Jak nainstalovat sedačku s vysokým opěradlem

Pokud hledáte, jak nainstalovat podsedák s vysokým opěradlem, tento článek je pro vás.

Existuje mnoho typů podsedáků, které lze použít v autě, ale dnes se zaměříme na to, jak nainstalovat podsedák s vysokým opěradlem. Všichni chceme, aby byly naše děti při cestování v autě v bezpečí a použití podsedáku k tomu slouží.

Jak nainstalovat sedačku s vysokým opěradlem?

Zde jsou kroky, které je třeba dodržet, když chcete nainstalovat podsedák s vysokým opěradlem

Krok 1. Chcete-li nainstalovat podsedák s vysokým opěradlem, nejprve umístěte břišní pás auta kolem vašeho dítěte a přes jeho stehna.

Krok 2. Vyberte polohu k sezení, kde horní část ramenního pásu sedí mezi krkem a paží vašeho dítěte, když sedí vzpřímeně na sedadle s oběma nohama na podlaze. Používejte pouze autosedačky po směru jízdy pro děti, které váží méně než 40 lb (18 kg) nebo jsou mladší než osm let, bez ohledu na výšku nebo váhu.

Krok 3. Je důležité používat tento typ zádržného systému alespoň do věku 12 let, protože v tomto časovém období dojde k více než polovině všech nehod, které mají za následek vážné zranění. Můžete zaslechnout určité obavy ohledně používání ve věku dvanácti let, protože existuje zvýšené riziko vymrštění při nehodě, když je bezpečnostní pás umístěn přes rameno dítěte.

Toto riziko však lze výrazně snížit použitím modelu s vysokým opěradlem, jako je Evenflo Maestro Boosters.

Pokud vaše vozidlo nemá spodní ukotvení a body horního popruhu, možná budete muset pro instalaci místo systému pásů automobilu použít LATCH. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je nainstalovat s oběma typy připojení najednou.

Krok 4. Nyní, když víte, jak nainstalovat podsedák s vysokým opěradlem, posaďte se na sedadlo rovně s oběma nohama na podlaze a vyberte jinou polohu sezení, kde horní část ramenního pásu sedí mezi krkem a paží vašeho dítěte. rovně.

Jak si zajistíte sedačku s vysokým opěradlem?

Chcete-li zajistit podsedák s vysokým opěradlem, musíte použít břišní i ramenní pás. Břišní pás vozidla byste měli zavěsit do správné štěrbiny bezpečnostního pásu vašeho dítěte (jak je popsáno v našem předchozím příspěvku), poté zapnout ramenní pás přes jeho hruď (stejně jako u dospělého). Ujistěte se, že není zkroucený nebo skřípnutý, když se o něj posadí.

Ukotvujete posilovač zad?

Pokud máte posilovač s vysokým opěradlem, ujistěte se, že je správně ukotven. Nejbezpečnější způsob je s bezpečnostním pásem a zámkovým systémem vašeho auta, pokud je vhodný pro vaše dítě.

Pokud použití tohoto způsobu ukotvení nefunguje, protože mezi zadní částí posilovače a místem, kde jej připojíte ve vozidle, není dostatek místa, zkuste jej ukotvit přímo do nižších poloh sedadel, které umožňují jejich umístění za přední sedadla.

To znamená, že umístíte spodní kotvy LATCH z dětských autosedaček obrácených proti směru jízdy skrz ně, takže budou držet zapojené dětské autosedačky směřující dopředu.

Jak nainstalujete posilovač s vysokým opěradlem bez západky?

Když instalujete posilovač s vysokým zadním krytem bez západky, postupujte takto:

Otevřete zadní dveře vozidla a sejměte opěrku hlavy. Pokud žádný neexistuje, tento krok přeskočte.

Protáhněte spodní nebo horní pás oběma otvory v základně podsedáku Highback. Horní otvor by měl být za rameny dítěte a spodní u jeho boků.

Zacvakněte jazýčky přezek na své místo, abyste zabránili jejich sklouznutí mezi polstrováním sedadla a skořepinou, když se používají jako ramenní/břišní pásy místo úchytů na západky.

Ujistěte se, že je zpod vašeho dítěte vytažena veškerá vůle, než zavřete dveře auta na jakémkoli popruhu, který visí vně otvoru autosedačky (nebo jej úhledně zastrčte směrem k zadní části sedadla).

Jsou High Back Boosters bezpečnější než Backless?

Vysoký opěrák je bezpečnější, protože nepočítá s mezerou mezi dítětem a sedadlem. Mezera vytváří otvor, který zvyšuje riziko vymrštění z vozidla v případě kolize nebo náhlého zastavení. Systém popruhů směřujících dopředu udržuje vaše batole v bezpečí, ale pouze do 65 liber.

Má Graco Highback Booster západku?

Ne, Graco Highback Booster nemá západku. Je snadné připevnit bezpečnostní pás vašeho auta k této autosedačce pro příjemnou a bezpečnou jízdu. Navíc má ovládací proužky, které vám pomohou bezpečně upevnit posilovač dítěte na místě.

Nenajdete ani žádné volné hrany nebo ostré rohy – pouze velké područky s větším polstrováním než většina ostatních modelů, pokud vaše ratolest potřebuje nějaké extra pohodlí. Opěrka hlavy zajišťuje skvělé umístění na cestách, takže se můžete spolehnout na bezpečnost vašeho dítěte, když po celou dobu nehybně sedí ve svých posilovačích.

Jaký je rozdíl mezi Graco Affix a Turbobooster Lx?

Graco affix je sedačka, kterou lze použít s břišním a ramenním pásem vašeho vozu. Dítě používá standardní bezpečnostní pás pro dospělé, který nevyžaduje žádnou speciální instalaci ani úpravy vozidla. Zahrnuje také snadno použitelný západkový systém pro snadnější připojení k vozidlům, která ještě nemají západkové systémy.

TurboBooster LX poskytuje vyšší ochranu při nárazových testech než přídavné sedačky bez opěrky zad, protože děti umístí správně samy, když sedí v této sedačce s vysokým opěradlem.

Tento mocný roztoč má dvě vrstvy ochrany proti bočnímu nárazu a křidélka z pěny absorbující energii. Pětibodový bezpečnostní pás udržuje děti v bezpečí, dokud nejsou připraveny cestovat pouze s běžným bezpečnostním pásem (břišní/ramenní pás).