Jak používat autosedačku

V tomto článku se dozvíte o tom, jak používat autosedačku. Číst dál.

Použití autosedačky: Jak používat autosedačku – Podsedáky se používají pro děti, které přerostly ze své autosedačky s vysokým opěradlem, ale jsou stále příliš malé na to, aby si správně nasadily ramenní pás bez podsedáku.

Z tohoto důvodu se doporučuje, aby vaše dítě používalo posilovač, dokud nebude mezi čtyřmi a osmi lety nebo 40 liber na váze.

Můžete je také používat i poté, co dosáhnete tohoto věku, pokud se s nimi budou cítit bezpečněji. Tyto typy posilovačů nevyžadují žádnou instalaci, pokud je budou břišní/ramenní pásy vašeho vozidla schopny správně zajistit na místě.

Stačí je umístit přímo za sedadly řidiče nebo spolujezdce tak, aby jim zajistil břišní i ramenní pás.

Na co se mám zaměřit při nákupu autosedačky?

Když kupujete autosedačku, nejlepší místo, kde začít, je podívat se na Consumer Reports. Mají vynikající seznam svých nejlepších výběrů v několika kategoriích. Nechte své dítě být součástí procesu a vyberte si něco, co se mu líbí!

Pokud je to jen trochu možné, snažte se najít sedadla, která je pojmou co nejdéle:

Batolata by měla sedět zády ke směru jízdy až do věku dvou let, protože to chrání jejich krk.

Děti směřující po směru jízdy do 65 liber nebo více a podsedáky jsou obvykle potřeba do osmi až dvanácti let v závislosti na tom, jak velké je vaše dítě (Americká akademie pediatrů doporučuje zůstat na podsedáku, dokud pásy vozidla správně nezapadnou) .

Vaše dítě může potřebovat různé typy omezovacích prostředků, pokud má také speciální zdravotní potřeby.

Jaká je nejbezpečnější konvertibilní autosedačka na trhu?

Konvertibilní autosedačky se doporučují pro děti, které přerostly své dětské autosedačky. Konvertibilní autosedačku lze použít v poloze zády ke směru jízdy, čelem dopředu, a poté, co je vaše dítě starší, znovu připevnit, aby se otočilo čelem vzad.

Nejbezpečnější konvertibilní autosedačka na současném trhu je ta, která prošla všemi testy amerických norem, nabízí plnou podporu při bočním nárazu (chrání hlavu vašeho dítěte, pokud by někdy narazilo do jiného vozidla), a přitom je stále dostatečně lehká, aby se snadno přenášela. .

Před nákupem se podívejte na online recenze nebo se zeptejte přátel, kterou značku doporučují; tímto způsobem můžete učinit informované rozhodnutí při nákupu nového zboží pro sebe nebo svou rodinu!

Kdy může být dítě v autosedačce déle než 2 hodiny?

Dítě by nemělo být v autosedačce déle než dvě hodiny. Když cestujete letadlem, je nejbezpečnější nechat dítě vozit na klíně, než mu pořídit vlastní sedadlo s letenkou. Pokud jsou však pro vás peníze problémem a/nebo vám to ušetří čas u odbavovací přepážky na letišti, může to fungovat také!

Ideální situace by záležela jen na tom, co bude pro vás oba nejlepší, protože každá rodina má jiné potřeby, když cestují s miminky nebo malými dětmi. Pokud je to možné, zkuste být kreativní v tom, jak to obejít, protože bezpečnost je vždy na prvním místě.

Může se to zdát jako zdržování věcí, ale lepší pozdě než nikdy, že? Jen se ujistěte, že vše proběhne hladce, než letadlo také vzlétne.

Můžete opustit nemocnici s konvertibilní autosedačkou?

Z nemocnice je možné odjet s konvertibilní autosedačkou. Je však nutné dodržovat určitá pravidla, aby byl zajištěn bezpečný transport vašeho kojence z nemocnice domů. Pokud plánujete cestovat po zemi a používat invalidní vozík v letadle, budete muset autosedačku nainstalovat do 20 minut nebo méně.

Autosedačka by měla lícovat se všemi dveřmi, aby je nemohl otevřít kdokoli, kdo k tomu nemá oprávnění (jako cestující). Můžete také zvážit:

Riziko opuštění nemocnice s konvertibilní autosedačkou je velmi nízké, pokud byla během cesty vzata v úvahu všechna bezpečnostní opatření; tato rizika se však zvyšují s tím, jak více kojenců přechází ze svých sedadel na prvním stupni dříve, než splní požadavky na výšku a hmotnost pro sedadlo v dalším stupni.

Podle Americké akademie pediatrie by děti mladší 12 měsíců neměly jezdit v konvertibilní autosedačce; pokud však musíte opustit nemocnici s jedním, ujistěte se, že je bezpečně nainstalován a dodržujte všechny bezpečnostní pokyny, abyste zajistili bezpečný návrat vašeho dítěte domů.

Kdy bych si měl koupit konvertibilní autosedačku?

Je důležité pochopit, že konvertibilní autosedačky lze použít ve více než jedné fázi. Je také užitečné vědět, které fáze jsou vhodné pro vaše dítě v závislosti na jeho věku a váhových potřebách.

Tímto způsobem nemusíte kupovat více typů autosedaček v průběhu let, kdy vaše dítě vyroste z jednoho typu, než vůbec přejde na jiný!

Jaký je doporučený věk pro autosedačku používanou zády ke směru jízdy?

Děti by měly zůstat čelem k zadní části vozu tak dlouho, jak je to možné, ideálně do doby, než ze sedadla vyrostou. V Kanadě a některých dalších zemích některé zákony vyžadují, aby děti byly do určitého věku nebo hmotnosti otočeny proti směru jízdy.