Jak nainstalovat autosedačku proti směru jízdy s bezpečnostním pásem

V této příručce se dozvíte, jak nainstalovat autosedačku proti směru jízdy pomocí bezpečnostního pásu. Kroky jsou snadné a jednoduché.

Metody instalace autosedačky zády ke směru jízdy pomocí bezpečnostního pásu

#1 – Použití systému LATCH. Ujistěte se, že používáte spodní kotvy dodávané s vaší autosedačkou, a také se ujistěte, že jsou pevně upevněny, než přejdete ke druhému kroku.

#2 – Instalace břišního pásu, která pro jednoduchost používá pouze jednu kotvu.

Chcete-li to provést, povolte přezku bederního/ramenního pásu, který se připevňuje ke středu zadního sedadla nebo ke spodní části rámu zadních dveří, kde se setkává s podlahovou deskou, a poté vytáhněte přebytečnou volnost, aby bylo pro dítě dostatek místa. dívčí hlava mezi sedadly, když zestárne, aniž by byla příliš těsná, provlékla se kovovými smyčkami na obou stranách nejblíže dveřím vozidla, dokud se oba konce znovu setkaly s tleskáním.

Může moje jednoleté dítě sedět v autosedačce po směru jízdy?

Vaše dítě by mělo zůstat otočené proti směru jízdy alespoň do dvou let, nebo do doby, kdy překročí limity výšky a hmotnosti své autosedačky.

Váš dětský lékař vám poradí, zda vaše roční dítě může bezpečně jezdit v autosedačce po směru jízdy. Obecně platí, že děti, které ještě nejsou vývojově připraveny sedět bez opory, nemohou být umístěny čelem dopředu, protože pro jejich tělo a mozek je nebezpečné zažívat tak vysoké G síly během náhlých zastavení nebo nehod.

Některé děti mohou také potřebovat více času, protože nedokážou dostatečně ovládat pohyby hlavy, aby se při přejíždění hrbolů a zatáčení nebezpečně neplácala. Sedadla směřující dopředu nabízejí mnohem lepší ochranu než starší modely kabrioletů díky rozložení síly nárazu na nejsilnější části těla.

Rodiče mohou také zvážit použití konvertibilní sedačky s vašimi velmi malými dětmi, pokud bojují s pevností krku, protože popruhy postrojů je třeba zvednout do polohy pokaždé, když přepínáte mezi režimy proti směru jízdy a proti směru jízdy, což může vyžadovat určitý cvik. pro malá miminka s omezenou pohyblivostí.

Pravděpodobně tuto funkci ocení více, jakmile zestárnou, protože to pro ně znamená méně práce při každodenním zapínání bezpečnostního pásu v autě!

Někteří rodiče zjišťují, že nákup levné dětské autosedačky nebo zařízení na nošení dětí je mnohem snazší než tahat s sebou těžkou konvertibilní autosedačku, dokud jejich dítě nevyroste z váhových limitů svého kojeneckého modelu. Pokud se před dokončením rozhodnete pořídit si jiný větší model, ujistěte se, že vaše děťátko má dostatečnou sílu krku a kontrolu nad hlavou, aby ho samo udrželo.

Klíčem je, že vašemu dítěti by nemělo být méně než jeden rok, nemělo by splňovat požadavky na výšku nebo váhu pro autosedačku po směru jízdy a být schopné sedět bez opory, aby mohl používat tento typ výrobku. Promluvte si se svým pediatrem, pokud máte nějaké dotazy ohledně používání předního modelu před dosažením věku dvou let, protože každé dítě se vyvíjí svým vlastním tempem!

Kolik by mělo miminko vážit, aby v roce 2021 hledělo dopředu?

Očekává se, že do roku 2021 budou miminka vážit výrazně více než v roce 2011. U žen s BMI 25-29, které budou při nehodě v autosedačce pro své dítě čelem dopředu, by jejich dítě mělo vážit alespoň 11 liber.

Ženy s nadváhou by potřebovaly, aby jejich dítě bylo ještě těžší, takže to je něco, co mohou rodiče chtít vzít v úvahu při plánování, kolik budou jejich děti vážit do roku 2021.

Zdá se to jako dobrá zpráva, protože to znamená, že se do našeho světa rodí méně obézních lidí, ale špatná zpráva, protože obezita může vést k dalším zdravotním problémům, které mohou ovlivnit mladé životy.

Při plánování těhotenství je však důležité nehledět pouze na čísla; musíte také vzít v úvahu, zda se matky snaží zhubnout nebo zda plánují kojení. Tyto faktory by mohly snížit počet liber potřebných pro dítě do roku 2021.

Může 10měsíční dítě používat autosedačku po směru jízdy?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby všechny děti do dvou let jezdily v autosedačce proti směru jízdy. Je to proto, že bylo prokázáno, že snižuje riziko jejich zranění o téměř 90 % ve srovnání s jízdou čelem dopředu. Bohužel to může způsobit, že vaše cesty budou trvat mnohem déle než obvykle a může to dokonce zpozdit, abyste se dostali tam, kam potřebujete, včas.

Dobrou zprávou je, že mnoho konvertibilních sedaček má vyšší hmotnostní limity, takže starší miminka a batolata mohou zůstat otočeni proti směru jízdy až do věku dvou let nebo déle! Pokud je to jen trochu možné, doporučujeme ponechat své ratolesti v autosedačce umístěné zády ke směru jízdy co nejdéle, než je převedete na model po směru jízdy – nechte je tam, dokud nedosáhnou váhového limitu své sedačky.

Jak dlouho by mělo být dítě v autosedačce zády ke směru jízdy?

Americká akademie pediatrů (AAP) doporučuje, aby děti byly drženy proti směru jízdy, dokud nepřerostou limity výšky a hmotnosti pro jejich sedadlo. K tomu obvykle dochází ve věku kolem dvou let, ale může se lišit podle značky. Mnoho rodičů si kupuje konvertibilní autosedačku, protože vydrží déle než ta specifická pro kojence, která váží pouze 25 liber.