Jak udělat dětskou knihu

Jak vytvořit dětskou knížku? Když budete mít dítě, musíte si pamatovat tolik věcí. A jedním z nejlepších způsobů, jak sledovat všechny tyto milníky, je začít s dětskou knížkou.

Ale kde začít? Zde je několik tipů:

Vyberte si knihu se spoustou prostoru pro obrázky a deník. Chcete mít možnost ohlédnout se zpět a vidět nejen to, co vaše dítě v každé fázi dělalo, ale také to, jak vypadalo.

Začněte brzy! Čím dříve začnete, tím zábavnější bude ohlédnout se zpět a zjistit, jak moc vaše dítě vyrostlo a změnilo se. I když vše, co uděláte, je poznamenat si každý týden několik poznámek, bude to stát za to.

Udělejte to osobní. Přidejte své vlastní zvláštní vzpomínky, vnitřní vtipy a cokoli dalšího, co učiní ohlédnutí zpět ještě výjimečnějším.

Buďte kreativní. Pokud nejste moc spisovatel, nevadí! Můžete zahrnout věci jako otisky rukou, umělecká díla nebo dokonce jen fotografie.

Nezapomeňte na podrobnosti. Je snadné si zapamatovat velké milníky, ale nezapomínejte na maličkosti, které tvoří osobnost vašeho dítěte. Jaká byla jejich oblíbená jídla? hračky? písně? Tohle jsou věci, které si budete opravdu vážit, až budou všichni dospělí.

Tak tady to máte! Několik tipů, jak začít s knihou pro miminko. Nejdůležitější je, abyste se u toho bavili a přizpůsobili si to.

Jak věnujete knihu pro dítě?

Není to tak jednoduché, jako napsat „Mému dítěti“ na přední stranu knihy. Chcete se ujistit, že věnování je osobní a smysluplné, což vaše dítě ocení nyní i v budoucnu.

Zde je několik tipů, jak svému dítěti napsat věnování:

– Zamyslete se nad tím, proč knihu věnujete svému dítěti. Co je na nich, co vás přimělo věnovat jim knihu? Je to jejich láska ke čtení, jejich představivost nebo smysl pro dobrodružství? Ať je to cokoli, použijte to jako základ pro své věnování.

– Nechte to krátké a sladké. Věnování nemusí být dlouhé ani květnaté – někdy jsou ta nejjednodušší slova nejsilnější.

– Pište od srdce. Toto je vaše šance říct svému dítěti něco zvláštního, takže se ujistěte, že vaše věnování pochází ze srdce.

Na co píšete novorozeně?

„Co píšeš novorozeně?“ je otázka, kterou dostávám často. A není snadné na ni odpovědět. Chcete říct něco, co je zapamatovatelné, ale také něco, co dítěti neudělá ostudu, když si to později v životě přečte.

Zde je několik tipů:

– Nechte to krátké a sladké

– Vyhněte se roztomilým frázím nebo přezdívkám

– Zaměřte se na budoucnost

– Gratulujeme rodičům k jejich novému balíčku radosti!

Co tedy nakonec napíšete? Záleží na vašem vztahu s dítětem a rodiči, ale zde je několik příkladů:

„Vítejte ve světě! Nemůžeme se dočkat, až uvidíme všechny ty úžasné věci, které budete dělat.“

„Blahopřejeme k vašemu novému příchodu! Jsme moc rádi, že poznáváme vašeho drobečka.“

„Přeji vám vše nejlepší, když se pustíte do tohoto nového dobrodružství rodičovství.“

Cokoli napíšete, ujistěte se, že to vychází ze srdce. Čerství rodiče toho mají na kontě hodně a jednoduchá zpráva od vás pro ně může znamenat celý svět. Udělejte si proto pár minut na přemýšlení o tom, co chcete říct, a pak vezměte pero a odepište!

V čem píšete dětskou knížku od prarodičů?

Co píšete do dětské knížky od prarodičů? Není to tak snadné, jak se zdá. Chcete mít možnost ohlédnout se zpět a zapamatovat si všechny výjimečné okamžiky, ale je těžké vše sledovat.

Zde je několik tipů:

-Mějte po ruce deník nebo zápisník, abyste si mohli zapisovat myšlenky a vzpomínky, jakmile se vyskytnou.

-Pokud je to možné, požádejte někoho jiného, ​​aby vyfotografoval nebo nafilmoval výjimečné okamžiky, abyste na nich mohli být i vy!

-Nezapomeňte uvést své kontaktní údaje, aby vás budoucí generace mohly kontaktovat.

-A hlavně nezapomeň psát od srdce. Koneckonců, o tom je prarodičovství!

Tak na co čekáte? Začněte si tyto vzácné vzpomínky zapisovat ještě dnes. Vaše vnoučata vám za to jednou poděkují.

Máte nějaké další tipy, co napsat do dětské knížky od prarodičů? Přečtěte si související články jako Kolik stojí kniha pro miminko daisy’s good idea a Kde koupit moji první knihu pro miminko.

Jak vytvořím rodinnou pamětní knihu?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit rodinnou pamětní knihu. Jedním ze způsobů je jednoduše zakoupit fotoalbum nebo zápisník a začít přidávat fotografie a upomínky z minulosti vaší rodiny. Další možností je vytvořit více přizpůsobenou knihu pomocí softwaru, jako je Adobe Photoshop nebo InDesign.

Pokud si nejste jisti, kde začít, zkuste se podívat na staré rodinné fotografie a zjistěte, zda tam nejsou nějaké vzpomínky nebo příběhy, které vás zaujaly. Můžete také požádat ostatní členy vaší rodiny o jejich oblíbené vzpomínky.

Jakmile budete mít nějaký materiál, se kterým můžete pracovat, můžete začít sestavovat svou knihu! Zahrňte věci, jako jsou fotografie, záznamy v deníku, dopisy, pohlednice a cokoli jiného, ​​co vám pomůže vyprávět příběh vaší rodiny.