Jak přimět své dítě na ohrádku

Jak své dítě navyknout na ohrádku? Pokud jste čerstvým rodičem, může se vám představa, že byste své dítě uvěznili v ohrádce, zdát skličující.

Ale s trochou trpělivosti a vytrvalosti můžete své dítě zvyknout na nové prostředí.

Zde je několik tipů, jak zajistit, aby byl přechod co nejhladší:

-Začněte tím, že ohrádku umístíte na místo, které vaše dítě již zná, jako je jeho dětský pokoj. To jim pomůže cítit se v novém prostoru pohodlněji.

-Nechte své dítě prozkoumat ohrádku vlastním tempem. Nesnažte se je do toho nutit ani je nenuťte, aby tam zůstaly delší dobu.

-Ujistěte se, že je ohrádka dobře zásobena hračkami a dalšími stimulujícími předměty. To pomůže udržet pozornost vašeho dítěte zaměřenou na jeho nový prostor.

-Buďte trpěliví a důslední ve svém přístupu. Může chvíli trvat, než si vaše dítě zvykne, ale nakonec si na svou novou ohrádku zvykne.

Pokud se budete řídit těmito tipy, budete moci své dítě rychle přemístit do ohrádky. Buďte trpěliví a vydržte a vaše ratolest si bude brzy šťastně hrát ve svém novém prostoru.

Může dítě spát v balíček a hrát každý večer?

Odpověď na tuto otázku závisí na několika faktorech. Pokud je vašemu dítěti méně než šest měsíců, obecně se doporučuje, aby spalo v kočárku nebo postýlce, a nikoli v balení a hraní.

Po šesti měsících můžete začít převádět své dítě na spaní ve smečce a hrát si, pokud se cítíte dobře tak.

Někteří rodiče se rozhodnou to udělat dříve, zatímco jiní čekají, až jejich dítě trochu povyroste. Pokud se rozhodnete nechat své dítě spát ve smečce a hrát si každou noc, je třeba mít na paměti několik věcí.

– Nejprve se ujistěte, že balení a hra jsou pevně nastaveny a že na nich nejsou žádné volné části, které by mohly představovat bezpečnostní riziko.

– Za druhé, zvažte, zda bude vaše dítě pohodlně spát každou noc ve stejném prostoru.

– Některým dětem to vyhovuje, zatímco jiné mohou preferovat pestřejší uspořádání spánku.

V neposlední řadě nezapomeňte své dítě pečlivě sledovat, pokud spí ve smečce a hrát si, abyste se ujistili, že je v bezpečí a pohodlí.

Pokud se obáváte, že vaše dítě bude každou noc spát ve smečce a hrát si, poraďte se se svým pediatrem. Mohou vám pomoci rozhodnout, zda je to správná volba pro vaši rodinu.

Je hřiště stejně jako balíček a hrát?

Toto je běžná otázka, kterou zde dostáváme u balíčků Playtime. Odpověď je ano i ne. Hřiště je také známé jako pack n’ play, což jsou přenosné postýlky, které jsou dodávány s přepravním pouzdrem.

Můžete je používat uvnitř i venku, takže jsou ideální na cesty. Obvykle mají také nástavec na kočárek a přebalovací stanici.

Můžete dát matraci v ohrádce?

Možná se ptáte, zda můžete pro své dítě umístit matraci do ohrádky. Odpověď je ano, ale je třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve se ujistěte, že je matrace pevná a není příliš měkká. Zadruhé se ujistěte, že matrace těsně přiléhá k ohrádce, takže na okrajích nejsou žádné mezery.

Nakonec použijte pouze tenkou vrstvu ložního materiálu, jako je prostěradlo nebo lehká přikrývka. Dodržováním těchto pokynů můžete svému dítěti vytvořit bezpečný a pohodlný prostor pro spaní v ohrádce.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně používání matrace v ohrádce, obraťte se na svého pediatra nebo jiného poskytovatele zdravotní péče.

Budou vám schopni poskytnout konkrétní pokyny na základě individuálních potřeb vašeho dítěte.

Mohu použít ohrádku místo postýlky?

Pokud uvažujete o použití ohrádky pro vaše dítě místo postýlky, existuje několik věci, které je třeba mít na paměti.

Ohrádky mohou být skvělé na krátkou dobu, ale nejsou určeny k přespání. Vaše dítě bude ke spánku potřebovat pevný rovný povrch a strany ohrádky jsou obvykle příliš měkké a mohly by se zhroutit, pokud se o ně vaše dítě opře.

Kromě toho bude vaše dítě potřebovat více prostoru k pohybu, jak roste, a ohrádka mu neposkytne že. Dětské postýlky jsou nejbezpečnější možností pro spaní a měly by se používat při každém zdřímnutí a nočním spánku.

I když ohrádku můžete občas použít, není to nejlepší volba pro dlouhodobé používání. Držte se postýlky, abyste svému dítěti poskytli nejbezpečnější a nejpohodlnější prostředí pro spánek.

Jaký je rozdíl mezi Pack N Play a perem?

Pack N Play je přenosná ohrádka pro miminka a batolata. Je vyrobena z pevného plastu a má síťované strany, takže vaše dítě vidí ven a vy vidíte dovnitř. Pack N Play se obvykle dodává s nástavcem na kočárek, který je skvělý pro zdřímnutí nebo večer.

Ohrada se na druhé straně obvykle používá pro hospodářská zvířata, jako jsou prasata, ovce a skot, ale může být také použita jako ohrada pro jiná zvířata.

Pera jsou obvykle vyrobena z kovu nebo dřeva a mají buď pevné strany, nebo tyče. Hlavní rozdíl mezi Pack N Play a perem je v tom, že pera nejsou určena jako přenosná.

Pokud tedy hledáte něco, co si vzít s sebou na cesty nebo se chcete pohybovat po domě, Pack N Play je tou správnou cestou.

Pokud hledáte trvalejší řešení, pak by pro vaše potřeby mohlo být vhodnější pero. Můžete si přečíst další články, například kdy přemístit korbičku City Select na sedačku kočárku a jaké prostěradlo nasadit na kočárek.