Jak velké mateřské oblečení si mám koupit? Definitivní průvodce pro nové matky

V tomto článku se dozvíte, jakou velikost těhotenského oblečení si mám koupit. Podrobnosti jsou jednoduché a snadné. Číst dál! Pokud vám oblečení před těhotenstvím sedí, pak je pravděpodobné, že některé z nich pojmou vaše rostoucí bříško.

Pokud už nefungují, vyzkoušejte kalhoty nebo sukně stejné velikosti různých značek a stylů, abyste zjistili, které z nich vám nejlépe vyhovují. Totéž platí pro topy – pokud je jedna značka příliš těsná/není dostatečně pružná kolem vaší střední části, jiná může být tak akorát.

Může to trvat trochu pokusů a omylů, ale nakupování tímto způsobem může ušetřit čas (a peníze). Budete také chtít přemýšlet o tom, kolik oblečení kupujete nyní ve srovnání s tím, co potřebujete později, když se kojení stane opět součástí života.

Zatímco mnoho žen je šťastných, že nosí v těhotenství větší velikosti, protože se zdá, že se jim nic nehodí, budete velmi šťastné, pokud se vám oblečení běžné velikosti stále hodí i po příchodu dítěte.

Jaký je rozdíl mezi rodičovskou a mateřskou dovolenou?

Rodičovská dovolená: Placená nebo neplacená dovolená chráněná zaměstnání pro nové rodiče. Mateřská dovolená: Právo ženy na určitý počet týdnů neplacené nepřítomnosti v práci po porodu, které ve většině zemí obvykle přiznává zákon. V některých případech tato práva zahrnují ženy, které adoptují děti, a matky, které je porodí.

Obecně lze říci, že americká politika rodičovské/mateřské dovolené zahrnuje jak vyplácené, tak i nevyplacené dávky, zatímco Spojené království nabízí donedávna pouze nevyplacené dávky, když k jejich stávajícímu zákonnému SMP zahrnovalo vyplácené dávky otcovství.

Všechny výše uvedené zahrnují mateřskou a otcovskou dovolenou, kterou lze rozdělit pouze na krátkodobou nebo dlouhodobou v závislosti na tom, zda jsou financovány zaměstnavatelem, státem sponzorované dávky (vyplácené) nebo neplacené, v takovém případě je třeba zajistit zajištění jinými prostředky, jako je jako programy sociálního zabezpečení/sociálního zabezpečení.

Kdo bude vyplácet mzdu během mateřské dovolené?

Je to na vašem zaměstnavateli.

Mateřská dovolená v USA se liší v závislosti na stavu a firemní politice, ale než se rozhodnete, jak dlouho chcete po porodu odjet, měli byste si to ověřit u svého zaměstnavatele i u dávek!

Co je lepší na rodičovské/mateřské dovolené v USA?

V USA máte podle zákona FMLA (Family Medical Leave Act) zaručeno 12 týdnů neplacené dovolené chráněné zaměstnání. Některé státy během tohoto období poskytují pojištění pro případ nezaměstnanosti, proto se před rozhodnutím, zda v USA nastoupit na plnou mateřskou dovolenou, poraďte se svým zaměstnavatelem a státními dávkami!

Mám během mateřské dovolené plný plat?

Ne, máte nárok pouze na svou běžnou mzdu.

Dostanu výplatu v plné výši, pokud porodím dítě brzy?

Bude vám proplacen rozdíl mezi tím, co již bylo vyděláno a co vám bylo ještě v době dodání dlužno. Pokud to z nějakého důvodu (tj. Ztráta zaměstnání) není možné, měla by být místo toho uvedena poměrná část platby.

Dostanu peníze z nezaměstnanosti během mateřské dovolené?

Ve většině států mají ženy, které pobírají dávky FMLA/státní dávky v invaliditě, nárok na výplaty UC až po dobu 26 týdnů poté, co jim dojde FMLA nebo se vrátí z neplaceného volna.

Můžete se také u zaměstnavatele informovat o rodičovských možnostech, které mohou doplňovat programy státní podpory, jako je pojištění v nezaměstnanosti.

Zbývají nějaké práce pro ty maminky nad 50 let?

Práce je těžší najít, čím jste starší, takže pokud je to možné, je nejlepší práci neopustit, dokud nebudou vyčerpány všechny ostatní možnosti.

A ano, pro maminky nad 50 let je stále mnoho zaměstnání. Můžete pracovat z domova, pokud máte spolehlivé připojení k internetu a klidný prostor pro svoji práci. Pokud je to možné, neopouštějte jedno zaměstnání, dokud nebudou vyčerpány všechny ostatní možnosti.

Blogování lze snadno provádět z domova, pokud máte čas. Ujistěte se, že ať už je vaše vzdálené pracovní místo kdekoli, zůstane po celý den v klidu, aniž by vás rušilo nebo rušilo.

Můžete také chtít další počítačový monitor, protože v dnešní době zaměstnavatelé očekávají, že zaměstnanci, kteří pracují na dálku, budou efektivně provádět více úloh najednou tím, že budou mít otevřeno několik oken najednou. A ano, stále existuje spousta zaměstnání pro maminky nad 50 let!

Co je lepší na americké rodičovské/mateřské dovolené?

V USA máte podle zákona FMLA (Family Medical Leave Act) zaručeno 12 týdnů neplacené dovolené chráněné zaměstnání. Některé státy během tohoto období poskytují pojištění pro případ nezaměstnanosti, proto se před rozhodnutím, zda v USA nastoupit na plnou mateřskou dovolenou, poraďte se svým zaměstnavatelem a státními dávkami!

Jaká jsou pravidla pro kojení na veřejnosti?

Neexistují žádná přísná pravidla, protože každá žena bude mít svůj vlastní soubor hranic, pokud jde o kojení na veřejnosti, ale existují výjimky podle některých států a měst, kde vyžadují, aby matka, která chce kojit, své dítě musela takže když jste zahaleni kusem oblečení, který je kryje odshora dolů, jinak vám mohou hrozit pokuty nebo vězení, pokud je dopadnou úředníci činní v trestním řízení.

Nabízí moje společnost výplatu volna pro nové maminky nebo tatínky?

Poraďte se se svým zaměstnavatelem o všech balíčcích výhod, které může nabídnout a které by mohly zahrnovat placené možnosti péče o děti, jako jsou centra denní péče v práci!