Jak přejít zpět do práce po mateřské dovolené

Jak se vrátit do práce po mateřské dovolené? Pokud jste matka vracející se do práce po mateřské dovolené, je na vašich bedrech velký tlak.

Musíte vědět, jak se do této nové role přenést a vzít si čas nezbytný pro sebe i pro vývoj vašeho dítěte.

Zde je několik tipů, které vám pomohou úspěšně se znovu začlenit zpět do pracovního života:

– Možná zvážit práci z domova jeden nebo dva dny v týdnu? To dává mamince i miminku větší flexibilitu při vzájemných plánech.

– Vytvořte v práci prostředí, kde se každý bude cítit pohodlně – možná poskytněte školku poblíž, aby to v případě potřeby neměli příliš daleko? To zajišťuje, že zaměstnanci budou mít stále všechny výhody, i když je nemusí hned všichni využívat.

– Spolupracujte se svým personálním oddělením na zajištění flexibilního rozvrhu mateřské dovolené a zajistěte, aby všichni zaměstnanci věděli, že se plánujete vrátit. To může pomoci předejít nedorozumění nebo zmatku ohledně toho, kdy se zaměstnanec vrátí. Vědět, jak dlouho zbývá, než se vrátí, pomáhá všem mezitím cítit se pohodlněji ve své roli!

– Najděte způsoby, jak zůstat ve spojení, když nejste v práci: zkuste pořádat týdenní schůzky prostřednictvím videochatu, kde každý dostane 15 minut alespoň jednou týdně? To umožňuje členům týmu během tohoto období stále sdílet nápady, takže se nikdo necítí opomenut – i když není fyzicky přítomen.

Jak změříte těhotenské džíny?

Existuje několik způsobů, jak měřit těhotenské džíny. Když nakupujete online, mnoho společností nabídne tabulku velikostí, která obsahuje míry jejich modelů. To je obvykle dobrý výchozí bod při nákupu oblečení online nebo z katalogů, ale je důležité si uvědomit, že každá společnost má své preference ohledně velikosti a střihu, takže dvě značky mohou používat stejné míry, ale produkovat výrazně odlišné střihy ve vaší velikosti.

Dalším způsobem je jednoduše je vyzkoušet! Jedno snadné místo, kde si můžete koupit těhotenské džíny na místě s ochotným prodavačem, jsou obchody Motherhood Maternity (a nyní je tu i aplikace. Můžete také ochutnat několik stylů a velikostí při nakupování s přáteli, kteří dříve nosili těhotenské oblečení).

Oblečení si můžete vyzkoušet i doma pomocí věcí, které již vlastníte, nebo se změřit látkovým metrem. Budete překvapeni, když zjistíte, že vaše předtěhotenské kalhoty mohou stále dostatečně sedět na těhotenské nošení!

A konečně, pamatujte si, že je v pořádku nevědět, co na vás právě teď vypadá nejlépe, protože většina žen se v těhotenství necítí nejlépe – ale každý řekne, jak krásné těhotenství je dělá! Je to pravda – vaše tělo právě teď dělá úžasné věci a je to krásné.

Měli byste se v těhotenských džínách zvětšit?

Těhotenství je období, kdy se vaše tělo rychle mění. Jedním z nejnápadnějších pro mnoho žen jsou jejich nohy.

Když jste těhotná, zvyšuje se průtok krve, aby se připravil na porod (což může způsobit otoky v jiných částech vašeho těla, jako jsou nohy), ale po porodu se nevypumpuje tak rychle – to znamená, že i když celkově nepřibrala moc, těhotenství má tendenci zvětšovat obvod nohy v průměru asi o dva palce.

Před nákupem těhotenského oblečení je důležité vědět, jak velké nohy budete mít: protože se časem natáhnou a po porodu mohou být příliš malé!

Těhotenské džíny by měly pohodlně sedět kolem všech oblastí vašich boků a stehen; obvykle to znamená upravit velikost o jednu velikost. I když vaše nohy mohly během těhotenství otékat, je důležité vědět, že se po porodu opět scvrknou.

V důsledku toho by vám těhotenské oblečení mělo pohodlně sedět stejně jako nyní běžné oblečení – jen s trochou místa pro miminko! Těhotenské džíny jsou často střiženy v pase do šířky a spárovány se styly s vysokým pasem, protože ty bývají během těhotenství pohodlnější.

Můžete si také koupit o číslo větší běžné džíny, pokud chcete, aby vydržely déle ve všech třech trimestrech těhotenství (a dále!). Pokud nejste na topy s odhalením břicha, hledejte košile, které vám sahají až pod pupík. Zakryjí všechny oblasti, které potřebují pokrytí, a zároveň jsou dostatečně pružné, aby byly extra pohodlné.

Jak mohu nevypadat tlustá během těhotenství?

Odpověď na to je docela jednoduchá. Většina žen přibírá na váze v horní části těla, takže vypadají větší, než jsou.

V prvním trimestru byste měla nosit podpůrnou podprsenku nebo bandeau top, který více zakryje vaše prsa a břicho, ale zároveň budete vypadat štíhlejší a přitom se budete cítit pohodlně, takže neváhejte a pořiďte si některé z těchto věcí s sebou během těhotenství!

Druhý trimestr začíná ve 14. týdnu až do 26.-28. týdne a to je doba, kdy se u většiny lidí začíná projevovat, zvláště pokud na začátku těhotenství zažili nevolnost, která způsobila, že zhubli několik kilo, protože předtím moc nejedli.

Během tohoto období je v pořádku nosit halenky, které mají volány, protože tam budou pouze malé vybouleniny břicha, které je třeba zakrýt.

Na konci tohoto trimestru se u většiny žen začne objevovat více a jejich žaludek může dokonce začít vyčnívat ven, což pro ně může ztížit hledání oblečení, které by jim správně sedělo!