Jak vyčistit spodní část ohrádky

Jak vyčistit dno ohrádky? Pokud máte ohrádku, je důležité ji udržovat v čistotě. Dno ohrádky se může rychle ušpinit, zvláště pokud vaše dítě leze nebo si hraje po zemi.

Zde je několik tipů, jak vyčistit spodní část ohrádky:

– Použijte vysavač s kartáčovým nástavcem k odstranění všech nečistot a nečistot ze spodní části ohrádky.

– Otřete spodní část ohrádky vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbývající nečistoty nebo prach.

– Pokud jsou na dně ohrádky nějaké zaschlé potraviny nebo jiné nečistoty, vyčistěte je vlhkým hadříkem nebo čisticím roztokem.

Nechte si vyčistit dno ohrádky alespoň jednou týdně, aby vypadala a voněla svěže. Pokud tak učiníte, zabráníte tomu, aby vaše dítě onemocnělo, a bude pro ně hraní si příjemnější.

Ohrádka pro lezoucí miminko

Ohrádka je skvělý způsob, jak udržet vaše lezoucí miminko v bezpečí. Poskytuje jim vyhrazený prostor k prozkoumávání a poznávání svého okolí. Navíc je ochrání před problémy!

Na trhu je k dispozici mnoho různých typů ohrádek. Vyberte si takový, který se nejlépe hodí pro váš domov a životní styl. Některé se skládají pro snadné skladování, zatímco jiné jsou dodávány s cestovním pouzdrem.

Při používání ohrádky buďte vždy nablízku a hlídejte své děťátko. Možná se učí, jak se plazit, ale stále ještě nejsou dost staré na to, aby je nechali samy bez dozoru. Ohrádka je skvělým místem, kde si vaše dítě může bezpečně procvičovat své nové dovednosti!

Výhody a nevýhody dětské ohrádky

Při pohledu na dětské ohrádky je třeba vzít v úvahu několik věcí. Zde jsou některé výhody a nevýhody:

-Ohrádky poskytují vašemu dítěti bezpečné místo k objevování a hraní.

To je zvláště důležité, pokud máte další děti, které by mohly pobíhat kolem, nebo pokud se potřebujete postarat o něco jiného v domě.

-Mohou také pomoci s bolestí prořezávání zoubků, protože vaše dítě může žvýkat hračky, které jsou s nimi.

-Některé ohrádky jsou dodávány s kočárky, které mohou být užitečné pro novorozence.

-Na druhou stranu mohou být docela objemné a zabírají ve vaší domácnosti hodně místa. Kromě toho může být někdy obtížné je nastavit a odstranit.

-Další věc, kterou je třeba zvážit, je cena ohrádky, která se může pohybovat od 50 do 200 USD v závislosti na tom, co dostanete a kde to koupíte. Pokud je pro vaši rodinu problém s rozpočtem, pak by možná byly praktičtější nějaké jiné typy dětského vybavení (například odrážedla nebo houpačky).

Tyto věci stojí jen asi 20–40 USD a poskytují téměř stejnou hodnotu pro zábavu jako ohrádka, přičemž zabírají mnohem méně místa ve vaší domácnosti.

Pokud bychom se právě teď dívali na nákup jednoho typu dětského vybavení pro náš domov, myslím, že bychom pravděpodobně zvolili buď pískoviště, nebo něco jako tento Swing N‘ Saucer. Mohli bychom dokonce počkat, až bude příští měsíc po narozeninách mé dcery, a uvidíme, jestli někdo z jejích přátel nerozdává své ohrádky jako hand-me-downs!

Je Playards nezbytný?

Když cestujete s vaším malým dítětem, možná si říkáte, zda je k dispozici hřiště. Odpověď na tuto otázku závisí na tom, jaký jste typ cestovatele a jaké jsou potřeby vašeho dítěte.

Pokud chcete mít na dovolené veškeré pohodlí domova nebo pokud má vaše dítě problémy se spaním v novém prostředí, může se vám hodit hrazdička.

Na druhou stranu, pokud raději cestujete nalehko a nevadí vám řešit pár dalších výzev, pokud jde o to, aby se vaše dítě zabavilo a spalo, pak se možná obejdete bez dětského hřiště.

Jen mějte na paměti, že některé hotelové pokoje nebo Airbnb nemusí mít tolik prostoru, na jaký jste zvyklí doma, což by vám a vašemu dítěti mohlo trochu ztížit zabydlení se.

Proč byste neměli používat ohrádku?

Ohrádka je uzavřená ohrádka, ve které mohou miminka spát nebo je udržovat v bezpečí, když děláte věci kolem domu. Jsou dobré, když vaše dítě začne lézt, ale jakmile začnou chodit, je čas zahodit myšlenku použití ohrádky. Zde jsou tři důvody proč:

* American Academy of Pediatrics doporučuje, aby rodiče přestali používat dětské postýlky a přemístili své děti do normálních postelí ve věku od dvou do čtyř let. Pokud se stále obáváte bezpečnostních problémů souvisejících s pádem z postele, pak stačí postavit zábradlí na obě strany, dokud dostatečně nezestárnou, kde se to již nestane.

* Ohrádky brání dětem v učení se samostatnosti, protože samy nemohou nic prozkoumat. Také ztěžují rodičům sledovat všechny své děti najednou, protože jsou omezeny na jednu konkrétní oblast.

* Děti se učí, jak komunikovat s ostatními lidmi hraním a zkoumáním v různých prostředích. Pokud budou vždy uvízlé v ohrádce, přijdou o klíčové socializační dovednosti. To může vést k problémům, když začnou chodit do školy, protože nebudou mít stejnou úroveň interakce se svými vrstevníky jako ostatní.

Pokud tedy uvažujete o použití ohrádky, zamyslete se znovu! Existuje spousta dalších věcí, které můžete udělat pro to, aby bylo vaše dítě v bezpečí, aniž byste je museli schovávat v malé krabičce. Zkuste si promluvit se svým pediatrem, který vám poskytne další nápady, nebo proveďte průzkum online. To nejlepší, co můžete pro své dítě udělat, je nechat je prozkoumat a naučit se co nejvíce!