Jak nasadit plenky Pampers

Pampers je přední jméno, pokud jde o plenky. Jejich produkty jsou velmi žádané, protože jsou tou nejlepší volbou. Pampers se chce ujistit, že víte, jak snadno se jejich produkty nasazují.

Tento blogový příspěvek vám poskytne podrobné pokyny, jak správně navléknout plenky, abyste mohli v noci klidně spát bez obav z protečení nebo nepohodlí.

Jak oblékat plenky Pampers

Při oblékání plenky Pampers postupujte podle následujících kroků

Nejprve vyjměte plenku z obalu. Pokud je to novorozenecká velikost, budete muset odtrhnout poutka na obou stranách plenky. U všech ostatních velikostí nejsou žádná poutka – stačí plenku roztáhnout ve švech.

Pokud nasazujete jednorázovou plenku, otevřete poutka po stranách plenky.

Sklopte horní část pleny dolů směrem k pupíku vašeho dítěte. Ujistěte se, že vyhladíte všechny vrásky v látce.

Ujistěte se, že proužky pásky směřují nahoru a nedotýkají se pokožky vašeho dítěte. Pokud se dotknou, přemístěte je, dokud nebudou mírně nad pasem vašeho dítěte.

Každý proužek pevně přitiskněte k pokožce dítěte, aby byl dobrý kontakt a mezi jeho pokožkou a lepicím proužkem nebyly žádné mezery.

Pokud máte novorozence nebo předčasně narozené dítě, určitě používejte pleny pro malé děti, které mají menší velikost.

Až budete hotovi, horní část plenky by měla být u pupíku vašeho dítěte. Pokud ne, znovu seřiďte, dokud nebude v této poloze.

Jak nasadíte miminku jednorázovou plenku?

Položte jednorázovou plenku na zadeček vašeho dítěte. Odloupněte poutka, abyste otevřeli strany, poté je stáhněte zpět mezi nohy a upevněte je kolem pasu. Ujistěte se, že nenecháte žádné volné části plenky trčet; to může vaše dítě dráždit.

Při nasazování nové byste měli vždy držet ruku pevně před (nebo za) dítětem! To zabrání tomu, aby sklouzla do stran a shlukovala se naruby v nevhodnou chvíli.

Jak těsné by měly být dětské plenky?

Ujistěte se, že plenka po nasazení podle vašich představ těsně sedí kolem pasu a stehen, přejeďte prsty po okrajích a zkontrolujte, zda nejsou mezery.

Pokud dáváte přednost plenkám volnějšího střihu, mějte na paměti, že tekutina může vytékat ze stran, protože nejsou dostatečně těsné, aby ji úplně absorbovaly, než udělají nepořádek.

Jak otřete chlapečka?

Chcete-li utřít chlapečka, vezmete ubrousek a jemně mu očistíte penis, přičemž se ujistěte, že není příliš mokrý. Uděláte to jemným otřením všech zbytků, které by mohly být na špičce jejich genitálií.

Pokud se vaše dítě pomočilo nebo se vykašlo poté, co jste je vyměnili, pak ano, bude nutné je znovu vytřít, protože tyto výměšky mohou vést k vyrážce z plen, pokud jsou ponechány delší dobu, aniž by byly řádně vyčištěny.

Jak vysoko by měla plenka vyrůst?

Pokud se plenka dostane příliš vysoko, riskujete problém s prosakováním, protože to může způsobit skvrny na vašem oblečení. Dalším důvodem, proč se vyhýbat plenkám, které jsou vyšší, je to, že jsou pro miminka nepohodlné a dráždí jejich pokožku, což je může přimět častěji plakat. Také nechcete, aby byla plenka tak nízká, že by padala nebo protekla.

Plena by měla být přiléhavá a zajištěná bez nutnosti jakéhokoli tahání nebo tahání. Zkontrolujte, zda neklesá příliš nízko nebo není shlukovaná kolem pasu. Správně padnoucí plenka by měla úhledně přiléhat těsně pod pupík. Pokud není dostatečně vysoký pas, ujistěte se, že jste ho náležitě upravili.

Jak uklízíte soukromý prostor holčičky?

Navlhčete vatový tampon teplou vodou, držte nohy dítěte od sebe a vatovým tamponem otřete mezi stydké pysky, abyste vyčistili její stydké pysky. Začněte stírat zepředu a postupujte směrem dozadu.

Pokud potřebujete znovu otřít, použijte nový vatový tampon. Jemně osušte oblast genitálií dítěte jemným ručníkem.

Jak čistíte dívčí zadek?

Pomocí flanelu nebo houby jemně otřete její spodní část zepředu dozadu a přitom proplachujte vodu.

Abyste nepoškodili jemnou povrchovou vrstvu pokožky vašeho dítěte, vyhněte se drhnutí zadečku při mytí nebo tření ručníkem při sušení. Nejlepší je ji jen osušit.

Měli byste po použití ubrousků osušit nemluvňata?

Někteří se domnívají, že je důležité zajistit, aby byla oblast zcela suchá, aby nedošlo k vyrážce z plen, zatímco jiní tvrdí, že utěrka sama o sobě usuší pokožku.

Nakonec je jen na vás a vašem dítěti, abyste se rozhodli, co funguje nejlépe. Pokud vaše dítě pociťuje jakékoli podráždění nebo se u něj objeví vyrážka, zkuste mu po použití ubrousků osušit zadek hadříkem a uvidíte, zda to pomůže. V případě jakýchkoliv obav se jako vždy poraďte se svým pediatrem.

Doporučují pediatři dětský pudr?

Ne, pediatři nedoporučují dětský zásyp. Nedoporučují to kvůli riziku, že dítě vdechne nějaké částice, které mohou vašemu dítěti způsobit problémy.