Jak vyrobit dětskou osušku s kapucí

Jak vyrobit dětskou osušku s kapucí? Výroba dětské osušky s kapucí je velmi snadná.

Budete potřebovat:

– Froté látka, asi dva yardy

– Nůžky

– Šicí stroj nebo jehla a nit

– Měřicí páska nebo pravítko

Nejprve změřte šířku hlavy vašeho dítěte a přidejte k tomuto rozměru čtyři palce. Toto bude šířka vašeho látkového panelu. Froté panel ořízněte na tuto velikost.

Dále ustřihněte kus látky na kapuci, který je šest palců široký a délka obvodu hlavy vašeho dítěte plus šest palců. Pokud je například obvod hlavy vašeho dítěte 18 palců, pak byste ustřihli kus látky, který je dlouhý 24 palců. Šest palců navíc umožňuje přídavek na švy.

Přeložte panel kapoty napůl tak, aby pravé strany směřovaly k sobě. Sešijte kolem dvou okrajů, jeden okraj ponechte otevřený pro otočení. Otočte kapuci naruby tak, aby měla nyní tvar válce, a sešijte přes spodní šev, abyste ji úplně uzavřeli.

Nyní můžete kapuci připnout k hlavnímu látkovému panelu ručníku. Ujistěte se, že je na obou stranách rovnoměrně zarovnaný, a poté sešijte kolem tří jeho okrajů, aby držel na místě.

V tomto bodě vytvoříte otvor pro obálku, kde můžete celý svůj kus ještě jednou otočit naruby, než sešít podél všech čtyř jeho vnějších okrajů, aby bylo vše navždy zajištěno!

Jak často byste měli koupat čtyřměsíční dítě?

Na základě většiny materiálů, které jsem četla a ptala se svého pediatra, lze novorozence do tří měsíců koupat každý den. Po tomto období, když jsou jim již čtyři měsíce, je můžete začít koupat pouze dvakrát až třikrát týdně. Zmírnit stres v kůži způsobený méně častou koupelí.

Není třeba se starat o hygienu vašeho miminka, protože miminka se nepotí tolik jako dospělí lidé, takže jsou v bezpečí před hromaděním bakterií a zápachem, i když je už nekoupete denně.

Jejich imunitní systém je také chrání před infekcemi, protože je v této fázi jejich života stále velmi silný.

Stále však existují případy, kdy byste měli své dítě koupat denně, i když jsou mu již čtyři měsíce.

Tady jsou některé z nich:

Pokud se vám zdá, že je vaše dítě mrzuté, podrážděné a nepohodlné kvůli horku, pak ho rozhodně koupejte, abyste si zchladili tělesnou teplotu.

Teplá vodní lázeň může pomoci snížit jeho tělesnou teplotu, zvláště když je venku horko. Také se díky tomu bude cítit svěží, takže už nebude podrážděný, což bude mít za následek méně pláče a více se usmívat nebo být alespoň na nějakou dobu v klidu!

Nejlepším způsobem, jak si odpočinout po náročném dni pro matku i dítě, je společná koupel – ta má uklidňující účinek, zatímco maminka si dopřeje tolik potřebnou relaxaci.

Pokud si vaše dítě hrálo celý den v písku nebo v hlíně, je třeba ho denně koupat, aby bylo jeho tělo čisté a bez bakterií.

Pamatujte, že děti jsou velmi náchylné ke kožním onemocněním, protože jejich imunitní systém je stále slabý, takže pokud se dostanou do kontaktu s choroboplodnými zárodky, mohou snadno onemocnět. Takže se ujistěte, že máte vždy navrch, pokud jde o jejich zdraví!

A konečně, pokud vašemu dítěti rostou zoubky, může to být také další důvod, proč může potřebovat koupel pokaždé, protože bude více slintat než obvykle, což znamená větší pravděpodobnost, že se v jeho ústech nahromadí bakterie z nahromadění slin způsobených nadměrným žvýkáním ( nebo hlodání hraček).

Kdy bych měl začít koupat své dítě každý den?

Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, protože se liší dítě od dítěte. Většina pediatrů však doporučuje začít s každodenní koupelí ve věku dvou týdnů.

Některá miminka mohou začít dříve, pokud jsou obzvlášť špinavá nebo mají čepičky od kolébky, zatímco jiná nemusí koupel potřebovat každý den, dokud jim není šest měsíců nebo více. Nakonec je jen na vás a vašem dítěti, abyste se rozhodli, co je pro ně nejlepší.

Někteří rodiče se rozhodnou dávat svému dítěti houbové koupele až do věku přibližně čtyř měsíců, poté přejdou na celotělovou koupel ve vaně. To může být užitečné, pokud je vaše koupelna malá a nemá dostatek místa pro vás i vaše dítě ve vaně zároveň.

Obecně platí, že pokožka vašeho miminka ještě není plně vyvinutá a může vysychat nebo být podrážděná přílišným vystavením vodě.

Je dobré se ujistit, že jejich první koupel není příliš horká (nejlépe teplá) a netrvá déle než pět minut. Asi po šesti týdnech věku je můžete koupat tak často, jak je potřeba, podle toho, jak se během dne špiní.