Jak vybrat ohrádku? Průvodce

Jak vybrat ohrádku? Při výběru ohrádky pro vaše dítě existuje mnoho faktorů, které musíte vzít v úvahu.

Nejdůležitějším faktorem je bezpečnost. Chcete se ujistit, že ohrádka, kterou si vyberete, splňuje všechny bezpečnostní standardy stanovené vládou.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit, je, kolik místa ohrádka ve vaší domácnosti zabere. Chcete se ujistit, že máte pro ohrádku dostatek místa a že nebude překážet jiným činnostem ve vaší domácnosti.

Musíte také zvážit, jak často budete ohrádku používat. Pokud jej plánujete používat často, možná budete chtít investovat do dražšího modelu s více funkcemi. Pokud jej plánujete používat pouze příležitostně, můžete ušetřit nákupem levnějšího modelu.

Nakonec se musíte rozhodnout, jaký typ ohrádky chcete. K dispozici jsou různé typy ohrádek, jako jsou tradiční ohrádky, centra aktivit a cestovní postýlky. Musíte se rozhodnout, který typ bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Jak dlouho mohou děti spát ve smečkách a hrát si?

Pack n plays jsou skvělou volbou pro spánek dítěte, protože je lze používat různými způsoby, jak dítě roste. Mohou být použity jako kočárek, postýlka a ohrádka.

Pack n plays obvykle přichází s odnímatelnou korbičkou, kterou lze používat, dokud dítě neváží asi 15 liber. Poté lze pack n play používat jako postýlku, dokud dítě nedosáhne 30 liber.

Výška bočnic se také přizpůsobuje, jak dítě roste. Většina miminek vyroste ze smečky n hraní ve věku 18 měsíců. Některá miminka jej mohou používat až do dvou let, pokud jsou na svůj věk velmi malá. Obecně řečeno, většina dětí může spát ve smečce a hrát si asi šest měsíců až rok.

Používají už rodiče ohrádky?

V průběhu let se vedly diskuse o tom, zda by rodiče měli používat ohrádky. Někteří lidé věří, že jsou užitečným nástrojem k zajištění bezpečí dětí, zatímco jiní si myslí, že mohou bránit vývoji dítěte. Takže rodiče stále používají ohrádky?

Odpověď zní ano – i když jejich využití v posledních letech kleslo. Studie z roku 2014 zjistila, že přibližně 33 % rodičů s dětmi mladšími 18 měsíců použilo ohrádku alespoň jednou v předchozím měsíci. A i když používání ohrádky jistě přináší výhody, existují také některé nevýhody, kterých si rodiče musí být vědomi.

Zde je jen několik věcí, které je třeba zvážit, než se rozhodnete, zda je ohrádka vhodná pro vaši rodinu:

-Ohrádky mohou být skvělým způsobem, jak udržet vaše dítě v bezpečí a uzavřené, zvláště pokud máte další děti, které pobíhají kolem domu.

– Mohou také poskytnout místo, kde si může vaše dítě hrát, když si potřebujete odpočinout nebo potřebujete udělat nějakou práci.

-Je však důležité poznamenat, že ohrádky mohou omezit schopnost dítěte prozkoumávat své prostředí a učit se prostřednictvím průzkumu.

– Navíc, pokud dítě tráví příliš mnoho času v ohrádce, může se začít cítit uvězněné a frustrované. Proto je důležité používat je střídmě a pouze v případě potřeby.

Celkově je na vás a vaší rodině, zda se rozhodnete používat ohrádku, či nikoli – je však důležité si uvědomit klady i zápory.

Může 1leté dítě spát v ohrádce?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každé dítě je jiné. Některá miminka mohou být spokojená se spaním v ohrádce, zatímco jiná mohou být rozrušená a neklidná. Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, co je pro jejich dítě nejlepší.

Některé faktory, které by mohly ovlivnit toto rozhodnutí, zahrnují věk dítěte, temperament a spánkové návyky. Pokud si nejste jisti, zda může vaše dítě bezpečně spát v ohrádce, poraďte se se svým dětským lékařem. Budou vám schopni poskytnout personalizované rady na základě vaší konkrétní situace.

Bez ohledu na to, zda vaše dítě spí v postýlce nebo ohrádce, vždy se ujistěte, že má dostatek bezpečného lůžkovin a nenechávejte je delší dobu bez dozoru.

Jsou ohrádky dobrý nápad pro miminka?

Na tuto otázku neexistuje žádná definitivní odpověď, protože klady a zápory používání ohrádky se budou lišit od rodiny k rodině. Někteří rodiče zjistí, že jejich dítě lépe spí v ohrádce, zatímco jiní mají pocit, že to jejich dítě omezuje a zneklidňuje. V konečném důsledku je na rodičích, aby rozhodli, zda je ohrádka pro jejich miminko vhodná.

Některé potenciální výhody používání ohrádky zahrnují:

-Schopnost nastavit hranice pro vaše dítě

-Místo, kde může vaše dítě bezpečně prozkoumávat nové předměty a hračky

– Prostor, kde si vaše dítě může bez přerušení zdřímnout

– Oblast, kde můžete dávat pozor na své dítě při plnění jiných úkolů

Na druhou stranu existují také některé potenciální nevýhody, pokud se rozhodnete používat ohrádku:

-Vaše dítě se může stát příliš závislým na kotci, jak roste a začíná se plazit po vašem domě a hledat stísněné prostory

-Některá miminka se nemusí dobře adaptovat na umístění do omezeného prostoru, a to ani v tak raném věku

-Museli byste se ujistit, že všechny hračky nebo předměty uvnitř ohrádky jsou bezpečné pro věkovou skupinu vašeho dítěte. Pokud nejsou, pak to maří účel použití bezpečnostního krytu, jako je tento!

Navíc vždy existuje riziko, že menší předměty mohou představovat nebezpečí udušení. Nic nebezpečného byste v blízkosti svého děťátka nechtěli. Mnoho rodičů však zjistí, že tyto klady převažují nad možnými