Jak vyčistit čůrání z ohrádky

Jak vyčistit čůrání z ohrádky? Pokud máte malé dítě, pak víte, že nehody se stávají. A pokud se stane, že vaše dítě čůrá na pěnu ohrádky, nebojte se – jsme tu, abychom vám pomohli!

Prvním krokem je odstranění co největšího množství moči. Pomocí hadříku nebo papírového ručníku osušte oblast. Pokud tam zůstanou nějaké zbytky, použijte k čištění jemný čisticí prostředek a vodu.

Nakonec nechte místo vyschnout na vzduchu, než vložíte dítě zpět do ohrádky. Můžete také zvážit použití dezinfekčního spreje k zabití všech bakterií, které mohou být přítomny.

Kolik let pro děti?

Dětská ohrádka je skvělý způsob, jak udržet vaše dítě v bezpečí, když potřebujete udělat něco jiného. Ale v jakém věku byste měli přestat používat ohrádku?

Shoda panuje v tom, že kolem šesti měsíců věku je ideální doba přestat s používáním ohrádky. V tomto okamžiku by se vaše dítě mělo být schopné převrátit a samo se posadit, což znamená, že bude mít v kotci větší volnost pohybu.

Také se nebudete muset bát, že v něm uvíznou nebo vylezou a potenciálně se zraní.

Pokud používáte ohrádku i poté, co vaše dítě dosáhne šestého měsíce věku, ujistěte se, že je dostatečně velká, aby se mohlo pohodlně pohybovat a že v ní nejsou žádné mezery, ve kterých by se mohly zachytit. Nezapomeňte také odstranit mobily a další hračky. které mohou představovat nebezpečí udušení i po tomto věku.

Když je vaše dítě připraveno opustit kotec, nechte ho trávit čas hraním si s vámi bez dozoru, aby vědělo, že je to bezpečné, když potřebujete na krátkou dobu opustit místnost.

To pomůže zmírnit jejich obavy z toho, že zůstanou samy bez dozoru, a také podpoří soběstačnost u starších dětí, které se ještě nemusí cítit dobře.

Pokud v šesti měsících nebo ještě mladších ohrádku stále používáte, protože se vaše dítě ještě samo neposadí, nebojte se! Měli byste přestat, jakmile dosáhne těchto milníků, pokud je to možné, protože existuje více rizik.

Jak mohu povzbudit své dítě, aby si hrálo samostatně?

Existuje několik způsobů, jak povzbudit své dítě, aby si hrálo samostatně. Za prvé, měli byste jim poskytnout spoustu různých hraček a aktivit, se kterými se mohou zapojit, když si hrají sami. Kromě toho se snažte mít po ruce několik knih, které si vaše dítě může přečíst nebo se do nich podívat, když chce mít chvíli klidu samo.

Můžete také zvážit vytvoření prostoru, kde mohou děti v případě potřeby nebo přání odejít od zbytku rodiny, aby se během samostatného hraní cítily méně rušeny než obvykle. Pokud je to možné, zkuste jim také dát jejich pokoj!

poskytne vašemu dítěti více soukromí a nezávislosti, než aby se každý den celý den cítilo jako součást domácnosti.

Nakonec si naplánujte „hraní rande“ s ostatními dětmi, místo abyste si s nimi vždy hráli sami nebo dovolili svému dítěti hrát si ve stejné místnosti jako vy. To pomůže dětem usnadnit si samostatnější hru a připadat jim to jako normální jev.

Používají už rodiče ohrádky?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože záleží na výchovném stylu každé rodiny.

Někteří rodiče zjišťují, že ohrádky jsou užitečným nástrojem, jak udržet jejich dítě v bezpečí a v bezpečí, zatímco jiní mají pocit, že jsou zbytečným doplňkem domova. Rozhodnutí, zda ohrádku použít či ne, je nakonec na rodičích.

Některé z výhod používání ohrádky zahrnují:

-Schopnost udržet vaše dítě v bezpečí v omezeném prostoru.

-Příležitost pro vaše dítě prozkoumat nová prostředí, aniž byste opustili vaši stranu.

– Místo, kde si vaše dítě může zdřímnout nebo si odpočinout od hraní.

-Místo, kde si můžete uložit hračky a další věci, když je nepoužíváte.

Kdy byste měli přestat používat ohrádku?

Plastové ohrádky jsou bezpečné pro kojence. Plastové ohrádky jsou bezpečné pro použití kolem kojenců, pokud nemáte žádné další bezpečnostní problémy s ohrádkou samotnou, jako je velký otvor nebo nestabilní konstrukce.

Pokud s vaší plastovou ohrádkou není žádný problém a má dostatek místa, aby se dítě mohlo pohybovat různými směry (alespoň 16 palců x 48 palců), můžete v ní nechat své dítě samotné, zatímco bude zkoumat své okolí.

Abyste se ujistili, že vaše dítě nevyleze z otevřené strany ohrádky, buďte připraveni je mít neustále pod dohledem – i když se zdá, že si uvnitř hrají spokojeně!

Neexistuje žádný doporučený časový rámec pro použití plastové ohrádky. Neexistuje žádný doporučený časový rámec pro používání plastové ohrádky, ale můžete ji používat tak dlouho, dokud vaše dítě potřebuje být v této oblasti nebo dokud se samo nevyhrabe z ohrádky – podle toho, co nastane dříve!

Mám jiné bezpečné místo, kde může moje dítě spát?

Pokud ano, pak není důvod, proč by se neměl přesunout z postýlky do běžné postele. -Je moje dítě dost staré a schopné se samo převrátit? Některé děti to dělají kolem čtyř měsíců, zatímco jiným to trvá déle – zeptejte se sami sebe, zda se vám zdá, že se vaše dítě převalí, než dosáhne čtyř měsíců věku.