Jak ušít látkovou knihu pro miminko

Hledáte zábavný a snadný projekt, který byste mohli dělat se svým malým? Proč nezkusit ušít látkovou knížku pro vaše miminko. Je to skvělý způsob, jak spolu strávit kvalitní čas a vytvořit něco, co lze používat znovu a znovu.

V tomto příspěvku na blogu vám ukážeme, jak vyrobit jednoduchou látkovou knížku pro miminko. Pojďme tedy začít.

Způsoby, jak ušít látkovou knihu pro miminko

Jakmile si vyberete látku pro svou knihu, je čas vystřihnout stránky. Pro novorozence bych doporučila 12-14 stran. Můžete si je vyrobit libovolné velikosti, asi 11 x 13 palců je dobrá velikost. Vystřihněte dva kusy látky 11×13 palců.

Pokud používáte směrový potisk nebo chcete, aby byl viditelný hřbet vaší knihy, ujistěte se, že před šitím umístíte pravé strany látky k sobě.

Pokud nepoužíváte směrový potisk, jednoduše umístěte dva kusy látky na špatné strany k sobě a sešijte po celém okraji s přídavkem švu ¼ palce. Někde na jednom z dlouhých okrajů nechte malý otvor, abyste mohli látku otočit pravou stranou ven.

Jakmile látku otočíte pravou stranou ven, pomocí hůlky nebo něčeho podobného vytlačte všechny rohy, dokud nebudou pěkné a hranaté. Poté zastrčte neopracovaný okraj otvoru tak, aby byl uzavřen ve švu, a přišijte těsně k okraji, aby byl uzavřen.

Nyní jsou vaše stránky všechny sešité. Čas přidat nějakou vazbu. Odřízněte kus šikmé pásky (nebo jakýkoli jiný typ vazby), který je asi dvakrát tak dlouhý, než je šířka vaší knihy.

Připněte jeden konec šikmé pásky k jednomu rohu vaší knihy a poté ji začněte šít ve spirále podél okraje knihy. Když se dostanete do druhého rohu, překryjte začátek šikmé pásky asi o ½ palce a sešijte ji dolů. Poté odřízněte přebytečnou pásku.

Vaše látková kniha je nyní hotová. Chcete-li jej zavřít, zastrčte jeden konec vázání pod druhý a upevněte jej zavíracím špendlíkem nebo sponou. A tady to máte – snadný (a rozkošný) způsob, jak zabavit vaše děťátko jeho nebo její látkovou knížkou pro miminko.

Jak vytvořím knihu aktivit pro miminko?

K vytvoření knihy aktivit pro miminko budete potřebovat několik věcí:

-papír

– tužka nebo pero

-nůžky

– lepidlo nebo páska

Jakmile shromáždíte tyto materiály, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

Krok jedna: Vystřihněte čtverce papíru, které jsou asi šest palců široké. Na knihu budete potřebovat asi padesát čtverců.

Druhý krok: Na každý čtvereček napište jednu věc, kterou vaše dítě umí. Může to být něco tak jednoduchého jako „úsměv“ nebo „smích“. Pokuste se zařadit různé aktivity, fyzické i kognitivní.

Krok třetí: Jakmile zaplníte všechny čtverečky, je čas knihu složit. Čtverce k sobě slepte nebo slepte v libovolném pořadí.

Vaše kniha aktivit pro miminko je nyní kompletní. Určitě si ho vezměte s sebou na výlety nebo na návštěvu rodiny a přátel. Vašemu nejmenšímu poskytne hodiny zábavy.

Jak se dělá předškolní číselník?

K výrobě předškolní číselné knihy budete potřebovat nějaké pomůcky včetně papíru, pastelek nebo fixů a sešívačku.

Krok 1: Přeložte kus papíru na polovinu tak, aby byl dlouhý dvě stránky. Na přední stranu napište číslo jedna nahoře. Nakreslete obrázek, který toto číslo představuje ve spodní polovině stránky.

Pokud například vytváříte knihu o číslech jedna až pět, nakreslete obrázky jednoho jablka, dvou koček, tří psů, čtyř jahod a pěti banánů.

Krok dva: V každém následujícím řádku pod odpovídajícím nakresleným obrázkem (obrázky) napište číslo pro danou částku a také počet objektů, které kresba (obrázky) představuje. Například pod obrázkem dvou koček by bylo „dvě“ a „dvě kočky“.

Zde je příklad dokončené číselné knihy:

  • Jedna

Jediný objekt

  • Dva

Dva objekty

Napsáno pod obrázkem dvou psů: „dva“ a „dva psi“

  • Tři

Tři objekty

Napsáno pod obrázkem tří želv: „tři“ a „tři želvy“ atd. atd.

  • Čtyři

Čtyři předměty

Pod obrázkem čtyř jahod napsáno: „čtyři“ a „čtyři jahody“ atd. atd.

  • Pět

Pět objektů Napsáno pod obrázkem pěti banánů: „pět“ a „pět banánů“.

  • Šest

Napsaný obrázek pod šesti tužkami: „šest“ a „šest tužek.“ atd. atd.

  • Sedm

Napsáno pod obrázkem sedmi šálků: „sedm“ a „sedm šálků.“ atd. atd.

  • Osm

Napsáno pod obrázkem osmi kuliček: „osm“ a „osm kuliček.“ atd. atd.

Krok tři: Až vyplníte všechny stránky, sešijte knihu na levé straně. Bavte se vytvářením své vlastní číselné knihy.

Co je dětská číselná kniha?

Dětská číselná kniha je skvělý způsob, jak pomoci vašemu dítěti naučit se jejich čísla. Kniha obvykle obsahuje obrázky různých předmětů nebo zvířat a v doprovodném textu bude uvedena číselná hodnota každého z nich.

To může být pro vás a vaše dítě zábavný způsob, jak se sblížit a zároveň je naučit počítat.

Mnoho dětských číselníků navíc přichází s interaktivními prvky, jako jsou chlopně, které se otevírají a odhalují pod nimi skryté předměty, nebo vyskakovací stránky, díky nimž to vypadá, že na vás postava na stránce vyskakuje.

Tyto funkce přidávají do procesu učení další vrstvu vzrušení a zapojení. Hledáte-li způsob, jak dát svému malému děťátku náskok v matematických dovednostech, zvažte, zda si ještě dnes nevyzvednout dětskou číselnou knihu.