Jak požadujete, aby lidé přinesli knihu pro miminko, aby bylo na miminko? Tipy

Jak žádáte lidi, aby přinesli knížku pro miminko na miminko? Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zahrnout jej do pozvánek na miminko.

Můžete to buď vložit do samotné pozvánky, nebo přidat malou vložku s žádostí, aby hosté přinesli knihu místo karty.

Můžete také umístit cedule u sprchy s žádostí o knihy místo karet. Dalším způsobem, jak se dostat ke slovu, je zveřejnit příspěvek na sociálních sítích, ať už na stránce události pro miminko nebo na vašem účtu.

Konečně se můžete vždy jen ústně zeptat lidí, když je uvidíte, nebo s nimi mluvit po telefonu. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, ujistěte se, že upřesněte, jaký druh knihy chcete, aby lidé přinesli.

Pokud například hledáte vzdělávací knihy, dejte lidem vědět. Totéž platí, pokud chcete beletrii nebo literaturu faktu, obrázkové knihy atd. Když lidem zadáte konkrétní požadavek, pomůžete zajistit, že dostanete typy knih, které hledáte.

Máte nějaké další tipy, jak si na miminku vyžádat knihy místo karet? Podělte se o ně v komentářích níže! A pokud potřebujete inspiraci, nezapomeňte se podívat na náš příspěvek o tom, kde najít nejlepší knihy o miminku.

Zabalíte knihu na oslavu miminka?

Pokud máte miminko s knižní tématikou, možná si říkáte, zda byste knihu na akci zabalit. I když neexistuje správná nebo špatná odpověď, je třeba zvážit několik věcí, které vám mohou pomoci při rozhodování.

Jedna věc, na kterou je třeba myslet, je, zda hosté ve sprše knihu uvidí nebo ne. Pokud je kniha zabalená, hosté nemusí vědět, co to je.

To může být dobrá nebo špatná věc, v závislosti na vašich preferencích. Pokud chcete, aby hosté knihu viděli, můžete zvážit její nezabalení.

Další věcí k zamyšlení je, jak dobře kniha vydrží při sprše. Pokud knihu zabalíte, bude chráněna před politím nebo jiným poškozením, které by mohlo nastat. Pokud však knihu nezabalíte, vystavujete se riziku jejího poškození.

V konečném důsledku záleží na vás, zda knihu zabalíte, nebo ne. Zvažte své možnosti a udělejte rozhodnutí, které považujete za nejlepší.

Co píšete v knize nenarozenému dítěti?

Můžete začít s něčím jako: „Ahoj, maličká. Moc se těším, že tě poznávám.“ Mohli byste svému dítěti říct o svých nadějích a snech pro ně nebo o tom, co na roli rodiče nejvíc milujete.

Můžete dokonce sdílet hloupý příběh nebo dva. Ať už se rozhodnete napsat cokoli, vaše slova budou vzácnou památkou na další roky. Udělejte si čas a užijte si proces!

Co mám zapsat do dětské knihy?

Při přemýšlení o tom, co do dětské knihy zapsat, je třeba vzít v úvahu několik věcí. Nejprve se zamyslete nad věkem dítěte, které knihu dostane.

Malé dítě by mohlo ocenit jednoduchý nápis, jako například „To malému Timmymu, doufám, že se vám tento příběh bude líbit!“ Starší dítě by možná ocenilo něco osobnějšího nebo humornějšího. Za druhé, zvažte téma knihy.

Je to příběh o přátelství? Rodina? Vyrůstání? Vědět, jaká témata jsou pro knihu důležitá, vám může pomoci vybrat vhodný nápis.

Nakonec se s ním nezapomeňte pobavit! Nápisy mohou být krátké a sladké nebo dlouhé a smysluplné. Mohou být vážní nebo vtipní, smutní nebo veselí. Ať už si vyberete cokoli, ujistěte se, že to vychází ze srdce.

Zde je několik příkladů nápisů pro různé typy dětských knih:

Ke knize o přátelství:

  • „Přátelé jsou rodina, kterou si sami vybíráme.“ – Neznámý
  • „Přítel je někdo, kdo o vás ví všechno a přesto vás má rád.“ – Elbert Hubbard
  • „To nejvíce, co mohu pro svého přítele udělat, je být jeho přítelem.“ – Henry David Thoreau

Ke knize o rodině:

  • „Rodina je jedním z mistrovských děl přírody.“ – George Santayana
  • „Svou rodinu si nevybíráš. Jsou pro tebe Božím darem, stejně jako ty pro ně.“ – Desmond Tutu
  • „Rodina není důležitá věc. Je to všechno.“ – Michael J. Fox

Pro knihu o dospívání:

  • „Dospívání znamená ztratit některé iluze, získat jiné.“ – Virginia Woolfová
  • „Nejtěžší na dospívání je naučit se, jak se chovat jako dospělý, když se chceš chovat jako dítě.“ – Neznámý
  • „Víte, že jste dospělí, když jsou vaše vzpomínky z dětství cennější než vaše skutečné zážitky.“ – Neznámý

Ať už si vyberete jakýkoli nápis, ujistěte se, že vychází ze srdce a nějakým způsobem reprezentuje knihu. S trochou přemýšlení a kreativity určitě najdete ta správná slova. Šťastné psaní!

Máte nějaké další tipy, jak se rozhodnout, zda zabalit nebo nezabalit knihu na miminko? Přečtěte si související článek jako Kde podepsat dětskou knížku!