Jak sestavit ohrádku Urbini Playpen

V tomto návodu se dozvíte, jak sestavit ohrádku urbini. Kroky jsou snadné a jednoduché.

Postup, jak přebalit ohrádku Disney Baby Playpen

Krok 1. Pro sestavení ohrádky urbini nejprve rozmístěte všechny díly podle schématu. Základna a čtyři strany by měly tvořit čtverec a každý kus bude mít na jednom konci tvar „L“.

Krok 2. Dále pomocí dodaných šroubů připevněte každou stranu k odpovídajícímu rohu základny. Ujistěte se, že jsou šrouby utaženy, aby byla ohrádka pevná.

Krok 3. Nakonec spojte dva konce ve tvaru „L“ a vytvořte bránu vaší ohrádky. Znovu se ujistěte, že je vše zajištěno, než vpustíte své dítě dovnitř.

Nyní jste připraveni nastavit a užívat si ohrádku urbini! Snadno se složí pro skladování nebo přepravu a funguje také jako přenosná postýlka.

Kdy mám svému dítěti představit ohrádku?

Někteří rodiče se rozhodnou představit svému dítěti ohrádku brzy, zatímco jiní počkají, až bude dítě starší. Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď; záleží na tom, co je pro vás a vaše dítě nejlepší.

Pokud se rozhodnete používat ohrádku, umístěte ji na bezpečné místo, kde se dítě nemůže vyvalit nebo spadnout ze schodů. Je také důležité zajistit, aby byly strany kotce zajištěny, aby dítě nemohlo vylézt.

Jak vaše dítě roste, můžete postupně začít používat ohrádku méně a méně, dokud nebude připraveno objevovat bez hranic.

Kdy mám začít používat postýlku?

Většina miminek je připravena do postýlky, když je jim asi šest měsíců. Můžete se však rozhodnout začít používat postýlku dříve nebo později než po šesti měsících. Pokud se vaše miminko stává mobilní a projevuje zájem vylézt z ohrádky, pravděpodobně je čas, aby místo toho spalo v postýlce.

Mějte na paměti, že většina miminek nebude schopna přelézt boční zábradlí, dokud jim nebude alespoň 18 měsíců; některé mladší děti je budou potřebovat ještě více rozšířit, než budou moci bezpečně uniknout z prostoru pro spaní bez pomoci maminky nebo tatínka!

Několik rodičů se rozhodlo nepoužívat tradiční dětský nábytek, jako jsou kolébky (kobylky) a postýlky, protože nechtějí, aby jejich dítě bylo zavřené, když spí. Místo toho se tito rodiče rozhodnou pro podlahové postele. Podlahové postele jsou přesně to, co zní: matrace položená na podlaze bez zábradlí nebo stran.

Pokud se však rozhodnete použít lůžko na podlaze, je důležité, abyste své dítě nenechávali delší dobu bez dozoru a aby ho v případě nouze (např. udušení) mohl snadno vzbudit dospělý.

Časté otázky o Playpens & Jesličky

Jak dlouho bude moje dítě muset zůstat v jednotlivých spacích oblastech?

Jakmile vaše dítě vyroste z ohrádky nebo postýlky, není potřeba žádná předem stanovená doba, než ho přesunete do jiného typu prostoru pro spaní.

Někteří rodiče se rozhodnou převést své děti přímo z kolébky/kosítka do dvoulůžka, zatímco jiní přesouvají své děti do dvoulůžka, když jim jsou asi čtyři roky. Je to zcela na vás!

V jakém věku by mé dítě mělo začít spát ve svém pokoji?

To se také liší rodič od rodiče a stejně jako většina rozhodnutí souvisejících s rodičovstvím do značné míry závisí na tom, co nejlépe vyhovuje vaší konkrétní rodině.

Někteří rodiče se rozhodnou nenechat s nimi dítě spát ve stejné místnosti, dokud nenastoupí do školy, zatímco jiní umožňují plné privilegium společného spánku po celé dětství (a dokonce i po něm).

Opět zde není správná odpověď; záleží jen na tom, kolik prostoru vaše dítě potřebuje, když roste.

A pamatujte, že pokud vaše ratolest nyní potřebuje více osobního prostoru, ale možná bude připraveno na méně, později ho můžete vždy přesunout do jiné místnosti (nebo dokonce do jeho ložnice), než přeroste z potřeby oddělených prostor na spaní.

Kam mám umístit ohrádku a postýlku?

Místo na spaní vašeho dítěte budete chtít umístit na zcela bezpečné místo. To znamená, že poblíž nejsou žádné schody, podlaha pod ní je rovná, bez děr nebo štěrbin, kde by se mohly zaseknout nožičky, elektrické zásuvky mají bezpečnostní kryty atd. Najít to správné místo může nějakou dobu trvat, ale ne urychlit tento proces!

Později si poděkujete, až budete přesně vědět, kde vaše dítě spí, takže se nikdy nebudete muset bát nehod, když bude v noci klidně dřít.

Jak poznám, že je moje dítě připraveno přestat používat postýlku nebo ohrádku?

Některá miminka jsou spokojená se spaním ve svých postýlkách nebo ohrádkách, dokud nedosáhnou batolecího věku, zatímco jiná jsou rychle frustrovaná nedostatkem pohybu a chtějí pryč co nejdříve.

Nejlepším způsobem, jak zjistit, kdy je vaše dítě připraveno přejít z těchto prostor pro spaní, je pozorovat ho a všímat si všech rad, které vám může dávat.

Pokud se neustále snaží přelézt například boční zábradlí, je pravděpodobně na čase, aby začalo spát v posteli bez hranic.

Na druhou stranu, pokud vypadá naprosto spokojeně, když zůstane usazený ve své postýlce nebo ohrádce, není třeba nic uspěchat! Jako vždy důvěřujte svým instinktům jako rodiče a dělejte to, co cítíte, že je pro vaše dítě nejlepší.