Jak nainstalovat dětskou autosedačku proti směru jízdy

Možná vás zajímá, jak nainstalovat dětskou autosedačku proti směru jízdy. Je to vlastně docela snadné. Podívejte se na tento blogový příspěvek, kde najdete návody a tipy, jak zajistit, aby bylo vaše dítě při řízení v bezpečí.

Jak nainstalujete dětskou autosedačku proti směru jízdy

Pokud jde o instalaci dětské autosedačky proti směru jízdy, existuje několik jednoduchých kroků, které vám pomohou.

Za prvé, první věc, kterou potřebujete, je místo pro instalaci na horní části opěrek hlavy a otevřená dráha pro pás (oblast, kterou procházejí bezpečnostní pásy), a také správný úhel sklonu: 45 stupňů nebo méně. Žádné přezky by neměly tlačit na nohy vašeho dítěte, když sedí v autosedačce po směru jízdy.

Pokud k tomu dochází pravidelně, zvažte přechod ze zastaralého designu ve stylu lopaty na design s modernějším systémem popruhů – jako jsou ty, které najdete v dobrých kabrioletech, jako jsou sedadla Graco Highback Turbo Booster.

Kromě toho se vyhněte použití tříbodového pásu s posilovačem – dvěma samostatnými součástmi – protože nejsou příliš bezpečné.

Kam by měly být umístěny autosedačky proti směru jízdy?

Děti by měly jezdit čelem k zadní části vozidla, dokud jim nejsou dva roky nebo nedosáhnou nejvyššího váhového limitu povoleného výrobcem autosedačky.

Je to proto, že děti mladší dvou let, které sedí v dětských zádržných systémech (autosedačkách) po směru jízdy, čelí vyššímu riziku zranění než děti jedoucí proti směru jízdy.

Jak zajistíte autosedačku obrácenou zády ke směru jízdy?

Prvním krokem k zajištění autosedačky proti směru jízdy je přečtení návodu k použití. Pokud si nejste jisti, jak jej nainstalovat nebo používat určité funkce, kontaktujte výrobce před umístěním dítěte do vozidla.

Další věc, kterou by rodiče měli udělat, je zajistit, aby mohli své dítě správně usadit do autosedačky proti směru jízdy. Pětibodový pás nabízí bezpečnost a zabezpečení pro děti, které tento typ zádržného systému potřebují, dokud nedosáhnou hmotnosti 40 liber (18 kg).

Musíte si zakoupit vhodný model, který zajistí, že mezi nimi a samotným produktem nebude příliš mnoho místa; jinak by z ní mohly být při havárii vymrštěny.

Rodiče se také musí ujistit, že hlava jejich dítěte během spánku neklesá dopředu, protože to namáhá jejich krk. Pokud je na to hlava dítěte stále příliš velká, pak by mělo použít konvertibilní autosedačku, aby se lépe usadilo, dokud nebude připraveno na systém pásů pro dospělé.

Jak dlouho by mělo být dítě v autosedačce zády ke směru jízdy?

Děti rostou a mění se tak rychle, že pravděpodobně budete muset vyměnit autosedačku svého dítěte, než dosáhne prvních narozenin.

To však neznamená, že sedačky obrácené proti směru jízdy již nejsou ve věku jednoho roku bezpečné. Je to spíše známka toho, že styl autosedačky konvertibilní nebo vše v jednom přerostl svou užitečnost pro vaše rostoucí dítě.

Nejdůležitějším hlediskem při rozhodování o tom, jak dlouho používat autosedačku zády ke směru jízdy, je bezpečnost. Konvertibilní styly vám poskytnou více času, protože je lze použít jako sedadla ve směru jízdy (pro starší děti) i jako polohy na zadních sedadlech (kojence).

All in One nabízí podobnou flexibilitu, ale postrádá podporu hlavy, dokud není připevněna přiloženou vložkou pro kojence, která funguje dobře až do hmotnosti 20 liber.

Měla by autosedačka jít za řidičem nebo spolujezdcem?

Nejlepší je umístit autosedačku za řidiče, zvláště pokud používáte dětskou sedačku.

Pokud vaše dítě jede ve své autosedačce a nevidí z ní, pak chcete, aby se mohlo snadno otočit a podívat se na vás, když mluví nebo je uklidňuje během nouzového zastavení.

To jim také zabrání kopat do opěradla židle spolujezdce.

Mohu umístit dětskou sedačku zády ke směru jízdy před auto?

Pokud je to možné, snažte se je nedávat za airbag nebo na jiné místo, kde by se v případě nehody mohly zranit.

Nejlepší umístění pro dětské sedačky zády ke směru jízdy je buď přímo za někým, kdo bude řídit (pokud je to praktické), nebo na pravé straně blízko dveří zadního sedadla (spolujezdce).

Na dlouhých cestách je pravidelně kontrolujte – zvláště mladší děti, protože mají tendenci více usínat, když jsou takto umístěny výše, což může snížit krevní oběh, což může vést k problémům s dýcháním.

Potřebujete vypnout airbag u autosedačky po směru jízdy?

Ne, u autosedačky po směru jízdy nemusíte vypínat airbag. Při nehodě by se dítě ve správně nainstalované a používané autosedačce zády ke směru jízdy dostalo do kontaktu s opěradlem sedadla předního spolujezdce nebo řidiče dříve, než by hrozilo nebezpečí nafouknutí airbagu.

Airbagy jsou navrženy tak, aby se nafoukly směrem k cestujícím pouze v případě, že je nutné tlumit nárazy při rychlostech, kdy bez nich mohou být lidé těžce zraněni – obvykle nad 30 km/h.

Protože vědí, jak rychle auta jedou, když se nasadí, většina moderních systémů přeruší napájení, pokud něco zablokuje jejich snímací prvek, zatímco vozidlo jede pomaleji, než je prahová rychlost.