Jak používat dětskou vaničku

Jak používat dětskou vaničku? To je častá otázka novopečených rodičů. Přečtěte si tuto příručku a dozvíte se více.

Jak používat dětskou vaničku

* Posaďte dítě do vany uvnitř umyvadla. Naplňte vodou po vyznačenou rysku (obvykle dva nebo tři palce vody) a v případě potřeby přidejte kapku netrhajícího nealergického dětského šamponu.

* Nejprve omyjte obličej dítěte nanesením jemného mýdla na konečky prstů a očištěním okolí očí začněte u kořene nosu a postupujte směrem ven. Opláchněte žínkou namočenou v teplé vodě a poté jemně osušte.

* Dále jemně očistěte ruce a nohy, pouze konečky prstů kolem nehtů, abyste nepoškrábali jemnou pokožku; znovu opláchněte stejným způsobem jako u obličeje a poté pečlivě osušte mezi prsty na nohou.

Pokud se vám mytí zdá příliš obtížné kvůli rozdílům ve velikosti/hmotnosti mezi dítětem/rodičem, zkuste umístit dítě do vany na záda s žínkou přiloženou na obličeji, zatímco je koupete zezadu.

Vždy mějte jednu ruku na miminku a nikdy je nenechávejte ani na vteřinu bez dozoru! Po skončení koupele zabalte své děťátko do ručníku a dejte mu spoustu pusinek a mazlení. Gratulujeme – právě jste vykoupali své dítě!

Nyní, když víte, jak používat dětskou vaničku, je čas začít s těmito nočními koupelemi! Miminka milují čistotu a po dobrém vydrhnutí se budou cítit mnohem lépe.

Ujistěte se, že vždy používejte teplou vodu (ne příliš horkou nebo studenou) a jemné mýdlo – nejlépe něco bez slz a nealergické. A nikdy nenechávejte své miminko ve vaně bez dozoru, ani na vteřinu! Až budou všechny čisté a suché, pořádně je obejměte a gratulujte – právě jste vykoupali své miminko!

Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, určitě se obraťte na svého pediatra. Budou více než rádi, že vám pomohou provést tuto novou fázi rodičovství. Užívejte si každou minutu – než se nadějete, ti malí vyrostou a nebudou z domu!

Kdy mohu svému novorozenci začít nanášet mléko?

Pleťové vody nejsou pro novorozence nutné. Po narození je pokožka zdravého dítěte hladká a jemná, bez šupinatých nebo suchých oblastí. Kůže novorozence je také velmi tenká, protože byla v děloze chráněna plodovou vodou.

Trvá čas, než ztvrdne a vytvoří přírodní oleje zvané lipidy, které pomáhají utěsnit bakterie a dráždivé látky. Může trvat nejméně jeden týden – někdy i více než dva týdny – než pokožka vašeho dítěte začne sama vytvářet tyto ochranné bariéry.

Do té doby se její tělo musí pomalu přizpůsobovat změnám teploty, suchosti vzduchu nebo vlhkosti v místnosti. Lotion může tento proces předčasně narušit, pokud je aplikován příliš brzy.

Kdy mohu koupat své novorozené dítě?

Koupání novorozence může být zábavnou a stmelující zkušeností pro rodiče i dítě. Je však důležité počkat, až váš dětský lékař řekne, že je to v pořádku. Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje počkat, dokud vaše dítě nebude staré alespoň tři dny, než mu poskytnete první koupel. To poskytuje čas, aby se vernix caseosa přirozeně odloupla z pokožky dítěte.

AAP také doporučuje koupat vaše dítě ne více než jednou nebo dvakrát týdně v prvních měsících, protože nepotřebují časté koupání jako starší děti a dospělí. Při koupání můžete použít obyčejnou vodu nebo jemné mýdlo určené přímo pro miminka. Ujistěte se, že jste z pokožky opláchli veškeré mýdlo a vyhněte se vniknutí vody do uší.

Je v pořádku mýt vlasy novorozenců každý den?

Na tuto otázku neexistuje správná nebo špatná odpověď, protože každé dítě je jiné. Někteří novorozenci neprodukují mnoho kožního mazu, což je přírodní olej, který pomáhá udržovat vlasy a pokožku zdravé, takže mohou potřebovat trochu pomoci, aby zůstali hydratovaní. Mytí vlasů každý den jemným šamponem může stačit.

Jiné děti však mohou nadměrně produkovat kožní maz, což vede k mastným vlasům a pokožce hlavy. V těchto případech by příliš časté mytí vlasů mohlo situaci zhoršit. Je tedy důležité sledovat příznaky vašeho miminka a podle toho upravit frekvenci mytí. Pokud si nejste jisti, co je pro vaše dítě nejlepší, poraďte se se svým pediatrem. Budou vám schopni poskytnout konkrétní rady na základě celkového zdraví a vývoje vašeho dítěte.

Obecně většina rodičů zjistila, že pokud jde o mytí vlásků jejich dítěte, nejlépe funguje jednou nebo dvakrát týdně. Tuto část své pravidelné koupelové rutiny můžete snadno začlenit: stačí přidat šampon po počátečním opláchnutí mýdlem, ale předtím, než je váš ručník vysuší!

Poznámka: Pokud si nejste jisti typem vaničky pro miminko, zvažte tipy a triky v této příručce o tom, jaká je nejlepší dětská vanička.

Jak často by se měly mýt dětské vlásky?

Na tuto otázku neexistuje žádná konkrétní odpověď, protože závisí na typu vlasů a stavu pokožky hlavy dítěte. Některým dětem stačí umýt vlásky jednou nebo dvakrát týdně, zatímco jiným to může stačit každý druhý den. Pokud se vlásky vašeho dítěte zdají mastné nebo mastné, možná je budete muset mýt častěji.

Naopak, pokud se vlasy zdají suché nebo lámavé, může být vhodné je mýt méně často. Jako vždy se poraďte se svým pediatrem, pokud máte nějaké dotazy nebo obavy ohledně rutiny péče o vlasy vašeho dítěte.

Jedním z nejlepších způsobů, jak určit, jak často by se měly dětské vlásky mýt, je sledovat, jak pokožka hlavy reaguje. Pokud je pokožka hlavy po několika dnech bez mytí suchá a šupinatá, je nutné mytí častěji. Pokud je pokožka hlavy mastná, může být lepší méně časté mytí.

Přečtěte si: Jaká je nejlepší dětská vanička? Průvodce

Jak udržujete černé dětské vlásky zvlhčené?

Jedním ze způsobů, jak udržet černé dětské vlásky zvlhčené, je použití bezoplachového kondicionéru. Mnoho bezoplachových kondicionérů najdete ve vaší místní drogerii nebo v obchodě s potravinami. Dalším způsobem, jak udržet černé dětské vlásky hydratované, je aplikovat do vlasů olej před spaním.

To pomůže udržet vlasy hydratované přes noc. Nakonec se ujistěte, že vaše dítě každý den pilo dostatek vody. Voda pomáhá udržovat tělo a vlasy hydratované zevnitř ven. Pokud se budete řídit těmito radami, vlásky vašeho černého miminka budou zdravé a lesklé!

Jak upravujete přirozené vlasy černé holčičky?

Existuje mnoho různých způsobů, jak upravit přirozené vlasy černé holčičky. Jedním z oblíbených stylů je kroucení vlasů do malých závitků. Dalším stylem je zapletení vlasů do dvou nebo tří copánků. Vlasy můžete dát i do drdolu nebo culíku.

Ať už zvolíte jakýkoli styl, dbejte na to, aby byl pro vaše dítě pohodlný a zůstal na svém místě po celý den.