Jak nainstalovat dětskou autosedačku s bezpečnostním pásem

Jak nainstalovat dětskou autosedačku s bezpečnostním pásem do auta? To je častá otázka novopečených rodičů. Připravili jsme však tento článek, abychom vám pomohli s kroky, jak toho dosáhnout. Číst dál.

Postup instalace dětské autosedačky s bezpečnostním pásem

Krok 1. Pokud jde o instalaci dětské autosedačky s bezpečnostním pásem do auta, měli byste se ujistit, že není uvolněná a nepohybuje se.

Krok 2. To lze provést utažením popruhů nebo pásu při instalaci dětské autosedačky s bezpečnostním pásem ve vašem vozidle.

Krok 3. Budete muset přejít každý centimetr popruhu, protože to může způsobit zranění, pokud jsou mezi nimi mezery. Je také důležité zajistit všechny spony na postrojích a také přezky pro větší bezpečnost během procesu jízdy.

Krok 3. Zajistěte, aby všechny části těla vašeho dítěte (včetně chodidel) bezpečně zapadly do vymezených prostor, aniž by byly příliš těsné nebo příliš blízko u sebe, aby se nezasekly mezi tyčemi uvnitř nebo dětské autosedačky, když je zatáhnete. ven.

Je autosedačka bezpečná bez základny?

Autosedačka, která nemá vlastní základnu, je méně bezpečná než ta se základnou. I bez základny ji lze stále používat, ale při používání tohoto typu autosedačky v letadle nebo v jakémkoli jiném vozidle, kromě osobních automobilů vaší rodiny, musíte přijmout zvláštní opatření, abyste zajistili bezpečnost sebe i svého dítěte.

Nikdy byste neměli používat posilovač bez horního popruhu – i když v zadní části opěrky hlavy nejsou žádné háčky, kam byste je připevnili! Polohovací zařízení také nemůže nahradit pětibodový systém pásů – spolupracují, aby udržely děti během cestování ve správné poloze a připoutaly je.

Některé modely jsou dodávány s odnímatelnými základnami; ty mohou být snadněji přepravitelné, protože se snadno vejdou do vašeho vozidla. Jiné se trvale připevňují k sedadlu, takže je v případě potřeby obtížnější přesun z jednoho vozu do druhého (například pokud používáte auto z půjčovny nebo vypůjčené).

Jak nainstalujete autosedačku zády ke směru jízdy s bezpečnostním pásem?

Nejprve se musíte ujistit, že sedadlo směřuje dopředu, aby bylo bezpečné. Návod, jak to udělat, najdete v manuálu nebo na internetu.

Jakmile budete mít sedadlo otočené dozadu, umístěte ho za přední sedadla svého auta a ujistěte se, že je mezi nimi místo, aby se jim nohy nezasekly, když si znovu sednou.

Dále uvolněte všechnu vůli z obou konců každého bezpečnostního pásu (zatáhněte za jeden konec a zatlačte dolů na druhý). Utáhněte všechny nastavitelné části, dokud nezůstanou pouze dva palce před vyboulením (sem vložte obrázek #tighterthanthis).

Poté vložte pás do kteréhokoli bočního otvoru v závislosti na tom, zda je na straně řidiče nebo spolujezdce (zde vložte obrázek #driversideorpassenger).

Jak nainstalujete autosedačku s bezpečnostním pásem bez základny?

Neinstalujte bezpečnostní pás přímo do autosedačky. Mohlo by to poškodit vaše bezpečnostní zařízení a způsobit jeho poruchu během nehody. Místo toho použijte tuto metodu:

Otevřete obě dveře vozidla na jedné straně vašeho vozu. Vyjměte jakýkoli dětský zádržný systém z jeho základny nebo rámu kočárku (pokud jej používáte na cesty). Před pohybem vpřed se ujistěte, že k žádné části není nic připojeno!

Najděte nejbližší dráhu pásu na zadním sedadle proti směru jízdy. Nejbezpečnější místo pro děti do 13 let je vždy na zadním sedadle za dospělým cestujícím.

Umístěte loketní opěrky dětských zádržných systémů paralelně k sobě, když jsou čelem k předním sedadlům. Jedna osoba by měla být otočena směrem k místu, kde bude sedačku instalovat, a druhá by měla být otočena směrem od ní. Je to proto, aby se předešlo jakýmkoli zraněním, jako je poranění krční páteře v důsledku nehody.

Začněte umístěním autosedačky na základnu vozidla nebo rám kočárku; ujistěte se, že v dráze jeho pásu (trasa, kterou budete pás provlékat) nejsou žádné zkroucení.

Potom budete muset umístit jednu ruku pod každou loketní opěrku a zvedat ji oběma rukama, nejprve zvednutím nahoru a poté dopředu do polohy. Jakmile se dostatečně zvednete, zasuňte ruce pod ně, dokud nebudou zarovnané s přezkami pásů umístěnými na obou stranách této přihrádky.

Dalším krokem je zajistit je, aby nikam nešly! Přímo u spony by již mělo být tlačítko, zacvakněte jej a ujistěte se, že totéž uděláte s oběma stranami. Nechcete nic z toho klouzat!

Kdy mám nainstalovat svou dětskou autosedačku?

Instalace dětské autosedačky je snadnější než kdy jindy. Kdy byste měli začít používat tuto výbavičku pro miminko? Pokud vaše dítě váží více než 25 liber a je mladší než dva roky, je čas jej upgradovat z konvertibilní autosedačky.

Vaše dítě může být připraveno na své nové sedadlo v době, kdy dosáhne prvního roku – v případě potřeby se poraďte se svým pediatrem – ale s výměnou sedadel doporučujeme počkat až po prvních narozeninách pro případ, že by se vývoj mohl změnit nebo oddálit milníky, jako je plazení a chůze. .

Jakmile se ujistíte, že se vaše děťátko vejde do své dětské autosedačky bez větších problémů (většina dětí přestane pasovat někdy mezi šesti a 15 měsíci), připoutejte se!

Má Graco 4Ever odnímatelnou základnu?

Ano, Graco je konvertibilní autosedačka, kterou lze používat s nastavitelnou základnou nebo bez ní.