Jak nainstalovat podsedák s postrojem

Podsedáky mohou vašemu dítěti poskytnout bezpečnější auto, ale pouze pokud jsou správně nainstalovány. Zde je návod, jak nainstalovat podsedák s popruhy na zadní sedadlo rodinného vozidla:

Postup instalace podsedáku s postrojem

Krok 1 – Najděte vhodné místo pro podsedák na střední nebo pravé straně spolujezdce

Krok 2 – Odstraňte stávající konektory LATCH ze spodních ukotvení a připojte je k odpovídajícím štěrbinám pro pás umístěný na spodním povrchu základny přídavného sedadla

Krok 3 – Štěrbina přezky přes střed břišní části bezpečnostního pásu pro dospělé, který se používá jako horní popruh během procesu instalace. Upravte obě strany rovnoměrně tak, aby bezpečně přiléhaly k tělu dítěte a přitom vždy přiléhaly k opěradlu sedadla

Krok 4 – Zajistěte, aby vyšší ramenní vodicí smyčky bezpečně zapadly mezi sloupky opěrky hlavy a horní ramena zatažením popruhů dopředu. Je-li to nutné, upravte výšku popruhu provlečením popruhu každým otvorem ve sloupcích opěrky hlavy.

Kdy může moje dítě používat posilovač polohování pásu?

Když vaše dítě vyroste ze své autosedačky upoutané po směru jízdy (nejméně čtyři stopy vysoké a staré přibližně osm let), mělo by se přesunout do posilovače pro polohování pásu.

Polohovadlo pásu není bezpečné použít pro více než jednu nehodu, bez ohledu na to, jak malá byla srážka. Po každé havárii, při které došlo k aktivaci airbagu nebo ke zranění, se jej musíte okamžitě zbavit, protože z nevytaženého předmětu se při další nehodě může stát nebezpečný projektil.

Pokud vaše dítě ještě není připraveno sedět samo, když cestuje v jiných autech, ujistěte se, že tento typ bezpečnostního zařízení používá, dokud nebude samo jezdit pouze s běžným bezpečnostním pásem!

Co je podsedák s polohováním pásu?

Podsedák s polohováním pásu je bezpečnostní zařízení automobilu, které pomáhá zvednout dítě tak, aby mu pás pro dospělé lépe seděl. Obvykle jej používají děti nad 40 liber, které přerostly své autosedačky s postrojem po směru jízdy, ale jsou stále příliš malé na to, aby jim klínový a ramenní pás správně seděl.

Mnohé z těchto typů sedadel jsou dodávány s vysokými opěradly nebo loketními opěrkami, které usnadňují sezení v jednom, než se snažit používat pouze standardní bezpečnostní pás vašeho vozidla.

Obvykle jsou konstruovány velmi podobně jako pětibodové postroje směřující po směru jízdy, pouze bez mezinožního popruhu/štítu (záleží na tom, jaký typ si koupíte). Ne všechna vozidla vyžadují posilovače, nicméně může být velmi prospěšné je mít.

Kolik by mělo dítě vážit, aby sedělo na předním sedadle?

Dítě by mělo mít určitý věk, než mu bude dovoleno sedět na předním sedadle. To je důležité, protože děti se neučí, jak rychle auta jedou a jaké to je, když je srazí.

Existuje také mnoho dalších důvodů, proč tento zákon existuje, o kterých si můžete přečíst zde! Podle KidsHealth váží děti v průměru 40 liber ve věku jednoho roku, což je zbavuje sezení na zadním sedadle až do věku 12 let.

Ve dvou letech děti obvykle stále váží pouze 50–60 liber, takže nemohou sedět na předním sedadle, ale musí jet za svým rodičem nebo opatrovníkem, dokud nedosáhnou věku osmi let, pokud jejich auto nemá boční airbagy pro zvýšenou ochranu. při nehodě.

I když má každý stát své zákony, doporučujeme, abyste si aktuální informace ověřili na ministerstvu dopravy vašeho státu.

Jaké jsou požadavky na výšku a hmotnost podsedáků?

Podsedáky se doporučují pro děti, které přerostly ze svých autosedaček orientovaných po směru jízdy. Měly by být používány, dokud břišní pás vozidla správně nesedí na dítěti, bez podkládacího sedáku nebo s použitím prodlužovače/adaptéru bezpečnostního pásu pro dospělé, což NENÍ bezpečné!

Děti také musí dosáhnout požadované výšky a hmotnosti, než budou moci používat pouze běžné bezpečnostní pásy vozidla. Federální bezpečnostní normy pro motorová vozidla vyžadují, aby podsedáky bránily vašemu dítěti sklouznout pod ně při nárazu (čímž se stávají spíše problémem než ochranou), ale ne tak těsné, aby způsobily zranění tlakem na břicho, krk, obličej. nebo oblasti páteře.

To se však bude lišit v závislosti na každém dítěti. Některé běžné pokyny zahrnují:

* Před přechodem z autosedačky po směru jízdy na podkládací sedák by dítěti mělo být alespoň čtyři roky a vážit více než 40 liber.

* Dítě, které je osm let nebo starší, přes 57 palců vysoké a váží méně než 100 liber, může používat břišní/ramenní pás vozidla bez dalšího vybavení.

Vyprší platnost posilovačů zad?

Posilovače s opěradly nevyprší, ale sedadla s vysokými opěradly mají obvykle datum vypršení platnosti na štítku. Většina výrobců autosedaček totiž doporučuje výměnu těchto typů autosedaček po určité době kvůli změnám materiálů v důsledku stáří nebo rozsáhlého opotřebení během několika let.

I když žádný dětský zádržný systém nevydrží věčně, rodiče potřebují vědět, kdy by měli vyměnit připoutanou sedačku svého dítěte, aby ji mohlo bezpečně používat, dokud nedosáhne buď maximálního váhového limitu (obvykle kolem 65 liber v závislosti na modelu) nebo výškového limitu. navržený jeho/její výrobcem.

Modely s vysokým krytem tyto informace často uvádějí jasně, zatímco modely s nízkým krytem mohou obsahovat pouze rok a měsíc výroby.

Toto je konec vět. Stisknutím klávesy Backspace přesunete kurzor z tohoto pole.