Jak se oblékat během těhotenství bez těhotenského oblečení

Jak se oblékat v těhotenství bez těhotenského oblečení? Jak se tedy oblékat během těhotenství, aniž byste se uchýlili k těhotenskému oblečení?

Níže uvádíme několik tipů:

-Noste legíny nebo jeggings s delšími topy. To vám poskytne další potřebný prostor v bocích a stehnech, zatímco budete stále vypadat pohromadě. Jednoduše zkombinujte černé legíny s roztomilou tunikou nebo splývavými šaty.

-Investujte do dobrých strečových džín. Budete překvapeni, jak dlouho je můžete během těhotenství nosit, když si upravíte jednu nebo dvě velikosti. Podívejte se na páry, které mají břišní pás, který vám poskytne extra podporu a pohodlí.

-Vrstva, vrstva, vrstva! Nošení vrstev vás nejen udrží v teple, ale také vám umožní upravit si oblečení podle toho, jak se vaše tělo mění. Zkuste tílko s kardiganem nebo lehkou bundou.

-Nebojte se nosit vypasované oblečení. To, že jste těhotná, neznamená, že musíte začít nosit volné oblečení. Pokud najdete něco, co je pohodlné a pohodlné, jděte do toho! Vždy můžete přidat roztomilý šátek nebo náhrdelník, abyste to trochu ozdobili.

Tak tady to máte! Pár tipů, jak se oblékat v těhotenství, aniž byste se uchýlili k těhotenskému oblečení. Budete-li se řídit těmito radami, budete si jisti, že během těhotenství zůstanete v pohodlí a stylová.

Kolik dní trvá mateřská dovolená?

Zákon o rodinné a zdravotní dovolené (FMLA) ve Spojených státech opravňuje oprávněné zaměstnance zaměstnavatelů, na které se vztahuje pojištění, vzít si až 12 týdnů neplacené dovolené s ochranou pracovního místa ročně z určitých rodinných a zdravotních důvodů.

Některé státy navíc mají své vlastní zákony, které mohou zaměstnance opravňovat k ještě většímu volnu. Například v Kalifornii si oprávnění zaměstnanci mohou vzít až čtyři měsíce chráněné dovolené.

Na jakou mateřskou tedy máte nárok? Odpověď může záviset na řadě faktorů, včetně zásad vašeho zaměstnavatele a zákonů vašeho státu.

Pokud se však na vás vztahuje FMLA a žijete ve státě s vlastními zákony o rodinné dovolené, možná budete moci využít obou souborů předpisů a získat až několik měsíců volna.

Kromě toho je důležité poznamenat, že FMLA se vztahuje pouze na některé zaměstnavatele. Aby byl zaměstnavatel pokryt, musí mít alespoň 50 zaměstnanců, kteří pracují ve vzdálenosti do 75 mil od sebe. Kromě toho musí zaměstnanci odpracovat pro společnost alespoň 12 měsíců a za poslední rok odpracovat alespoň 1250 hodin.

Pokud váš zaměstnavatel tato kritéria nesplňuje, můžete mít stále nárok na volno podle zákonů vašeho státu.

Jaké výhody mohu žádat, když jsem těhotná?

Existuje řada výhod, na které můžete mít nárok, když jste těhotná, jako například:

– Zákonná mateřská (SMP)

– peněžitá pomoc v mateřství (MA)

– Univerzální kredit (UC)

– zaměstnanecký a podpůrný příspěvek (ESA)

– Příspěvek na bydlení (HB)

– Program snížení daní Rady

Většinu z těchto výhod můžete uplatnit přibližně od 28. týdne těhotenství. Chcete-li se dozvědět více, obraťte se na místní úřad nebo se obraťte na svého praktického lékaře.

SMP se vyplácí po dobu až 39 týdnů a činí buď 90 % vašeho průměrného týdenního výdělku před zdaněním, nebo 145,18 GBP za týden (podle toho, co je nižší). MA se vyplácí po dobu až 39 týdnů a činí buď 27 GBP týdně nebo 90 % vašeho průměrného týdenního výdělku (podle toho, co je nižší).

UC lze žádat přibližně osm týdnů před termínem narození dítěte a je vyplácena měsíčně. ESA lze uplatnit od začátku těhotenství, pokud kvůli těhotenství nemůžete pracovat, a je vyplácen jednou za čtrnáct dní.

HB a Council Tax Reduction Scheme lze uplatnit od začátku vašeho nájmu. Chcete-li se o těchto dávkách dozvědět více a jak o ně požádat, obraťte se na místní úřad nebo praktického lékaře.

Můžete mít také nárok na další výhody, jako jsou bezplatné recepty, bezplatná zubní péče a bezplatné oční testy. Chcete-li se dozvědět více, obraťte se na místní úřad nebo se obraťte na svého praktického lékaře.

Těhotné ženy mají také nárok na bezplatnou mateřskou péči NHS. To zahrnuje prenatální a postnatální péči, stejně jako péči během porodu a porodu. Chcete-li se dozvědět více, obraťte se na místní úřad nebo se obraťte na svého praktického lékaře.

Jak dlouho pobíráte státní mateřskou?

Odpověď na tuto otázku závisí na řadě faktorů, včetně země vašeho bydliště a vašeho zaměstnaneckého statusu.

Například ve Spojených státech neexistuje žádný federální zákon, který by nařizoval placenou mateřskou dovolenou, takže je na každém jednotlivém státě, aby si stanovil vlastní politiku. Mnoho zaměstnavatelů navíc nabízí své vlastní dávky mateřské dovolené, takže je důležité zjistit, co máte k dispozici, u svého personálního oddělení.

Ve Spojeném království však vláda poskytuje čerstvým matkám určitou finanční podporu. Zákonná mateřská dávka (SMP) se vyplácí po dobu až 39 týdnů a v závislosti na okolnostech můžete mít nárok na další dávky. Pro více informací o SMP a dalších britských výhodách můžete navštívit vládní webové stránky.

Jak tedy vidíte, odpověď na tuto otázku je poměrně složitá a závisí na řadě faktorů. Pokud máte konkrétní dotazy týkající se vaší situace, je vždy nejlepší poradit se s odborníkem nebo s vaším personálním oddělením.