Jak staré je příliš staré na ohrádku? Průvodce

Jak starý je příliš starý na ohrádku? To je otázka, kterou dostávám často a která jsem se potýkala, když byl můj syn mladší.

Na jedné straně mohou být ohrádky skvělé, když vašemu dítěti poskytnou bezpečné místo na hraní, zatímco vy budete dělat nějaké věci kolem domu.

Ale na druhou stranu si mohou připadat jako klece a může být těžké vidět vaše dítě v jedné zavřené. Jak tedy poznáte, že je čas jít z ohrádky dál?

Zde je několik věcí, které je třeba zvážit:

-Jak aktivní je vaše dítě? Pokud se neustále snaží vylézt nebo šplhat po stěnách své ohrádky, možná je čas na něco většího.

-Kolik prostoru potřebují? Pokud se vašemu dítěti zdá, že je ve své ohrádce stísněno nebo se neustále pohybuje a nechce si hrát, může potřebovat více místa na toulání.

-Jak dlouho tam stráví? Pokud zjistíte, že vaše dítě tráví většinu času svého bdění ve své ohrádce, možná je načase věci přehodnotit. I když je důležité mít nějaké prostoje pro vás i vaše dítě, příliš mnoho vám může začít připadat jako vězení.

Pokud začínáte mít pocit, že vaše dítě přerůstá ohrádku, nebo už to vaší rodině prostě nefunguje, nebojte se udělat změnu.

Není žádná ostuda přiznat, že něco nefunguje, a najít něco, co funguje. Vaše dítě vám za to dlouhodobě poděkuje.

Jak čistíte síťovaný koš?

Než se pustíte do čištění korbičky, budete muset nasbírat několik zásob. Budete potřebovat jemný čisticí prostředek, měkký hadřík a vysavač s nástavcem na měkký kartáč.

Začněte bodovým čištěním všech oblastí korbičky, které vypadají obzvlášť špinavě. Poté pomocí jemného čisticího prostředku a měkkého hadříku jemně umyjte celý povrch korbičky. Než budete pokračovat, nezapomeňte opláchnout všechno mýdlo.

Jakmile je korbička čistá, použijte vysavač s nástavcem s měkkým kartáčem k odstranění prachu nebo nečistot, které by na ní mohly ulpívat. A to je vše! S trochou úsilí můžete udržet svou síťovanou korbičku vypadat a fungovat jako nová.

Jak dostanete plíseň z podložky na hraní?

Existuje několik způsobů, jak můžete dostat plíseň z podložky na hraní. Jedním ze způsobů je použití roztoku bělidla a vody. Dalším způsobem je použití roztoku octa a vody. Můžete také zkusit použít komerční odstraňovač plísní a plísní.

Pokud je plíseň pouze na podložce a ne na žádné jiné části balení, můžete ji vyčistit mýdlem a vodou. Pokud je forma na více než jednom povrchu, budete muset podložku vyměnit.

Umíte vyčistit ohrádku?

Ano, můžete vyčistit ohrádku. Budete muset rozebrat ohrádku a umýt všechny části mýdlem a vodou. Můžete také dezinfikovat ohrádku zředěným roztokem bělidla. Jakmile je vše suché, můžete ohrádku znovu sestavit.

Jak čistíte podložku na hraní?

Zde je několik tipů:

-Začněte odstraněním všech uvolněných nečistot nebo nečistot z povrchu rohože.

– Dále k čištění podložky použijte jemné mýdlo a teplou vodu. Nezapomeňte jej poté dobře opláchnout.

-Pokud jsou nějaké odolné skvrny, můžete zkusit použít odstraňovač skvrn speciálně určený pro tkaniny. Nezapomeňte to nejprve vyzkoušet na malé ploše.

-Jakmile je podložka čistá, nechte ji úplně vyschnout na vzduchu, než ji uložíte nebo znovu použijete.

To je všechno! S trochou úsilí můžete udržet svůj balíček i hrací podložku jako nový.

Jak čistit podložku do ohrádky

Za předpokladu, že máte standardní ohrádku s odnímatelnou podložkou, je proces docela jednoduchý. Nejprve vyjměte podložku z ohrádky a odložte ji stranou.

Poté pomocí jemného mýdla a teplé vody vydrhněte všechny kovové tyče ohrádky. Před přechodem k dalšímu kroku dobře opláchněte a zcela osušte.

Jaký je rozdíl mezi RIE a Montessori?

Mezi RIE a Montessori existuje několik klíčových rozdílů. Za prvé, RIE klade důraz na respekt k dítěti jako k jednotlivci, zatímco Montessori klade důraz na respekt ke všem dětem.

Za druhé, RIE se zaměřuje na rozvoj celého dítěte, zatímco Montessori se zaměřuje na rozvoj akademických dovedností. A konečně, RIE věří, že děti by měly mít možnost pracovat svým vlastním tempem, zatímco Montessori věří, že všechny děti by měly postupovat stejným tempem.

Který přístup je tedy lepší? Neexistuje snadná odpověď. Oba přístupy mají svá pro a proti. V konečném důsledku záleží na tom, co v programu péče o děti hledáte a co si myslíte, že bude nejlépe vyhovovat potřebám vašeho dítěte.

Pokud stále nejste rozhodnuti, mohlo by být užitečné navštívit oba typy škol a sami se přesvědčit, která z nich je podle vás nejvhodnější.

Jaký je váš názor na RIE a Montessori? Máte zkušenost s oběma přístupy? Budeme rádi, když se nám ozvete v komentářích a podíváme se na další články typu jak udělat miminku koupel z ovesných vloček a co dělat, když miminko kaká do vany.