Jak odemknout kola na kočárku

V tomto článku si přečtěte návod, jak odemknout kola na kočárku! Kočárky jsou skvělý způsob, jak přepravovat děti, a proto musí být odolné. Když přijde čas, aby vaše dítě vyrostlo, možná zjistíte, že kola na kočárku jsou zablokovaná a nehne se. Věděli jste, že existuje snadná oprava?

Kroky při odemykání kol na kočárku

Krok 1. Odemkněte zatažením za páčku, která ovládá zámek. Pokud váš kočárek nemá uzamykací mechanismus na obou kolech, budete to muset udělat pro každé kolo zvlášť.

Pokud se jedno z kol nepohne, zkuste jej vytáhnout nahoru a ven, dokud nezapadne na místo. U některých modelů možná budete muset nejprve zatáhnout nahoru a poté zatlačit dovnitř na druhou stranu kola. To lze provést oběma rukama a je to jemné, ale pevné zatlačení navržené tak, aby uvolňovalo napětí zevnitř, takže jej můžete znovu snadněji otáčet zpět. Může to vyžadovat pokus a omyl!

Krok 2. Opatrně zasuňte všechny čtyři hroty do drážek v pravém úhlu tak, že je opatrně seřadíte a stlačíte, dokud nezaklapnou. A je to! Nyní jste připraveni vyrazit na procházku!

Jak opravit kola s lepivým kočárkem

Kočárek je obvykle pokrytý pískem a jinými nečistotami, protože je venku, takže není vždy snadné zjistit, kdy se jedno z kol začalo lepit.

Pokud vaše dítě začne táhnout více než obvykle nebo si všimnete, že se jeho nohy táhnou po chodníku, jako by šly do kopce, pak by se vám mohlo zaseknout kolo! Tady ve Stokke máme několik tipů, jak tento problém rychle vyřešit:

Krok 1. Zkuste nastříkat trochu WD40 na oblast, kde je odpor. To bude dělat zázraky, protože WD40 maže kovové části, což má za následek hladší provoz a menší tření na jakémkoli povrchu, kterého se kola dotýkají. Nebojte se přílišného používání – pokračujte v aplikaci, dokud nenaváže kontakt

Krok 2. Zkontrolujte, zda se na kolečkách nezachytily nějaké nečistoty nebo cokoli, co by se mohlo zachytit, a odstraňte je. Pokud máte stále potíže, přidržte se jedné z rukojetí a druhou rukou vytahujte ven. To by mělo uvolnit vše, co vázá na kolo

Krok 3. Najděte rovnou plochu a položte starý ručník, takže když budete muset kočárek znovu tlačit (nebo ještě hůře tahat), bude docházet k menšímu tření a také větší trakci

Krok 4, zkuste zatlačit vzad – to může fungovat, pokud se jedna strana pneumatik točí, ale už se neposouvá vpřed, protože mohou potřebovat pomoc gravitace! Pamatujte: vždy se zkuste podívat na to, co je pod tím, než se při řešení problémů příliš posunete vpřed

Krok 5. Pokud máte starší kočárek, mohou to být také ložiska kol, která je třeba upravit Můžete to udělat tak, že povolíte dva šrouby na obou stranách kola a otočíte je v opačných směrech Utahování/povolování je malé množství – mělo by stačit asi jedno celé kolo!

Jak čistíte kola kočárku?

Pokud máte přístup k elektrické pračce, je to nejlepší způsob, jak odstranit veškeré nečistoty a špínu, které se nahromadily na kolečkách kočárku. Alternativně můžete také použít mýdlo a vodu, pokud nemáte přístup nebo čas na napájení umýt.

Pokud se boty vašeho dítěte vlečou v blátě nebo jiném povrchovém odpadu, hromadí se kolem paprsků kol – proto při čištění tyto oblasti určitě zkontrolujte!

Nezapomeňte na všechny důležité gumové špičky na obou koncích kočárků, které zabraňují poškození vaší podlahy! Udržujte je v čistotě a občas jim věnujte pozornost trochou teplé mýdlové vody.

Jak namazat kolečko kočárku

Mazání ložisek kol je také dobrý nápad, pokud máte co do činění se starším kočárkem. Můžete to udělat tak, že kolem nich nanesete trochu tuku a poté jej zapracujete, abyste se ujistili, že opět volně kloužou!

Klíčovou věcí zde není přehánět – stačí aplikovat dostatečně na to, co je potřeba, jinak bude vše špinavé a mastné!

Krok 1. Naneste mazivo rovnoměrně na obě strany ložiska, aby nedošlo k nahromadění nebo ucpání uvedené výše. Měl by být aplikován z jedné strany úplně napříč na druhou bez mezer, protože tyto mohou způsobit další tření, když později se obrátil po řadě.

Nejlepších výsledků dosáhnete: použijte malý štětec, jako starý štětec na make -up

Krok 2. Pleť důkladně zapracujte Dobrým způsobem, jak toho dosáhnout, je otáčet kolečkem tam a zpět a současně vyvíjet mírný tlak

Myšlenka zde je, že jej nejen namažete, ale také uvolníte věci * Umožnění snadnějšího budoucího pohybu těchto kol, aby se nelepily nebo se neucpávaly. Poté odstraňte přebytečný materiál suchým hadrem nebo ručníkem

Pokud kolem ložiska stále zůstávají nějaké pruhy, zkuste použít alkohol – buď hadrem nebo vatou, protože to pomůže odstranit tyto otravné stopy!