Jak vyrobit dětskou knihu pro miminko

Chcete si vyrobit vlastní dětskou knížku pro miminko? Je to mnohem jednodušší, než si myslíte. V tomto příspěvku na blogu vám ukážeme, jak vyrobit dětskou knížku pro miminko, která oslaví příchod vašeho nového prcka.

Budete potřebovat nějaké základní potřeby, včetně papíru, nůžek a lepidla. Také vám ukážeme, jak vytvořit text a obrázky pro vaši knihu. Začněme.

Vytvoření dětské knihy pro miminko

Jakmile budete mít svůj příběh napsaný, je čas začít ilustrovat. Pokud si nejste jisti svými kreslířskými dovednostmi, nebojte se – existuje spousta způsobů, jak vytvořit krásné ilustrace, aniž byste byli umělci.

Jednou z možností je najít klipart online a použít jej jako základ pro své ilustrace. Pro inspiraci můžete naskenovat i kresby nebo fotografie z časopisů nebo jiných dětských knih.

Pokud si chcete zkusit vytvořit vlastní ilustrace, existuje několik jednoduchých tipů, které vám mohou pomoci:

– Začněte lehkým načrtnutím svých nápadů na papír, než je začnete kreslit do úplných detailů. To vám pomůže naplánovat kompozici každé ilustrace a zajistit, aby vše vypadalo vyváženě.

– Použijte jasné barvy a spoustu detailů, aby vaše ilustrace vypadaly živě a zajímavě.

– Zkuste ve svých kresbách použít řadu textur a tvarů, abyste přidali na zajímavosti.

Jakmile svou knihu dokončíte, je čas ji dokončit přidáním textu. Můžete buď napsat každou větu sami, nebo pokud si nejste jisti svými psacími schopnostmi, můžete najít někoho jiného, ​​kdo to udělá za vás. Nakonec si vytiskněte hotovou knihu a užijte si ji sdílení se svými přáteli a rodinou.

Co dělá obrázkovou knížku pro miminko?

Obrázková knížka může být skvělým způsobem, jak své miminko nebo batole seznámit se čtením již od útlého věku. Může je vzít na dobrodružství prostřednictvím stránek příběhů plných ilustrací, které upoutají jejich pozornost a zároveň jim pomůže naučit se nová slova a koncepty. Navíc je to mnohem poutavější než jen zírat na prostý text.

Existují určité klíčové prvky, které tvoří dobrou obrázkovou knížku pro miminko:

– Jasné a barevné ilustrace, které upoutají pozornost vašeho dítěte.

– Jednoduchý příběh, který batolata snadno sledují.

– Slova, která jsou snadno čitelná a srozumitelná.

– Říkadla a chytlavé fráze, které udrží děti v kontaktu.

– Vhodný obsah pro děti v mladém věku.

Tipy pro výběr dětské obrázkové knihy

Při výběru dětské obrázkové knížky je důležité vzít v úvahu věk a zájmy vašeho dítěte. Zde je několik tipů, jak najít ten správný:

– Pokud je vašemu dítěti méně než dva roky, pak hledejte deskové knihy nebo obrázkové knížky s velkými obrázky a jednoduchými příběhy, které jsou pro ně snadné. Deskové knihy jsou také dostatečně odolné, aby vydržely žvýkání!

– Pokud je vašemu dítěti více než dva roky, pak mu můžete začít představovat složitější příběhy s delšími větami a větším počtem stran.

– Vybírejte knihy, které jsou vhodné pro věkové rozmezí vašeho dítěte, protože jim to pomůže naučit se z nich co nejvíce.

Například batole ještě nemusí být schopno přečíst mnoho slov, takže bude mít prospěch z prohlížení obrázků spíše než jen textu na každé stránce. Je také důležité, abyste si vybrali tituly, které mají obsah vhodný pro jejich úroveň vyspělosti.

Pokud je tam něco nevhodného, ​​zkuste místo toho najít jinou bez těchto prvků nebo požádejte někoho, kdo ví o literatuře pro děti (např. knihovníka), o doporučení.

– Vyberte si některé oblíbené autory/ilustrátory, jejichž práce dobře rezonuje s vámi a hodnotami vaší rodiny. Mezi naše oblíbené autory patří Julia Donaldson, Dr. Seuss a Margaret Wise Brown.

– Vyberte knihy, které mají silné morální poselství nebo téma, které dobře rezonuje s věkovým rozmezím vašeho dítěte. Například série „Jdeme na lov medvěda“ učí děti vytrvalosti, zatímco jiné tituly jako „Hádej, jak moc tě miluji?“ vštípit jim sebehodnotu prostřednictvím svých krásných ilustrací a narativního textu.“

Co by měla kniha pro miminko obsahovat?

Dětská knížka by měla obsahovat tyto části:

-Rodokmen

– Těhotenské poznámky nebo deník nastávající matky

-Speciální akce před narozeninami

-Narozeniny včetně nemocničního papírování

– Přání od návštěv maminky, když byla v nemocnici nebo po návratu domů se svým novým uzlíkem radosti

-Fotografie pořízené oběma rodiči během porodu a po něm, když byli ještě v nemocnici

– Prvních 24 hodin společně zdokumentováno včetně fotografií dítěte pořízených oběma rodiči a pramenem vlasů, pokud je to možné

-První týden zdokumentován včetně fotografií, váhy, délky atd.

Co tvoří souhrn dětské knihy?

Shrnutí knížky pro miminko je prostě krátký dopis, který můžete poslat přátelům a rodině a dát jim vědět o vašem novém balíčku radosti.

Tyto typy dopisů jsou obvykle psány spíše osobním tónem než formálním stylem obchodních dopisů. Obvykle obsahují jméno, datum narození, váhu a výšku (pokud jsou k dispozici), jména rodičů nebo opatrovníků a další informace, které mohou být pro jejich dítě relevantní.

Účel napsání takového dopisu je dvojí: za prvé vám umožňuje sdílet tuto důležitou zprávu s ostatními; za druhé, dává těm, kteří jej obdrží, příležitost, aby blahopřáli k tomu, že se sami stali rodiči!

Je vždy příjemné, když lidé říkají něco jako „Gratuluji, že jste prarodiče!“ nebo dokonce jen „Vítej na světě, maličká!“

Při vytváření shrnutí vaší dětské knihy nezapomeňte zahrnout několik krásných fotografií vašeho nového příchodu. Obrázek přece vydá za tisíc slov.

K dopisu můžete připojit fyzické fotografie, nebo je, chcete-li, zveřejnit na sociálních sítích a vložit do dopisu odkaz. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob, ujistěte se, že přátelé a rodina mají spoustu příležitostí vidět, jak roztomilé vaše dítě je.

Poslední věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že tento dopis bude sloužit jako památka na další roky; tak si dejte na psaní čas a ujistěte se, že je to něco, na co jste hrdí. Vaše dítě to totiž jednou bude chtít číst.