Jak vyrobit dětskou látkovou knihu

Hledáte zábavný a snadný projekt, který zabaví vaše dítě? Proč nezkusit vyrobit látkovou knihu. Je to skvělý způsob, jak spotřebovat zbytky látek, a je to zábavná aktivita pro rodiče i děti.

V tomto příspěvku na blogu vám ukážeme, jak vyrobit látkovou knihu pomocí jednoduchých kroků. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Jak vyrobit dětskou látkovou knihu

Jakmile budete mít všechny potřebné materiály připravené, je čas začít vyrábět látkovou knížku pro miminko.

Krok jedna: Ustřihněte kus látky o rozměrech 12”x18”. Přeložte látku napůl, špatné strany k sobě a vyžehlete ji tak, aby byla nyní složená na rozměr 12”x12”.

Krok dva: Vystřihněte základní tvar obálky knihy. Použili jsme tvar slona, ​​ale můžete použít jakýkoli tvar, který se vám líbí. Ujistěte se, že kolem celého tvaru ponechte alespoň ½” okraj.

Krok tři: Přišpendlete dva kusy látky k sobě podél jednoho dlouhého okraje a ujistěte se, že pravé strany směřují k sobě. Šijte podél tohoto okraje pomocí švového přídavku ¼”.

Krok čtyři: Otočte šitý potah pravou stranou ven a dobře přitlačte žehličkou. Nyní máte obálku knihy.

Krok 5: Uděláme další dvě stránky. Ustřihněte kus látky o rozměrech 18”x12”. Přeložte látku napůl, špatné strany k sobě a vyžehlete ji tak, aby byla nyní složená na rozměr 12”x18”. Tento postup opakujte s druhým kusem látky a máte stránky hotové.

Krok šest: Přišijte nějaké nášivky, se kterými si dítě může hrát, strojově nebo ručně na jednu stranu každé stránky poté, co každou stránku přeložíte napůl (viz foto níže). Ujistěte se, že jsou šité hluboko do švového přídavku, aby se neuvolnily, když je miminko tahá nebo žvýká.

Krok sedm: Nyní, když jsou vaše stránky hotové, je čas dát knihu dohromady! Naskládejte je jednu na druhou tak, aby aplikace směřovaly ven a sešijte po celém obvodu pomocí ¼” švu. Ponechte malý otvor (asi dva palce), abyste mohli knihu po dokončení otočit pravou stranou ven.

Krok osm: Otočte knihu otvorem pravou stranou ven a dobře přitlačte žehličkou. Zastrčte neopracované okraje látky u otvoru a ručně nebo strojně prošijte. A tady to máte, svou vlastní dětskou látkovou knížku.

Kdy byste měli začít s kojeneckou knihou?

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď, protože záleží na vašich osobních preferencích a věku dítěte. Někteří rodiče začínají s kojeneckou knížkou brzy po porodu, jiní čekají, až bude dítě starší. Pokud si nejste jisti, kdy začít, zde je několik pokynů, které vám pomohou při rozhodování:

Pokud chcete zachytit každý okamžik života svého miminka, začněte co nejdříve, ještě před narozením. Získáte tak dostatek času na naplnění knihy fotografiemi, příběhy a milníky.

Pokud jste spíše klidní v dokumentování života svého dítěte a nevadí vám počkat, až bude starší, je dobrou volbou začít kolem jeho prvních narozenin. Stále budete mít spoustu vzpomínek, které můžete zahrnout do knihy.

Někteří rodiče se rozhodnou založit dětskou knížku pro své druhé dítě, pokud ji neudělali pro první. Toto je další možnost, pokud si nejste jisti, kdy začít. Pamatujte, že každé dítě je jedinečné a poroste svým vlastním tempem, takže se nemusíte řídit žádnými konkrétními pokyny.

Bez ohledu na to, kdy začnete, určitě v tom pokračujte! Je velmi zábavné ohlédnout se za životem svého dítěte a zjistit, jak vyrostlo. Navíc to může být skvělý způsob, jak se s vaším dítětem s přibývajícím věkem spojit. Důležité je, co nejlépe funguje pro vás a vaši rodinu.

Začněte dětskou knížku, kdykoli budete připraveni.

Jak vytvoříte knížku pro miminko Cricut?

Nejprve budete muset shromáždit své zásoby. Budete potřebovat stroj Cricut, karton, nůžky, nějaké lepidlo (buď lepidlo nebo pásku) a dětské fotografie.

Dále vytvořte obálku knihy. Uřízněte kus kartonu na velikost, jakou chcete mít přebal knihy. Poté pomocí stroje Cricut vystřihněte návrh krytu. Můžete najít bezplatné návrhy online nebo si vytvořit vlastní.

Jakmile máte navrženou obálku, je čas začít přidávat stránky do knihy. Vystřihněte kousky kartonu, které jsou o něco menší než stránky vaší hotové knihy. Potom pomocí lepidla připevněte každou stránku na odpovídající místo na obálce.

Ujistěte se, že uprostřed krytu je ponecháno místo pro vaše fotografie.

Jakmile jsou vaše stránky připojeny, je čas přidat vaše fotografie. Vystřihněte fotky miminka, které jsou o něco menší než otvor na obálce vaší knihy. Poté je přilepte na stránky pomocí lepidla.

Vaše knížka Cricut baby je nyní hotová. Gratulujeme! Vytvořili jste jedinečnou památku pro vaše děťátko.