Jak si vyrobit vlastní knihu záznamů o miminku

Jak si vyrobit vlastní knihu záznamů o miminku? Kniha záznamů o miminku je skvělý způsob, jak sledovat milníky a pokroky vašeho miminka.

Navíc je velmi zábavné ohlížet se, až budou starší!

Zde je návod, jak si vytvořit vlastní knihu záznamů o miminku:

– Začněte tím, že shromáždíte všechny důležité dokumenty týkající se vašeho dítěte, včetně jeho rodného listu, záznamů o očkování a jakýchkoli speciálních suvenýrů, jako jsou snímky z ultrazvuku.

– Poté vytvořte systém pro organizaci informací. Můžete použít oddělovače s oušky nebo jednoduše označit každou sekci nálepkou.

– Jakmile budete mít vše zorganizované, začněte vyplňovat podrobnosti! Zahrňte informace o těhotenství a porodu, stejně jako fotografie a vzpomínky z každé fáze vývoje.

– Ujistěte se, že vše datujete, abyste se mohli ohlédnout zpět a zjistit, jak moc vaše dítě v průběhu času vyrostlo.

– Vytvoření vlastní knihy záznamů o miminku je skvělý způsob, jak sledovat pokroky vašeho dítěte a vytvořit si trvalou památku. Jen s trochou snahy budete mít krásnou knihu, kterou si budete vážit po mnoho let!

Co říkáte na přání pro miminko?

„Miminko je čas na oslavu nového života. Je to čas sejít se a sdílet radost, kterou nové miminko přináší. Tak, co říkáte na přání k miminku?

Zde je několik nápadů, jak začít:

– ‚Gratuluji k vašemu balíku radosti!‘

– ‚Přeji vám všechno nejlepší, až se stanete rodiči!‘

– ‚Nemůžu se dočkat, až potkám toho malého!‘

– ‚Vítej na světě, maličká!'“

Za předpokladu, že chcete, abych pokračoval v psaní odtud:

„Osprchování nastávajících rodičů láskou a přáním zdar je to, o čem miminko je. Nebojte se tedy vyjádřit své nadšení a štěstí pro ně ve zprávě s kartou.

Měli byste napsat do knihy, kterou dáváte jako dárek?

Je to pěkné gesto a dodává osobní nádech. Než však napíšete knihu, kterou darujete, je třeba zvážit několik věcí.

Nejprve se zamyslete nad vztahem mezi vámi a příjemcem. Pokud jste blízcí přátelé nebo rodina, může být přijatelná srdečná zpráva. Ale pokud nejste tak blízko, může vám to připadat jako troufalost.

Za druhé, zvažte typ knihy, o kterou jde. Román nebo dílo literatury faktu je jedna věc, ale směrodatný text o historii nebo vědě je věc druhá. Obecně je nejlepší vyhnout se psaní v knihách, které jsou určeny ke čtení a odkazování znovu a znovu.

Nakonec se zamyslete nad hodnotou knihy. Pokud se jedná o drahý nebo vzácný svazek, příjemce nemusí ocenit vaše „vylepšení“.

Pokud si stále nejste jisti, buďte opatrní a nepište do knihy. Obvykle postačí jednoduchý nápis na titulní straně.

Co píšete novorozeně?

„Zcela novému člověku, ve zcela novém světě: vítej! Jsi tak malinký a dokonalý. Všechno je pro tebe nové a já jsem tak nadšený, že vidím, jak rosteš a učíš se. Čeká na tebe tolik úžasných věcí, a jsem tak šťastný, že jsem součástí vašeho života. Gratuluji k vašemu příjezdu!“

– Neznámý autor

Těhotenství je úžasné období. Je to čas vzrušení, očekávání a změn. A i když je každé těhotenství jiné, existují určité společné rysy, se kterými se setkávají všechny těhotné ženy. Zde je devět věcí, které se stanou téměř každé těhotné ženě:

Vaše prsa budou větší a citlivější. Je to kvůli zvýšeným hladinám hormonů ve vašem těle a je to jeden z prvních příznaků těhotenství.

Můžete mít ranní nevolnosti. To je způsobeno hormonálními změnami ve vašem těle a obvykle začíná kolem šestého týdne těhotenství.

Vaše pleť se změní. Těhotenství může způsobit, že se vaše pokožka stane citlivější a na obličeji se vám mohou objevit tmavé skvrny zvané melasma.

Budete unavení. První trimestr těhotenství může být vyčerpávající díky hormonálním změnám, které ve vašem těle probíhají.

Budete muset častěji močit. Jak vaše dítě roste, začnou vyvíjet tlak na váš močový měchýř, což způsobí, že budete cítit potřebu chodit častěji.

Vaše vlasy mohou změnit strukturu nebo tloušťku. Zvýšené hladiny hormonů ve vašem těle mohou způsobit, že vaše vlasy budou silnější nebo tenčí.

Můžete zažít změny nálad. Hormonální změny ve vašem těle mohou vést k náladovosti a podrážděnosti.

Váš čich bude posílen. To je způsobeno zvýšenými hormony ve vašem těle a některé vůně mohou být intenzivnější než obvykle.

Můžete mít chuť k jídlu nebo averzi. Ty jsou způsobeny hormonálními změnami ve vašem těle a mohou se týkat zdravých i nezdravých potravin.

Těhotenství je úžasné období plné nových zážitků. Užij si to! A gratuluji k vašemu novému příchodu!“

Co napsat, když dáváte knihu jako dárek?

Když dáváte knihu jako dárek, je důležité myslet na to, co by si člověk, kterému ji dáváte, přál. Pokud jdou do historie, pak by mohl být dobrou volbou historický román.

Pokud jsou na tajemno, pak by možná byl lepší napínavý thriller. Základem je vybrat něco, co obdarovaného bude bavit a co ocení.

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, zda byla kniha již přečtena. Pokud je to úplně nové, pak si to příjemce bude moci užít bez jakýchkoli předsudků nebo očekávání.

Pokud je to však váš starý oblíbenec, pak jeho darováním může být způsob, jak svou lásku ke knize sdílet s někým jiným. Ať tak či onak, dát knihu jako dárek může být promyšlené a smysluplné gesto.

Takže až budete příště trčet na tom, co komu dát k narozeninám nebo k Vánocům, zvažte darování knihy. Je to perfektní dárek pro každého. Přečtěte si další související články Jak si vyrobit vlastní knihu kojenecké výživy.