Jak se vykoupat s dítětem

Jak se koupat s miminkem? Koupel je skvělý způsob, jak se s dítětem spojit a pomoci mu uvolnit se.

Zde je několik tipů, jak se s dítětem koupat:

-Naplňte vaničku dostatečným množstvím vody, aby pokryla ramena vašeho dítěte. V případě potřeby přidejte do vody malé množství mýdla.

-Umístěte své dítě do vany a jednou rukou podepřete jeho tělo, zatímco druhou je myjte. Ujistěte se, že se jim voda nedostane do očí nebo úst.

– Opláchněte své dítě a jemně je osušte dětskou osuškou. Oblékněte je hned po koupání, abyste předešli nachlazení.

Jak dlouho byste měli odkládat novorozeneckou koupel?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď. Někteří rodiče se mohou rozhodnout koupat své novorozeně během prvních několika hodin po narození, zatímco jiní mohou počkat až o den nebo dva později. Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, co je pro jejich dítě nejlepší.

Některé faktory, které mohou ovlivnit, když se novorozenec koupe, zahrnují: zda se dítě narodilo císařským řezem nebo vaginálním porodem, zda je nedonošené nebo nedonošené a kolik váží. Obecně platí, že děti, které se narodily předčasně nebo mají nízkou porodní hmotnost, se obvykle koupou dříve než děti, které se narodily v termínu a mají zdravou váhu.

Koupání novorozence krátce po narození má určité výhody. Koupání může pomoci odstranit jakýkoli vernix (lesklá voskovitá látka, která pokrývá kůži před narozením). Umožňuje také rodičům navázat kontakt se svými dětmi a seznámit se s péčí o ně.

Některé důvody, proč rodiče mohou odkládat koupání novorozence, zahrnují: obavy z narušení spánku nebo způsobení infekce, pokud jsou již nemocní (například mají žloutenku), chtějí počkat, až se obřízka zahojí, nebo prostě nevědí, jak dítě koupat. !

Přečtěte si: Jak používat dětskou vaničku se šátkem

Jak dlouho je vhodná koupel?

Dobrá doba koupele je asi 20 minut. Příliš dlouhá koupel může vysušit pokožku, zatímco příliš krátká koupel nemusí být relaxační. Experimentujte, abyste našli ideální dobu pro vás!

Někomu vyhovuje namáčet se ve vířivce celé hodiny, ale průměrná koupel by měla trvat kolem 20 minut. Pokud máte citlivou pokožku, zkuste namočit jen na deset minut a uvidíte, jaký to bude pocit. Můžete se také vyhnout koupelím těsně před spaním – mohou ztížit usínání!

V kolik hodin by se mělo dítě koupat?

Na tuto otázku neexistuje jediná správná odpověď. Některá miminka se rádi koupou ráno, jiná si je užívají později během dne. Obecně platí, že většina dětí by se měla koupat asi dvě hodiny po jídle.

To vám dává dostatek času, abyste se ujistili, že je vaše dítě čisté a šťastné, aniž byste museli spěchat s rutinou koupání. Pokud vaše miminko při koupeli usne, nebojte se! Stačí je uložit do postýlky nebo kočárku jako obvykle a dokoupat je, až se probudí.

Koupání vašeho miminka může být pro vás oba zábavným a relaxačním zážitkem – jděte na to pomalu a zlehka a řiďte se tím, co vašemu děťátku vyhovuje nejlépe.

Některá miminka si užívají koupání s ostatními dětmi. Pokud je to váš případ, možná budete chtít zvážit, zda byste své miminko nechali vykoupat se ve vaně, aby si zvyklo na samotu. Vaše miminko se pravděpodobně nebude líbit polití vodou z cizí vany a může je rozbrečet ještě více než obvykle!

Pokud se obáváte, jak často by se mělo vaše dítě koupat, pak pamatujte: méně je vždy lepší, pokud jde o zdraví pokožky! Přílišné koupání by mohlo podráždit jemnou pokožku a způsobit vyrážky nebo vzplanutí ekzému – zvláště pokud pravidelně používáte silná mýdla.

Zkuste koupat každý den místo jednou týdně (nebo dvakrát týdně, pokud má vaše dítě citlivou pokožku), abyste viděli, jak to s ním jde. Vždy se tomu můžete přizpůsobit, ale nepřehánějte to!

Kdy je nejlepší koupat dítě v noci nebo ve dne?

Neexistuje správný nebo špatný čas na koupání miminka, ale někteří rodiče dávají přednost koupání miminka v noci, protože je to uvolní a usnadní jim to spát. Jiní raději koupou svá miminka přes den, aby mohla být aktivnější.

Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, kdy je nejlepší čas koupat své dítě. Některé věci, které je třeba vzít v úvahu, je, jak unavené se dítě zdá, jakou denní dobu dítě obvykle jí a spí a zda bude k dispozici dostatek světla pro denní koupel. Kdykoli bude pro rodiče a dítě nejlepší, je v pořádku!

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka, která chce prozkoumat další způsoby koupání svého děťátka, zkuste si přečíst, jak používat dětskou vaničku s šátkem.

Kdy mám začít koupat své dítě?

Novorozence můžete začít koupat houbou, jakmile je přinesete z nemocnice domů, ale protože se jejich imunitní systém stále vyvíjí a je pravděpodobnější, že onemocní než starší děti nebo dospělí, je důležité, aby všechny jejich koupele provádět v čistém prostředí.

Jejich pahýl pupeční šňůry odpadne do dvou týdnů po narození, takže s opravdovou koupelí budete chtít počkat do té doby. Tuto dobu mezitím můžete využít k tomu, abyste svému děťátku dopřáli houbovou koupel, kdykoli to potřebují (například po výměně plenek).