Jak uděláte knížku pro miminko? Kroky

Jak si vyrobit dětskou knížku? Dětská knížka je snadný projekt, který můžete vytvořit s vaším batoletem. Materiály jsou levné a výsledkem jsou hodiny zábavy pro děti.

I když je tento projekt určen pro děti od tří let, možná ho budete moci dokončit s mladším dítětem tím, že si papír sami rozstříháte, než začne čas tvoření.

Tato příručka vám ukáže, jak vytvořit jednoduchou knížku pro miminka, která na každé stránce obsahuje barevné obrázky zvířat.

Budete potřebovat list barevného stavebního papíru; nůžky; lepicí tyčinka nebo páska (volitelné); a podle potřeby fixy nebo pastelky.

– Můžete také použít jakýkoli druh papíru místo stavebního, jako je papír do tiskárny, ale mějte na paměti, že tenčí papíry bude pro vaše dítě snazší trhat.

– Co musíte udělat: Papír přeložte na polovinu po šířce a poté znovu podélně, takže získáte čtyři části. Vaše dítě může pomoci s tímto krokem, pokud je dostatečně staré!

– Ořízněte podél těchto čar tak, aby zbyly dva kusy papíru – jeden se třemi čtverci vystřiženými na obou koncích, který se stane vaší titulní stranou; a další dílek obsahující pouze jeden čtverec, který byl dvakrát přeložen (takže je nahoře).

– Poté vezměte každý kus zvlášť a přeložte je znovu na polovinu, než proříznete všechny vrstvy dohromady. Vznikne tak kniha ve stylu akordeonu, která se otevře při otevření naplocho na zadní straně (jako vějíř) nebo držení svisle jako otevřená kniha.

– Papír přeložte na polovinu po šířce a poté znovu podélně tak, aby vznikly čtyři části. Vaše dítě může pomoci s tímto krokem, pokud je dostatečně staré!

Je-li to žádoucí, přilepte okraje tam, kde se setkávají v přeložených částech, pomocí lepicí tyčinky nebo vodicí pásky. Pak nechte své dítě ozdobit titulní stranu fixami, pastelkami, samolepkami – čím chce! Nakonec napište každé z následujících slov na jednu z vnitřních stránek: přední, zadní, horní, dolní.

Nakonec napište každé z následujících slov na jednu z vnitřních stránek: přední (nebo začátek), zadní (nebo konec), horní (v knize) a spodní (v knize).

Co napsat do knihy o miminku místo pohlednice

Dětská knížka je skvělý způsob, jak ukázat svou podporu novým rodičům, aniž byste museli vymýšlet něco vtipného nebo srdečného, ​​co byste mohli napsat na kartu.

Navíc je to něco, co si noví rodiče mohou ponechat a ohlížet se na něj v příštích letech. Zde je několik nápadů, co můžete napsat do knihy o miminku:

-Gratulujeme! Jsme za vás tak šťastní!

-Vítej na světě, maličká!

-Přeji vám vše nejlepší v této vzrušující době!

– Kéž je vaše rodina požehnána mnoha šťastnými společnými chvílemi.

-Ať vaše dítě vždy ví, jak moc je milováno.

-Rodičovství je plné výzev, ale je také plné radostí, které za to všechno stojí. Gratulujeme k novému přírůstku!

-Gratuluji k miminku! Přeji vám hladký průběh porodu a před sebou šťastné a zdravé časy.

-Dětské sprchy jsou tak zábavné, ale nic se nevyrovná příchodu novorozence. Kéž máte v této nové životní etapě mnoho požehnání.

-Nemůžeme se dočkat, až poznáme nejnovějšího člena naší rodiny! Gratuluji k malému uzlíčku radosti. (nebo „svazek plen“, pokud chtějí). Brzy skončíme, abychom je rozmazlili tak, jak to umí jen prarodiče 😉 Láska od babičky & Děda Smith.“

-„Kéž vám Bůh žehná v životě mnohem více dětí, jako nám skrze svou milost požehnal těmi našimi.“ – Matka Tereza

-„Miminka jsou dar z nebe.“ – Přísloví 17:27

-„Dědictvím Páně jsou děti a jemu náleží odměna plodu lůna. Jako šípy v ruce válečníka, tak se rodí děti z mládí.“

Jak si doma vytvoříte dětské album?

Zde jsou kroky, jak si doma vyrobit dětské album. Nejprve si zapište všechny své šťastné vzpomínky na vaše miminko od narození do současnosti. Poté vyberte obrázky, které zobrazují ty zvláštní okamžiky, jako jsou roztomilá gesta nebo výrazy obličeje, které si chcete navždy zapamatovat, a seřaďte je chronologicky.

Poté každý obrázek připevněte na stránku bez obsahu kyselin s jasnými rohy, aby časem neztratil své původní barvy a abyste mohli později snadno přidat další fotografie, pokud budete chtít.

Nakonec publikujte svou fotoknihu online nebo ji vezměte do tiskárny k vytištění, poté vám bude během několika dní doručena přímo na vaši adresu! Nejlepší na celém tomto procesu je, že nejsou potřeba žádné umělecké dovednosti – stačí jen pár jednoduchých úprav fotek a příběh.

Co je kniha paměti pro miminko?

Jednou z důležitých věcí, které byste měli každý rok udělat, je zaznamenávat vývoj vašeho dítěte. To znamená, že si musíte zapsat všechny jejich milníky, události a úspěchy v průběhu každého roku.

K tomuto účelu můžete použít pexeso pro miminko (můžete si ho koupit nebo vyrobit sami). Je to album, které vám umožňuje přidávat obrázky, poznámky, upomínky z narozenin nebo jiných zvláštních příležitostí v životě vašeho dítěte.

Účelem těchto knih je sledovat, jak rychle dospívají, aby se v dospělosti mohli s láskou a radostí ohlížet na svá dětská léta.

Proč je knížka paměti pro miminko důležitá?

Existuje několik důvodů, proč byste si měli vytvořit a vést knihu vzpomínek na miminko. Za prvé, je to skvělý způsob, jak zdokumentovat vývoj vašeho dítěte, jak roste.

To může zahrnovat vše od prvního sezení až po učení se číst. Za druhé, pomáhá vytvořit pocit rodinné historie pro vaše dítě.

Budou se moci podívat zpět na obrázky svých dětí a vidět všechny lidi, kteří byli v jejich životě důležití, když vyrůstali. Konečně je to hmatatelné připomenutí toho, jak rychle čas letí – zvláště když se vaše dítě stane dospělým!