Jak staré je příliš staré na autosedačku? Průvodce pro profesionály

Jak staré je příliš staré na autosedačku?

Někteří lidé říkají, že dítě by mělo zůstat v autosedačce až do věku osmi let. Jiní říkají, že hranice je blíže čtyřem letům, zatímco někteří jiní rodiče se cítí tak bezpečně, když jsou jejich děti připoutány k bezpečnostnímu zařízení, že je drží v jednom až do věku 12 let!

Bez ohledu na to, jaký je váš názor na tento problém, neexistují žádné zákony, které by stanovovaly, jak dlouho můžete autosedačku pro kojence nebo batole používat.

Federální normy pro bezpečnost motorových vozidel zahrnují pouze pokyny a doporučení na základě výšky a hmotnosti jednotlivých miminek a malých dětí.

To znamená, že je zcela na uvážení rodiče, zda se rozhodne ponechat si svůj malý uzlíček radosti sedět zády ke směru přes dva roky starý, ale protože sedadla mají expirační dobu, vede nás to k dalšímu problému s autosedačkami.

Jsou konvertibilní autosedačky bezpečnější než dětské autosedačky?

Konvertibilní autosedačky jsou lepší pro starší miminka. Dětské nožičky mohou viset ze stran dětské autosedačky, zatímco konvertibilní autosedačky mají větší základnu, takže do nich dětské nožičky při nehodě správně sedí.

Konvertibilní autosedačky také nabízejí více místa na výšku než dětská sedačka, což je důležité, když vaše dítě časem vyroste a bude vyšší, nebo když mu potřebujete pomoct zvedat hlavu při jízdě na delší cesty. Nejsou však tak bezpečné, protože kojenci budou vždy ve větším bezpečí!

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) doporučuje jízdu proti směru jízdy alespoň do dvou let, ale většina modelů kabrioletů má hmotnost od pěti liber až po 40 liber směrem dopředu. To znamená, že rodiče by buď koupili dva typy autosedaček, nebo by si vybrali konvertibilní sedadlo, které je pro jejich dítě nebezpečné.

Jaký je rozdíl mezi konvertibilní autosedačkou a vše v jednom?

Konvertibilní autosedačky lze používat proti směru jízdy i po směru jízdy. To je skvělé pro rodiny se starším dítětem, které stále potřebuje připoutanou sedačku, nebo pro děti, které přerostou svou dětskou autosedačku, než jsou připraveny ji použít jako posilovač polohování pásu.

Autosedačky typu „vše v jednom“ jsou obecně vyráběny jinak než konvertibilní modely, ale jejich koncepce zůstává stejná: Spousta flexibility v různých fázích! Některé vše v jednom dokonce nabízejí vyjímatelné vložky, takže můžete růst s dítětem místo výměny (a recyklace) staré sedačky, až přijde čas.

Dává to smysl, proč by rodiče mohli upřednostňovat tuto možnost – když si něco koupíme, když už se nemusíme starat o shánění dalšího kusu později – ale postupem času jsme zjistili, že pohodlí konvertibilních sedadel z nich dělá skvělou volbu pro rodiny s malými dětmi.

Je lepší pořídit si konvertibilní autosedačku?

Ano, je lepší pořídit konvertibilní autosedačku. Unese většinu dětí až do hmotnosti 80 liber a lze jej upravovat, jak rostou. Snadno se instalují i ​​v poloze proti směru jízdy, což mnozí lékaři z bezpečnostních důvodů doporučují.

Jen se ujistěte, že máte nastavitelnou opěrku hlavy s extra vycpávkou, pokud krk vašeho dítěte ještě není dostatečně silný na delší dobu otočený dozadu; V opačném případě se jim po váze asi 25 liber (11 kg) může při spánku nebezpečně kývat hlava.

Pamatujte také, že při otočení tohoto typu autosedačky po směru jízdy by měl horní okraj skořepiny oddělit od zadního sedadla vozidla alespoň 30 palců (76 cm) – nejlépe 38″ (97 cm), ale to není vždy možné.

– Pamatujte, že tyto typy autosedaček jsou obvykle lepší pro menší děti, zvláště pokud máte malé děti ve věku kolem dvou let, které stále sedí proti směru jízdy, ale potřebují sedačku po směru jízdy, aby byly v případě nehody v bezpečí.

– Pokud má vaše dítě více než 45 liber (20 kg) a je mladší než šest let, možná je čas přesedlat místo toho na podsedák. Umožňují starším dětem správně používat bezpečnostní pásy pro dospělé bez jakékoli další pomoci z jejich vlastních autosedaček.

Jen se ujistěte, že ten váš má oporu zad, protože jinak bude veškerý tlak dopadat na jejich hrudník příliš, což může později vést k problémům s dýcháním.

– Podívejte se na tuto příručku, abyste získali lepší představu o váze a výšce vašeho dítěte, abyste mohli určit nejlepší typ autosedačky pro jeho věk.

Jaká je nejbezpečnější konvertibilní autosedačka na trhu?

Nejbezpečnější konvertibilní autosedačka na trhu je Diono Radian RTX. Udrží dítě, vážící až 80 liber a měří přes 57 palců na výšku.

Tento model může snadno přejít z novorozeneckého režimu zády ke směru jízdy až do polohy batole ve směru jízdy, což je skvělé pro starší děti, které jsou příliš velké na své kojenecké sedačky, ale přesto potřebují ochranu při jízdě po městě s mámou nebo tátou.

Rodiče tento produkt milují, protože tak dobře funguje při ochraně větších rostoucích dětí, aniž by obětovaly bezpečnostní prvky, které považují za klíčové během přechodných fází vývoje.

Ve srovnání s jinými populárními konvertibilními modely, které jsou dnes k dispozici, má tato nová edice pro rok 2019 některé extrémně konkurenceschopné specifikace – včetně možností ultratenkého designu! Popruh proti opětovnému navlékání se přizpůsobí, jak vaše dítě roste, s jednoduchým nastavením, když je auto v pohybu.