Jak přejít z kočárku do postýlky

Je čas rozloučit se s kočárkem. Možná nejste připraveni, ale vaše dítě to brzy přeroste a budete pro něj potřebovat nové místo na spaní.

Pokud uvažujete o tom, jak přemístit kočárek do postýlky, zde je několik tipů, které vám pomohou tento proces spustit!

Kroky k přechodu z kočárku do postýlky:

Krok 1. Začněte tím, že bude betlém vypadat útulněji a příjemněji. Umístěte pohodlnou přikrývku nebo deku do postýlky s oblíbeným plyšákem vašeho dítěte, aby to vypadalo jako teplé a pohodlné místo, kde si mohou jít lehnout.

Krok 2. Pomalu přesuňte všechny mobily, které aktuálně visí nad kočárkem, do místnosti, kde budete umisťovat novou postel vašeho dítěte. Díky tomu si bude moci tyto objekty prohlížet, aniž by se příliš rozčiloval nad tím, jak se už nenacházejí přímo nad jeho/její hlavou!

Jen držte tyto mobilní hračky poblíž místo přímo nad hlavou, aby se s nimi mohlo bavit a přitom si zvyknout na to, že budou daleko od svého starého místa na spaní. Můžete také zvážit zavěšení nového mobilního telefonu přímo na postýlku vašeho dítěte, abyste mu během hraní poskytli další vizuální zájem a zábavu.

Krok 3. Ujistěte se však, že nepohybujete kočárek přímo vedle postýlky – měl by být alespoň pět stop od místa, kde bude ve spánku jeho hlava! Může se to zdát jako zvláštní pravidlo z ničeho nic, ale může to pomoci zabránit jakýmkoli nehodám, při kterých se valí příliš blízko (nebo do) bočních zábradlí, když se pohybují ve spánku.

Krok 4. Začněte zavádět plyšové hračky s tvářemi, na které se během bříška budou dívat, na tuto bezpečnou vzdálenost mezi prostory, aby si ještě více zvykl na to, jak věci fungují, aniž by byl příliš blízko skutečné postýlce.

Krok 5. Několik týdnů předtím, než se skutečně přepnete, začněte přecházet své dítě z toho, jak spí v kočárku, do toho, jak už spí ve své postýlce. Pokud obvykle spí na zádech s přikrývkou mezi nimi a hračkou nad hlavou, vyzkoušejte stejnou polohu, ale místo v oblasti matrace nové postele (odstraňte všechny přikrývky).

V jakém věku by se děti měly přestěhovat z kočárku do postýlky?

Několik týdnů předtím, než se skutečně přepnete, začněte přecházet své dítě z toho, jak spí v kočárku, do toho, jak už spí ve své postýlce. Pokud obvykle spí na zádech s přikrývkou mezi nimi a hračkou nad hlavou, vyzkoušejte stejnou polohu, ale místo v oblasti matrace nové postele (odstraňte všechny přikrývky).

Přibližně dva až tři měsíce je dobrý časový rámec, ale jak to budete dělat, bude záviset na tom, jak se vaše dítě přizpůsobí. Pokud se jim zdá, že spí ve svém kočárku pohodlně, a začnou dělat věci, jako je převrácení nebo vstávání na všechny čtyři, pak je tam držte, dokud nebudou připraveni na více místa.

Pokud však zůstanou klidní nebo špatně spí, když nejsou zavinutí, nečekejte příliš dlouho, než provedete změnu, protože to může být známkou toho, že není spokojen se svým současným uspořádáním.

Jak dlouho může dítě spát ve smečce a hrát na baset?

Dítě může spát ve smečce a hrát na baskytaru až šest měsíců, než bude potřebovat více místa.

Jak poznáte, že je dítě pro kočárek příliš velké?

Pokud dítě roste a jeho nohy se začínají dotýkat dna, nebo se převalují, je čas je přesunout z kočárku.

Jaký druh postýlky si mám koupit?

Chcete bezpečnou postýlku, která splňuje standardy CPSC pro lamely ne širší než dva a tři čtvrtě palce od sebe, aby se hlava dítěte nemohla mezi ně zaseknout. Také se ujistěte, že na postýlce nejsou žádné ostré hrany nebo se z ní odlupuje barva, protože to zvýší riziko otravy olovem.

Několik užitečných tipů a zdrojů vám poradí, jak přejít z kočárku do postýlky! Hodně štěstí při hledání nového uspořádání spánku!

Jak zefektivnit přenosnou postýlku

Chcete bezpečnou postýlku, která splňuje standardy CPSC pro lamely ne širší než dva a tři čtvrtě palce od sebe, aby se hlava dítěte nemohla mezi ně zaseknout. Také se ujistěte, že na postýlce nejsou žádné ostré hrany nebo se z ní odlupuje barva, protože to zvýší riziko otravy olovem.

Jak učinit pack n play basinet pohodlnějším?

Do středu můžete přidat deku nebo plyšovou hračku, aby se vaše dítě cítilo bezpečněji a pohodlněji. Měli byste jej také umístit na místo, kde je světlo, aby se při prvním osamělém spánku nezalekli.

Konečně můžete kdykoli vyměnit položky s větším komfortem podle potřeby během přechodu z kočárku do postýlky. Neexistuje nic, jako byste viděli, jak šťastný přechod z kočárku do postýlky dělá vašemu malému!