Jak vybrat knihu pro zahájení porodu dítěte

Jak vybrat knihu pro miminko po narození? Při výběru první knihy vašeho dítěte mějte na paměti, že děti se nejlépe učí prostřednictvím zkoumání a interakce.

Hledejte knihu plnou barevných obrázků a velkého textu. Nezapomeňte také vybrat knihu, která je odolná a vydrží i manipulaci malých ručiček.

Některé z našich oblíbených knih, které dětem začínáme číst, jsou „Hodně hladová housenka“, „Měsíc na dobrou noc“ a „Kde jsou ty divoké věci“.

Všechny tyto knihy jsou plné krásných ilustrací a poutavých příběhů, které upoutají pozornost vašeho dítěte od samého začátku.

Pokud hledáte něco trochu naučného, ​​zkuste si vybrat deskovou knihu o počítání nebo barvách. Deskové knihy jsou také skvělé pro miminka, protože jsou dostatečně malé, aby se vešly do malých rukou a snadno se žvýkají.

Vtipné knihy na dárky pro miminko

Pokud hledáte smích, tyto knihy vám určitě poslouží. Od odlehčených příběhů až po hloupé příběhy, tyto výběry jistě vyvolají pár úsměvů.

Chcete-li něco trochu klasičtějšího, zkuste Kočku v klobouku Dr. Seusse. Tento nadčasový příběh je ideální pro první knihovnu dítěte.

Make Way for Ducklings je další vynikající volbou. Tento rozkošný příběh sleduje dobrodružství kachní matky a jejích osmi malých káčátek na cestě Bostonem.

Nakonec nesmíme zapomenout na Goodnight Moon. Tento sladký příběh je ideální pro čtení před spaním. Miminko bude rádo sledovat, jak králíček říká dobrou noc všem svým věcem v pokoji.

Kdy byste měli začít s pohádkou na dobrou noc?

Na tuto otázku neexistuje správná ani špatná odpověď, protože pohádky před spaním si můžete vychutnat kdykoli během dne. Pokud však hledáte nějaké tipy, kdy začít s pohádkou na dobrou noc, zde je několik nápadů:

-Večer, jakmile vaše dítě dokončí večeři a ulehne do postele. Je vhodná doba přečíst jim uklidňující příběh, než usnou.

-Pokud má vaše dítě tendenci se probouzet uprostřed noci, zvažte, zda mu před spaním přečtete krátký příběh, aby mohlo znovu usnout.

-Když cestujete na dlouhé cesty autem nebo lety, čtení pohádky před spaním může pomoci udržet vaše dítě klidné a uvolněné.

Bez ohledu na to, jakou denní dobu si pro čtení pohádky před spaním vyberete, určitě si ji užijete vy i vaše dítě. Tak proč to nezkusit dnes večer?

-Ráno, jako způsob, jak začít den s trochou klidu a relaxace.

-Když vaše dítě cítí úzkost nebo stres, čtení pohádky před spaním mu může pomoci uklidnit jeho mysl a tělo.

Jak vidíte, existuje mnoho různých okamžiků, kdy můžete začít pohádku před spaním. Takže cokoli, co vám a vašemu malému bude nejlépe vyhovovat, jděte do toho a vyzkoušejte to!

V jakém věku děti spí celou noc?

Většina dětí spí celou noc do šesti měsíců věku. Každé miminko je však jiné a některé nemusí spát celou noc, dokud nejsou starší. Pokud vaše dítě v šesti měsících nespí celou noc, nebojte se!

Existují věci, které jim můžete pomoci se tam dostat. Pokud máte nějaké obavy, poraďte se se svým pediatrem. Mohou vám poradit, jak pomoci vašemu dítěti spát celou noc.

Některá miminka začnou spát celou noc již ve čtyřech měsících, jiná mohou začít až v osmi nebo devíti měsících.

Každé miminko je jedinečné a bude se vyvíjet svým vlastním tempem. Dokud je vaše miminko celkově zdravé a dobře roste, není třeba se znepokojovat, pokud ještě nespí celou noc.

Pokud vás znepokojují spánkové návyky vašeho dítěte, promluvte si se svým pediatrem. Mohou vám poradit, jak pomoci vašemu dítěti spát celou noc. Existuje také mnoho zdrojů dostupných online a v knihách o rodičovství, které mohou nabídnout užitečné tipy.

Pamatujte, že každé miminko je jiné a bude se vyvíjet vlastním tempem. S trochou trpělivosti a vytrvalosti vaše miminko během chvilky prospí celou noc! Děkuji za přečtení! Doufám, že to bylo užitečné.

Kdy bych měl začít učit své dítě ABC?

Někteří rodiče začínají učit své děti abecedu již v šesti měsících. Jiní ale čekají, až bude dítě trochu starší, třeba jeden rok. Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď – záleží na tom, co je pro vás a vaše dítě nejlepší.

Pokud chcete začít učit své dítě ABC v šesti měsících, existuje několik věcí, které můžete udělat:

-Ukažte předměty ve svém domě, které mají na sobě písmena. Například „A“ znamená jablko, „B“ znamená míč a tak dále.

-Naučte své dítě písničku abecedy. To jí pomůže naučit se pořadí písmen.

– Čtěte knihy pro děti, které se zaměřují na abecedu. Hledejte knihy s jasnými obrázky a jednoduchými slovy.

Pokud počkáte, až bude vašemu dítěti jeden rok, můžete stále používat stejné metody výše. Ale možná pro vás bude jednodušší učit abecedu pomocí kartiček. K dispozici je mnoho různých druhů kartiček ABC, takže můžete najít ty, které nejlépe vyhovují vašemu dítěti.

Bez ohledu na to, kdy začnete učit své dítě ABC, nezapomeňte, že je to zábava! Děti se nejlépe učí, když se baví.

Takže zpívejte písničky, čtěte příběhy a hrajte hry – to vše a zároveň pomáháte svému malému učit se písmena. Brzy bude s vámi recitovat abecedu! Mohou se vám také líbit další související články, jako je Jak na dětskou knížku a Jak psát, přineste si dětskou knížku.