Jak nainstalovat Booster Seat

Jak nainstalovat podsedák? Podsedáky se používají pro děti, které přerostly ze svých autosedaček obrácených po směru jízdy, ale jsou příliš malé na to, aby se do nich vešly běžné bezpečnostní pásy.

Průvodce poskytuje podrobné pokyny, jak správně nainstalovat autosedačku do vašeho vozidla, včetně fotografií.

Postup instalace podsedáku

Krok 1 – Ujistěte se, že máte správně nainstalovanou dětskou autosedačku.

Krok 2 – Konkrétní pokyny k instalaci posilovače do vaší stávající autosedačky a systému LATCH, pokud je k dispozici, naleznete v uživatelské příručce vašeho vozidla.

Krok 3 – Používáte-li sponu nebo vodítko pro polohování pásu: Protáhněte břišní část bezpečnostního pásu vozidla otvorem v zadní podložce posilovače; poté ji zapněte na místo kolem dítěte, aniž byste ji příliš utahovali (neměli byste mít možnost sevřít žádnou vůli mezi dvěma prsty).

Pokud nepoužíváte polohovač pásu: Veďte každou ramenní část horních tříbodových/ramenních pásů vašeho vozidla za jednu stranu zádové vycpávky a znovu je vytáhněte dopředu, než oba díly pevně připevníte k sobě uprostřed ramen.

Krok 4 – Umístěte podložku na sedadlo vašeho dítěte čelem dopředu, poté nastavte zádovou podložku tak, aby těsně přiléhala k hrudi a ramenům zatlačením na oba konce polštáře směrem dolů.

Krok 5 – Ujistěte se, že žádná část ramenního popruhu není pod paží nebo za jeho zády, i když se ve snaze o větší pohodlí nakloní mírně dopředu.

V jaké autosedačce by mělo být 6měsíční dítě?

Pokyny pro autosedačky pro děti

Existuje mnoho různých názorů, pokud jde o nejlepší autosedačku. Zde je několik věcí, které by rodiče měli zvážit při výběru bezpečné dětské autosedačky.

Nejprve se ujistěte, že máte správné požadavky na váhu a výšku pro dětskou nebo konvertibilní autosedačku vašeho dítěte. Kojenecký typ budete potřebovat, pokud jeho hlava není po celou dobu používání podepřena samotným sedadlem vozidla, protože ještě neudrží hlavu.

Konvertibilní sedadla lze přepnout z polohy proti směru jízdy na směr po směru jízdy, jakmile děti vyrostou ze své původní polohy jako nemluvňata. Přední část těchto typů musí vždy směřovat k zadní části vozidla, proto si před jakýmkoli rozhodnutím, kterým směrem by měly směřovat, zkontrolujte v příručce.

V jaké autosedačce by mělo být 6měsíční dítě?

Pokud dítě překračuje požadavky na výšku a váhu své dětské autosedačky, mělo by být ve vysokém opěradle zad s pětibodovým pásem, dokud nedosáhne horních limitů pro tento typ.

Pokud nemají alespoň 40 liber, přepněte je na posilovač polohování pásu, který se používá od čtyř do osmi let nebo více v závislosti na zákonech vašeho státu. Poté můžete v případě potřeby použít bezpečnostní pás pro dospělé, ale nikdy ho nikomu nedávejte za záda, protože s tím souvisí rizika!

– Záleží na tom, jaké možnosti autosedačky máte aktuálně k dispozici. – Dalším krokem by bylo přejít do posilovače highback po dosažení určitých výšek/hmotností v předchozím.

– Pak přejděte buď do posilovače polohování pásu, který se používá od čtyř do osmi let nebo více v závislosti na zákonech vašeho státu.

– Konečně můžete v případě potřeby použít bezpečnostní pás pro dospělé, ale nikdy ho nikomu nedávejte za záda, protože s tím jsou spojena jejich rizika!

Kdy můžete běhat s dítětem v autosedačce?

Neexistuje žádný konkrétní časový rámec, kdy můžete běhat s dítětem v autosedačce. Někteří rodiče mohou mít pocit, že jejich děti jsou připraveny na běhání již ve čtyřech měsících věku.

Jiní si však myslí, že je nejlepší počkat, až bude dítě staré šest nebo sedm měsíců, než je vzít na procházku/běhat. Neměli byste na miminko příliš tlačit a dbejte na to, aby bylo vždy pohodlné.

V jaké autosedačce by mělo být 6měsíční dítě?

Půlroční dítě by mělo být v autosedačce proti směru jízdy. Tento typ sedačky je obvykle menší a levnější než konvertibilní sedačky nebo sedačky směřující dopředu, takže je dobrou volbou pro rodiny, které potřebují zakoupit více sedadel, jak jejich dítě roste.

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby děti zůstaly otočené proti směru jízdy, dokud jim nejsou dva roky nebo nedosáhnou maximálního limitu výšky/hmotnosti povoleného výrobcem jejich konkrétní autosedačky.

Rodiče mohou zjistit, jak dlouho může vaše dítě bezpečně jezdit zády ke směru jízdy na stávajícím sedadle, než dosáhne svého váhového limitu.

Je důležité poznamenat, že někteří rodiče se rozhodli své dítě neotočit, protože věří, že přechod způsobí nepohodlí; při jízdě po směru jízdy je však dětská páteř zranitelnější.

Jak dlouho zůstávají děti otočené proti směru jízdy?

Děti by měly zůstat otočené proti směru jízdy, dokud nebudou vážit alespoň 40 liber a nebudou starší dvou let.

Kdy může být dítě v autosedačce déle než 2 hodiny?

Dítě by nemělo být v autosedačce déle než dvě hodiny. Mnoho miminek bude spát celou cestu domů po výletu, ale může se jim stát, že budou nepohodlné, pokud se pokusíte jet příliš dlouho s nimi připoutanými v sedadlech.

Pokud je čas nakrmit dítě nebo vyměnit plenku a potřebuje zůstat během krmení vzhůru, zastavte se, aby se to nestalo během jízdy. Pokud jste dostatečně blízko domova, zvažte před pokračováním cesty vystoupit z auta a projít se.

Díky tomu budou všichni na cestách v bezpečí, protože to všem poskytne čerstvý vzduch a umožní to každému, kdo spal, znovu si zdřímnout, dokud nebudete doma.

Při dlouhých jízdách autem se ujistěte, že snězte něco zdravého a vypijte hodně vody, než vyrazíte, protože nelze říci, jak dlouho bude trvat, než se dostanete, nebo jaké dopravní zácpy mohou na cestě nastat. Nechcete mít prázdný žaludek, když se snažíte soustředit na řízení ve stresové situaci!