Jak mýt dětské vlásky ve vaně

Jak mýt dětské vlásky ve vaně? Toto je častá otázka nových rodičů a v této příručce se naučíme, jak na to.

Postup mytí dětských vlásků ve vaně

Krok 1 – Opláchněte všechen šampon z vlasů vašeho dítěte.

Krok 2 – Naplňte misku nebo džbán teplou vodou a ponořte hlavičku dítěte pod vodu.

Krok 3 – Jemně masírujte pokožku hlavy, abyste uvolnili veškeré nečistoty nebo nečistoty.

Krok 4 – Nechte je minutu nebo dvě máčet a poté vlasy opláchněte.

Krok 5 – Osušte vlasy ručníkem a upravte je podle potřeby. Můžete také použít mokrý kartáč, který pomůže odstranit zbytky nečistot nebo šamponu z vlasů vašeho dítěte po koupání.

Mokré kartáče jsou speciálně navrženy k čištění jemných pramenů bez poškození. Jednoduše projeďte štětinami kartáče vlásky vašeho dítěte a pracujte v malých kruzích, dokud nebudou vlásky zcela čisté.

V případě potřeby dokončete přečesáním hřebenem. Pokud chcete vědět, jaká je nejlepší koupel? Podívejte se, jaký je nejlepší průvodce koupáním pro děti, kde najdete podrobnosti.

Kdy začnu učit své dítě na nočník?

Odpověď na tuto otázku bude záviset na věku vašeho dítěte, na úrovni schopností a na tom, kolik času máte na nácvik nočníku. Některé děti jsou připraveny v 18 měsících, zatímco jiné budou připraveny až ve třech nebo čtyřech letech.

Myšlenku používání záchodů však můžete začít zavádět již v šesti měsících, takže když o ně kolem dvou let začnou projevovat zájem, už budou trochu obeznámeni s tím, co kam jde a jak to tam dole funguje!

Pokud chcete, aby se vaše batole rychle učilo, zkuste je každou chvíli vzít na veřejné toalety a nechat je vidět, jak ostatní lidé používají tyto typy zařízení, než se sami příliš brzy pokusí o nějaké výpady – jinak by to mohlo skončit frustrováním, protože jim už nic nepřipadá známé. jakmile vystoupí ze své komfortní zóny.

Jak se doma sprchujete s novorozencem?

Někdy se zdá, že se spousta nových rodičů bojí po narození dítěte sprchovat. Mohou mít obavy z ponechání dítěte samotného nebo z toho, že budou příliš dlouho pryč.

Pravdou je, že se musíte postarat o sebe, abyste se o své dítě postarali správně. Podívejme se na několik návrhů, jak toho lze dosáhnout, aniž bychom ohrozili bezpečnost a pohodu!

Všichni víme, že miminka potřebují neustálou pozornost a péči, když jsou malá, ale co se stane, když maminka nebo tatínek potřebují někam jít? Stále můžete vyčistit pomocí následujících metod:

* Požádejte někoho jiného, ​​aby vás hlídal, když se budete sprchovat, NEBO jej přiveďte s sebou do koupelny, aby nedošlo k nehodě (např. spadnutí z pultu)

* Použijte zařízení pro hlídání dětí, jako je audio/video monitor, nebo dokonce nechte jinou osobu sedět za dveřmi, aby slyšela, co se děje uvnitř!

Mohou nastat chvíle, kdy se maminka potřebuje osprchovat, ale tatínek není doma, zde je několik nápadů pro tyto situace:

* Vezměte své dítě do koupelny s sebou a nechte ho při úklidu sledovat televizi! Můžete také zkusit mluvit o různých věcech, které má rád, což by ho mohlo odvrátit od toho, aby si všímal něčeho jiného, ​​co se kolem nich děje; to poskytne oběma rodičům dostatek času na to, aby se připravili, aniž by se museli příliš starat o to, aby nechali své dítě samotné, když jsou pryč v práci nebo dělají domácí práce atd.

Budu muset své batole přebalovat pokaždé, když čůrá?

Není třeba! Pokud je vaše dítě učeno na nočník, pak by neměl být důvod, proč byste mu museli znovu přebalovat, protože kdykoli se mu zachce na záchod, stačí, aby si na záchod sedlo a dělalo své věci bez jakékoli pomoci. kdokoli jiný (možná kromě vytírání v případě potřeby).

Může to znít hloupě, ale někteří rodiče stále trvají na výměně plen svých batolat po každém čůrání, i když to již není nutné, protože děti poznají, kdy potřebují nové oblečení, nebo ne podle toho, jak mokré se už tam dole cítí – takže prostě Nechte přírodu, aby se sama vydala, místo toho, abyste se dostali mezi to, co je dobré pro vaše batole, a suché oblečení.

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka a přemýšlíte, zda můžete své děťátko koupat na umyvadle, přečtěte si podrobnosti v našem návodu, jak miminko vykoupat v umyvadle.

Jak dlouho mám po nácviku na nočník očekávat, že se mé dítě obejde bez nehod?

To bude také záviset na konkrétním dítěti, ale obvykle se většina batolat plně vycvičí na nočník přibližně do dvou týdnů po dokončení tréninkového procesu, aniž by poté došlo k dalším nehodám.

Takže pokud vše půjde podle plánu, pak pravděpodobně můžete všechny ty plenky vyhodit do koše (nebo koše na recyklaci) a zavolat na den!

Jen se ujistěte, že během tohoto období budete pokračovat v posilování myšlenky správného používání toalet, aby nedocházelo k žádným překážkám, pokud jde o zvládnutí této nové dovednosti.

Mohou se uši dětí ve vaně dostat pod vodu?

Je přirozené, že se rodiče při koupání obávají možného dopadu vody do uší jejich dítěte. Ale pokud nemáte co do činění s akutní ušní infekcí nebo jiným stavem, neexistují žádná vážná rizika spojená s tím, že by se do ucha vašeho dítěte během koupele dostala nějaká voda.

To nejlepší, co můžete jako rodiče udělat, je ujistit se, že nemají žádné známky infekce, než je dáte do vany.

Pokud ano, zvažte opatření, jako je osušení jejich vnějších uší po jejich umytí a nenechat vniknout příliš mnoho tekutiny tím, že necháte ponořenou pouze jednu stranu najednou a zároveň budete držet dostatečně pevně zadní část hlavy, aby se nepohnuly. kolem příliš mnoho.