Jak ušít látkovou dětskou knihu

Mnoho nových rodičů nezná proces výroby látky. Toto je návod, jak ušít látkovou dětskou knížku.

Kniha je vyrobena ze dvou kusů plsti, sešitých k sobě běžícím stehem. Stránky jsou vyrobeny z látky a kniha je převázána stuhou.

Budete potřebovat:

-Dva kusy plsti, nařezané na velikost

– Látka na stránky

-Stuha

-Jehlu a nit

Nejprve vezměte své dva kusy plsti a sešijte je k sobě běžícím stehem. Ujistěte se, že jste nahoře nechali mezeru, abyste mohli knihu otočit pravou stranou ven. Jakmile sešijete dva kusy plsti k sobě, otočte knihu pravou stranou ven a vyžehlete případné záhyby.

Dále si vezměte látku na stránky a nařežte ji na obdélníky, které jsou o něco menší než stránky vaší knihy.

Nyní vezměte jeden z vašich látkových obdélníků a přeložte ho napůl tak, aby se dva krátké konce setkaly. Uprostřed šijte čáru a vytvořte kapsu. Udělejte to se všemi svými látkovými obdélníky.

Jakmile máte ušité všechny kapsy, je čas svázat knihu. Odřízněte kousek pásky, který je dostatečně dlouhý, aby obešel celou vnější stranu knihy, plus jeden nebo dva centimetry navíc pro překrytí.

Přišijte jeden konec stuhy k vnitřnímu obalu knihy a druhý konec přišijte k vnějšímu obalu.

Ujistěte se, že když šijete na vnější potah, zachytíte všechny čtyři vrstvy plsti (dva kusy uvnitř a dva kusy na vnější straně).

A to je vše! Vaše látková dětská knížka je nyní kompletní. Naplňte jej obrázky, upomínkovými předměty a čímkoli dalším, co si chcete pamatovat z prvního roku (nebo dvou nebo tří!)

Co píšete o novém miminku?

Do nové dětské knížky je třeba napsat tolik věcí. Můžete začít se základy, jako je jejich jméno, datum narození, váha a délka. Ale je toho mnohem víc, co můžete zahrnout!

Zde je několik nápadů:

-V den, kdy se narodili

-Jak spali svou první noc doma

-Jejich první koupel

-Co rádi jedli a pili

– Jejich první kroky nebo slova

-Vtipný příběh o nich

-Zvláštní okamžik, který jsi s nimi sdílel

-Vaše naděje a sny pro ně

Zápis do dětské knížky je zvláštní způsob, jak zdokumentovat všechny vzácné okamžiky života vašeho děťátka. Je to dárek, který si budou navždy vážit. Udělejte si proto čas a vychutnejte si každý okamžik!

Co napíšu do dárkové knihy?

Tuto otázku dostávám často a je docela jednoduchá. Prostě pište, co chcete! Dárková kniha je skvělý způsob, jak obdarovanému sdělit, jak moc vám na něm záleží, a jak to udělat lépe než svými vlastními slovy?

Neexistují žádná pravidla ohledně toho, co byste měli nebo neměli napsat do dárkové knihy, takže popusťte uzdu své kreativitě. Pokud však bojujete s nápady, můžete zahrnout několik věcí:

-Srdečná zpráva sdělující příjemci, proč je pro vás výjimečný

-Vaše oblíbené vzpomínky na ně

-Vtipy mezi vámi dvěma

-V co doufáte v jejich budoucnost

Ať už se rozhodnete vložit do své dárkové knihy cokoli, ujistěte se, že to pochází ze srdce. Nejdůležitější je, aby obdarovaný věděl, jak moc vám na něm záleží, a dárková kniha je k tomu skvělý způsob!

Co píšete do knihy s věnováním pro miminko?

Někteří rodiče se rozhodnou napsat báseň, zatímco jiní mohou obsahovat náboženské pasáže nebo citáty. Mnoho rodin také rádo vkládá do knihy s věnováním miminka fotografie a snímky z ultrazvuku.

Někteří rodiče se dokonce rozhodnou pro své děti nahrát video zprávu. Ať už se rozhodnete do své knihy s věnováním miminka zahrnout cokoli, nezapomeňte zaznamenat své myšlenky a pocity ohledně vašeho nového dítěte. Jedná se o speciální památku, která bude uchována v nadcházejících letech.

Bez ohledu na to, jakou cestou se vydáte s oddaností svého miminka, bude to pro vás i vaše děťátko milá vzpomínka! Gratulujeme k této nové kapitole vašeho života!

Co napíšu do knihy pro své nenarozené vnouče?

Jedna věc, kterou byste mohli zvážit napsat do své knihy pro své nenarozené vnouče, je dopis. V dopise se můžete podělit o své myšlenky a pocity o nich a také o to, co doufáte v jejich budoucnost.

Můžete také zahrnout fotografie nebo jiná vzpomínka ze svého života, aby si na vás vzpomněli, až vyrostou. Ať už se rozhodnete do knihy vložit cokoli, vaše vnouče to bude nepochybně v nadcházejících letech milovat.

Dalším nápadem je sestavit sbírku rodinných receptů. Nejen, že to bude lahodný přírůstek do jejich knihovny kuchařek, ale bude to také cenný kus historie předávaný z generace na generaci.

Pokud jsou s těmito recepty spojené nějaké zvláštní příběhy nebo vzpomínky, nezapomeňte je také uvést!

Ať už se rozhodnete udělat cokoliv, dejte do toho své srdce a vězte, že vaše vnouče bude milovat a vážit si všeho, co se mu rozhodnete dát.