Jak sterilizujete hračky do koupele? Nápady

Jak sterilizujete hračky do vany? To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů.

Odpověď je jednoduchá:

  • Naplňte velkou nádobu vodou a přidejte do ní trochu bělidla Přidejte své hračky do koupele Nechte je namočené asi 30 minut Opláchněte čistou vodou Nechte uschnout na slunci (pomůže to zabít všechny zbývající choroboplodné zárodky)
  • Je to tak snadné! Nyní si můžete užívat společné hraní bez obav z toho, co se může skrývat uvnitř těchto roztomilých zvířátek nebo plovoucích člunů. Můžete dokonce zvážit, zda to dělat každý týden, jen aby zůstaly svěží po celý rok – příjemné koupání!

Co je černý materiál v hračkách do vany?

Černé látky, které se nacházejí v hračkách do koupele, jsou obvykle vyrobeny z typu kaučuku zvaného nitril. Tento materiál se často používá k výrobě rukavic, těsnění a těsnění. Je odolný a odolává olejům, kyselinám a dalším chemikáliím.

U některých lidí však může také způsobit podráždění kůže. Takže pokud si všimnete tohoto černého šmejda na hračkách do vany vašeho dítěte, nezapomeňte je důkladně vyčistit horkou vodou a mýdlem. A pokud vaše dítě po hraní s hračkou pociťuje podráždění pokožky, kontaktujte jeho lékaře.

Jak dezinfikujete pěnové hračky do vany?

Nejlepší způsob, jak dezinfikovat pěnové hračky do koupele, je použití směsi octa a vody. Namočte hračku do směsi asi na pět minut a poté ji opláchněte teplou vodou.

Ujistěte se, že hračku zcela vysušíte, než ji vrátíte zpět do vany vašeho dítěte. K dezinfekci pěnových hraček do koupele můžete použít i bělicí roztok.

Smíchejte jednu polévkovou lžíci bělidla do jednoho litru vody a namočte hračku do roztoku asi na pět minut. Opláchněte jej teplou vodou a nechte uschnout na vzduchu. Uvědomte si však, že bělidlo může být při požití škodlivé, takže se ujistěte, že všechny dezinfekční roztoky jsou mimo dosah dětí.

Pěnové hračky do koupele můžete také čistit tak, že je vložíte do myčky nádobí. Jedná se o rychlý a snadný způsob, jak je vyčistit, ale uvědomte si, že to nedezinfikuje vaše hračky.

Můžete dát hračky do vany do pračky?

Ano, hračky do vany můžete dát do pračky, pokud jsou označeny jako „lze prát v pračce“. Některé hračky však mohou být příliš malé nebo choulostivé na to, aby prošly pračkou a sušičkou, proto je nejlepší nejprve zkontrolovat pokyny výrobce.

Před praním se také ujistěte, že jsou z hračky vyjmuty všechny baterie, protože by mohly zkorodovat a hračku poškodit. Nakonec hračky do koupele vždy sušte na vzduchu, místo abyste je dávali do sušičky, protože nadměrné teplo může způsobit jejich roztavení.

Jaký je nejlepší způsob čištění dětských hraček do vany?

Jednou z metod je naplnit vanu vodou a mýdlem na nádobí a poté do ní hračky umístit. Nechte je asi 15 minut máčet a poté je vydrhněte kartáčem. Opláchněte pěnu a nechte je uschnout na vzduchu. K jejich čištění můžete použít i směs octa a vody.

Hračky vložte do nádoby nebo sáčku, zalijte octem a dostatečným množstvím vody, aby byly pokryty, zavřete a nechte 24 hodin odležet. Opláchněte ocet a vysušte na vzduchu. Další možností je pořídit dětem čistící tablety na hračky do vany. Ty se umístí do vany s vodou spolu s hračkami a rozpustí se, aby je vyčistily.

Po koupání dítěte jednoduše opláchněte zbytky tablet. Ať už zvolíte jakoukoli metodu, nezapomeňte hračky pravidelně dezinfikovat tak, že je namočíte do směsi bělidla a vody po dobu asi 15 minut.

Dalším způsobem, jak vyčistit dětské hračky do vany, je naplnit kuchyňský dřez horkou mýdlovou vodou a umístit tam hračky. Nechte je chvíli nasáknout a poté pomocí kartáče vydrhněte všechny nečistoty.

Opláchněte je a nechte uschnout na vzduchu. Můžete je také dezinfikovat tak, že je na několik minut vložíte do vroucí vody. Jen se ujistěte, že jsou zcela ponořené ve vroucí vodě, jinak by mohly prasknout.

Konečně si také můžete koupit speciální čističe hraček, které se dodávají ve sprejích nebo ubrouscích. Ty fungují skvěle jak na tvrdých, tak na měkkých hračkách. Jednoduše postupujte podle pokynů na obalu.

Bez ohledu na to, jaký způsob zvolíte, je důležité hračky do vany svých dětí pravidelně čistit, abyste zabránili šíření bakterií a jiných choroboplodných zárodků.

Namáčení ve směsi bělidla a vody je nejúčinnějším způsobem, jak je dezinfikovat, ale pokud máte málo času nebo nemáte žádné bělidlo po ruce, stejně dobře poslouží použití horké mýdlové vody nebo některého z komerčních čisticích prostředků. . Ujistěte se, že pokaždé uděláte důkladnou práci a vaše dítě bude v bezpečí před zraněním.

Jak čistíte gumové hračky pro miminka?

Jedním ze způsobů čištění gumových hraček je použití směsi mýdla a vody. Dalším způsobem je použití octa smíchaného s vodou. Pokud je hračka opravdu špinavá, můžete také použít bělicí roztok. Po vyčištění hračku dobře opláchněte. Kterékoli z těchto řešení bude dobře fungovat k čištění gumových hraček pro děti.

Dalším způsobem čištění gumových hraček je použití jedlé sody a vody. To funguje obzvláště dobře při odstraňování odolných skvrn. Stačí připravit pastu z jedlé sody a vody, nanést ji na hračku, nechat chvíli působit a poté ji opláchnout. Jedlá soda je skvělý čisticí a dezinfekční prostředek, takže je ideální pro čištění gumových hraček pro děti!