Jak se vrátit do práce po mateřské dovolené

Pokud patříte k mnoha ženám, které přemýšlí, jak se po mateřské dovolené vrátit do práce, byl tento článek napsán pro vás. Mateřská dovolená může být nádherným obdobím pro matky a jejich rodiny, ale také přináší určité výzvy, pokud jde o návrat do práce.

Probereme, jak plánovat a jak si přechod co nejvíce usnadnit. Pokud vás zajímá, jak dlouho trvá mateřská dovolená v Kanadě, máme také tuto odpověď!

Jak se připravit na návrat do práce po mateřské dovolené

Potřebujete vědět, jak dlouho trvá vaše mateřská dovolená v Kanadě. Váš zaměstnavatel by měl tyto informace pro vás mít, nebo pokud ne, lze je najít prostřednictvím Service Canada zde. Pokud si rodič zvolí rozšířený plán rodičovských dávek, dostane 33 týdnů výplaty ve výši 55% platu týdně.

Když tyto platby skončí a vy jste připraveni vrátit se do práce, měli by rodiče zvážit několik věcí, aby neměly dopad na jejich kariéru. Za prvé, kolik času mi zabere návrat?

Co nejdříve! Pokud se vrátíte příliš pozdě, může to omezit možnosti školení a kariérního postupu, zatímco zůstat doma déle, než je nutné, by mohlo vést vašeho šéfa k pocitu, že se vaše míra angažovanosti od doby volna změnila. Když máte pocit, že je vaše dítě připraveno se vrátit, většina denních dětí má v kalendáři datum, kdy přijímají nové děti na příští rok, takže je důležité začít hledat brzy.

Co je FMLA?

FMLA je zkratka pro Family Medical Leave Act a zajišťuje, aby zaměstnanci měli každý rok až 12 týdnů dovolené bez práce, aby se mohli starat o osobní zdravotní problémy.

Zaměstnanci, kteří mají kvalifikaci, obecně potřebují lékařskou zprávu, která uvádí, že během těhotenství nemohli vykonávat své povinnosti. Tato doba by mohla zahrnovat také předporodní schůzky, i když to vždy neplatí v závislosti na státním právu.

Je důležité vědět, co tyto pojmy znamenají, když hovoříte se zaměstnavateli o čerpání volna během těhotenství: „Zákon o rodinné zdravotní dovolené“ nebo „FMLA“ a „Dovolená v případě invalidity v těhotenství.

Máte otcovskou dovolenou, pokud dítě zemře?

Ne, pokud dítě zemře, nedostanete otcovskou dovolenou.

Kdy mám přestat pracovat, když jsem těhotná?

V těhotenství byste měla přestat pracovat, pokud je vám špatně nebo vám hrozí zranění dítěte.

A co mateřská dovolená?

Když má zaměstnanec dítě, možná si bude muset vzít pracovní volno, aby se postarala o osobní zdravotní problémy. Zaměstnanci, kteří mají kvalifikaci, obecně potřebují lékařskou zprávu, která uvádí, že během těhotenství nemohli vykonávat své povinnosti. Tato doba by mohla zahrnovat také předporodní schůzky, i když to vždy neplatí v závislosti na státním právu.

Je důležité vědět, co tyto pojmy znamenají, když hovoříte se zaměstnavateli o čerpání volna během těhotenství: „Zákon o rodinné zdravotní dovolené“ nebo „FMLA“ a „Dovolená v případě invalidity v těhotenství“.

Máte otcovskou dovolenou, pokud dítě zemře?

Ne, pokud vaše dítě zemře, nedostanete otcovskou dovolenou.

Kolik týdnů mateřství existuje?

V těhotenství je 40 týdnů, ale ne všechny jsou stráveny s matkou, která přibírá na váze. Například většina žen přibírá na váze během prvního trimestru, kdy je také pravděpodobné, že pociťují nevolnost a únavu v důsledku hormonálních změn.

Smíte si vzít v těhotenství volno bez národního zdravotního pojištění nebo dokladu lékaře?

V těhotenství si můžete vzít volno, aniž byste měli státní zdravotní pojištění nebo lékařské poznámky v závislosti na státním právu. Ale bylo by moudré mít jeden tak jako tak, protože některé státy budou vyžadovat tuto dokumentaci, přestože jsou chráněny FMLA.

Smíte si během těhotenství vzít volno bez národního zdravotního pojištění nebo dokladu lékaře?

Během těhotenství si můžete vzít volno, ale bylo by rozumné ho mít, protože některé státy budou tuto dokumentaci vyžadovat, přestože jsou chráněny FMLA.

Existuje požadovaná částka mateřské dovolené, pokud během těhotenství neochorím/ neublížím? Ne, zákon nezahrnuje žádnou stanovenou částku mateřské dovolené pro matky, které čekají děti a nikdy v souvislosti s jejich těhotenstvím nepoškodí nebo se nezraní.

Zaměstnavatelé však musí nabídnout nejméně dvanáct týdnů neplacené rodinné zdravotní dovolené podle zákona o rodinné zdravotní dovolené (FMLA), pokud zaměstnanci potřebují čas mimo práci, aby se mohli vážně starat o nová miminka, adoptované děti.

Mohu stále pobírat mateřskou dovolenou, pokud mi zemře dítě?

Ano, stále máte v práci volno, abyste truchlili a zpracovávali smrt svého dítěte.

Jak získat mateřskou dovolenou při porodu v Kanadě?

Chcete -li získat mateřskou dovolenou při porodu v Kanadě, musíte splnit kritéria způsobilosti.

Jak dlouho trvá otcovská dovolená?

Otcovská dovolená může trvat od dvou týdnů do šesti měsíců v závislosti na zásadách vašeho zaměstnavatele.

Jaké jsou některé léky pro těhotné?

Mezi běžné příklady léků na předpis, které by těhotná žena mohla užívat pro své příznaky, patří antacida, jako je Pepcid nebo Zantac, která pomáhají snižovat pálení žáhy & zažívací potíže, léky proti nevolnosti, jako je Gravol/Dramamin, které mohou snížit pocity závratě a zvracení & volně prodejné léky, jako je Tylenol, které pomáhají při bolestech hlavy.