cestě!“

Ať už si vyberete jakoukoli zprávu, držte ji stručnou, milou a upřímnou. Pár dobře zvolených slov je vše, co potřebujete, abyste vyjádřili své nadšení a přání všeho nejlepšího pro nové rodiče.