Jak vybrat správnou autosedačku pro vaše dítě

Jak vybrat správnou autosedačku pro vaše miminko? Nákup autosedačky může být zpočátku zdrcující, protože jsou k dispozici všechny značky a styly.

Když ale zjistíte, jak důležité je vybrat správnou sedačku pro vaše miminko nebo dítě, budete se chtít ujistit, že vše o jejich jízdě je co nejbezpečnější.

Dobrá zpráva: Není to těžké! Postupujte podle těchto jednoduchých pokynů a tipů, abyste zajistili, že budou jezdit pohodlně, ale také bezpečně – což vám oběma poskytne pokaždé klid:

Zvažte své možnosti. Autosedaček je na výběr spousta, ale rozhodování o té správné pro vás začíná zúžením toho, co je pro vás a vaše miminko nebo batole důležité.

Možná budete chtít sedačku, která jim vydrží až do jejich raného věku (ahoj, prodloužená zády ke směru jízdy), zatímco jiní se mohou více starat o pohodlí při rychlém nastupování a vystupování z auta každý den.

Pak jsou tu další faktory specifické pro bezpečnost, jako je to, jak dobře se hodí pro vozidla s předními i zadními sedadly, a také výsledky nárazových testů – to vše stojí za zvážení před nákupem!

Vztahuje se na to záruka?

Ano! Kromě toho, že jsou podporovány Goodbaby, nabízejí 90denní záruku vrácení peněz, což znamená, že pokud Doona® vašeho dítěte nebude fungovat tak, jak jste si mysleli, že bude (nebo se poškodí během prvních tří měsíců), vraťte jakékoli díly. jsou ovlivněny a na jejich webových stránkách obdržíte 100 % počátečních nákladů plus dopravu zdarma oběma směry.

To dává rodičům dostatek času, aby se ujistili, že dostávají to, co chtějí, než se pustí do dlouhodobého života (a ztratí spoustu spánku) v prvních letech, kdy dítě chce být neustále drženo.

Kombinace kočárku/autosedačky Doona® má mnoho funkcí, které rodiče milují – zvláště ti s malými miminky nebo batolaty, kteří jsou připraveni si zdřímnout, ale nejsou dost staří na to, aby zůstali v klidu v autosedačce, když jste venku:

Není potřeba svlékat vnější vrstvu dítěte, když je zapínáte do autosedačky, protože je zde vnitřní vrstva látky, která se na ni zacvakne, takže si dítě může ponechat jakoukoli plenku nebo pyžamo, které má na sobě po celý den (pro snížení rizika přehřátí).

Dodává se také s kapsami ze síťoviny na obou stranách, kam můžete uložit hrnky, hračky atd., pokud to vaše dítě upřednostňuje před nošením jednoho z vašich batohů.

Kombinace kočárku/autosedačky Doona® je kompaktní a snadno se skladuje, když se nepoužívá – něco, z čeho jsou rodiče opravdu nadšení, protože nezabírá příliš mnoho místa v domě nebo garáži (zejména pokud ho nemáte moc). místnosti).

Ve skutečnosti se bez problémů vejde do většiny kufrů aut pro ty, kteří řídí menší vozidla, jako jsou sedany, SUV a hatchbacky.

Můžete jej také snadno zvednout na palubu veřejné dopravy bez pomoci jiného dospělého, takže cestování o samotě s dítětem je velmi pohodlné!

Kolik by dítě mělo vážit, než ho přemístí čelem?

Dítě by před otočením čelem mělo vážit alespoň 22 liber. Vzdálenost od vrcholu jejich hlavy k místu, kde jejich spodní část sedí v sedadle, je také důležitá, měla by být 11 palců nebo méně.

U většiny konvertibilních autosedaček bude na straně krabice uvedeno, jaké jsou pro ně požadavky na hmotnost a výšku, abyste si mohli při nakupování zkontrolovat, zda vaše dítě tyto normy splňuje.

Byly provedeny četné studie, které dokazují, že ponechání dětí zády ke směru jízdy až do věku dvou let snižuje zranění až o 70 %. Díky tomu je ještě důležitější investovat do něčeho, co bude co nejdéle vyhovovat potřebám vašeho dítěte, a to nejen z bezpečnostních, ale i finančních důvodů!

Další věc, která stojí za zmínku, když mluvíme o dětských sedačkách, je, že pokud plánujete mít více dětí blízko věkově, můžete dětskou sedačku přemisťovat z auta do auta, pokud není po směru jízdy.

Potřebujete novorozeneckou vložku do autosedačky?

Ne, novorozenecká vložka není nutností. Pokud si myslíte, že vaše dítě bude dostatečně malé, aby se do tohoto polštářku vešlo, pak se samozřejmě vyplatí investovat do jedné z těchto vložek.

Pokud však rychle vyrostou a přerostou svou autosedačku v raném věku, nemusí to mít žádný smysl – zvláště když vezmeme v úvahu, jak drahé mohou být některé z nich!

Většina autosedaček je dodávána s odnímatelnou opěrkou hlavy, která jde nahoře a která také funguje jako dětský polštář proti směru jízdy pro mladší děti, které potřebují více podpory kolem oblasti krku.

Novorozeneckou vložku nebo vložku bych doporučil používat pouze při cestování letadlem, kde to dává smysl, protože aerolinky nepovolují polštáře v letadlech, takže rodiče nemají jinou možnost.

Potřebujete kojeneckou vložku do autosedačky Britax?

Ano, máš. Vložku pro kojence můžete použít pro přidání větší podpory zádům a hlavičce vašeho dítěte, když je v autosedačce. I když to není povinné, bylo by dobré si jeden koupit, pokud chcete, aby se při dlouhých jízdách cítili pohodlně.