Jak mýt dětské vlásky ve vaně se šamponem

Jak mýt dětské vlásky ve vaně šamponem? Dětské vlásky je vhodné mýt ve vaně šamponem, protože pěna nepadá do očí.

Je lepší to dělat vsedě, aby se mohl něčeho držet a byl si jistější. Nejprve mu musíte dobře namočit hlavu teplou vodou, poté nanést malé množství šamponu, jemně napěnit po celé hlavě a důkladně opláchnout teplou vodou, dokud nezůstane žádná pěna.

Pokud jste své dítě myli poprvé v životě nebo teprve začali používat šampon, buďte opatrní – velké množství mýdla může způsobit alergické reakce.

Po umytí je nutné co nejvíce vysušit všechny prameny vlasů. Nečesejte je ještě vlhké – počkejte, až úplně uschnou, nebo na rozčesání použijte speciální sprej proti zacuchání.

Měli byste před koupelí vyčistit vanu?

Dlouhotrvající debata o tom, zda si před koupáním vyčistit vanu, pokračuje. Zde je to, co říkají odborníci: Nezáleží na tom, pokud je vana po použití opláchnuta.

Zabráníte tak nahromadění mýdlové pěny a dalším zbytkům, které časem ztěžují čištění. Většina profesionálů v oblasti úklidu se shoduje na tom, že čištění vany jednou nebo dvakrát týdně by mělo stačit k udržení plísní na uzdě a zároveň k zabíjení bakterií na površích, jako jsou dlaždicové podlahy a sprchové stěny.

Pokud chcete častější hloubkové čištění, doporučují používat univerzální čistič smíchaný s horkou vodou místo bělících přípravků, které mohou v některých případech korodovat kovové příslušenství (tj. potrubí).

Bělidlo může být také škodlivé pro vaši pokožku a dýchací systém, takže je nejlepší se mu vyhnout, kdykoli je to možné.

Pokud tedy nechcete riskovat žádná zdravotní rizika a hledáte důkladnější úklid, zvažte najmutí profesionální úklidové služby na dvakrát týdně nebo měsíčně.

Budou mít nástroje a odborné znalosti potřebné k tomu, aby vaše vana (a všechny ostatní povrchy ve vaší koupelně) vypadala a voněla během okamžiku!

Jak dezinfikuji vaničku svého dítěte?

Existuje několik způsobů, jak dezinfikovat vaničku vašeho dítěte. Můžete použít bělidlo, ocet nebo peroxid vodíku.

-Bleach: Přidejte jednu polévkovou lžíci bělidla na galon vody a dobře promíchejte. Napusťte vanu alespoň na pět minut. Důkladně opláchněte čistou vodou.

-Ocet: Přidejte jeden šálek octa na galon vody a dobře promíchejte. Napusťte vanu alespoň na pět minut. Důkladně opláchněte čistou vodou.

-Peroxid vodíku: Přidejte tři procenta peroxidu vodíku do vany a namočte alespoň pět minut. Důkladně opláchněte čistou vodou.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob, nezapomeňte vanu poté důkladně opláchnout čistou vodou.

Čím mohu čistit dětskou vaničku?

Dětské vaničky lze čistit několika různými věcmi, ale nejlepší způsob, jak je vyčistit, je pomocí horké vody a mýdla. Můžete také použít čisticí roztok, který je určen pro dětské potřeby. Pokud hledáte přirozenější možnost, existuje několik skvělých domácích řešení, které můžete použít také.

Ocet a jedlá soda fungují skvěle jako přírodní čističe a jsou bezpečné pro dospělé i děti. Jen nezapomeňte vanu po vyčištění důkladně opláchnout, aby po ní nezůstaly žádné zbytky.

Pokud máte na vaničce obzvlášť odolné skvrny, možná budete muset použít něco silnějšího než jen horkou vodu a mýdlo. Produkt jako CLR nebo Formula 409 pomůže odstranit tyto odolné skvrny během okamžiku.

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka a je pro vás těžké otevřít svůj nový kočárek, zvažte, jak otevřít kočárek Graco click connect, kde najdete návod a tipy.

Je v pořádku, aby se voda dostala do uší dítěte?

Je normální, že se voda dostane do uší vašeho dítěte a obvykle to nezpůsobuje problémy. Některé děti však dostávají ušní infekce častěji než jiné. Pokud se to stane s vaším dítětem, můžete podniknout kroky, abyste tomu zabránili. Zde je několik tipů:

Při koupání nedávejte svému dítěti nic do ucha – ani vatový tampon. Jejich ušní bubínky jsou velmi jemné a předměty zasunuté do zvukovodu, jako jsou vatové tampony nebo sponky do vlasů, je mohou snadno zranit.

Nejlepší je použít jemné mýdlo na měkkou žínku místo šamponu, protože to nedráždí pokožku kolem očí, nosu, úst nebo uší (a méně pravděpodobné, že se dostane do uší dítěte).

Pokud vaše dítě dostane infekci ucha, možná budete muset navštívit lékaře. Infekce uší mohou způsobit bolest, horečku a potíže se sluchem. Pokud má vaše dítě některý z těchto příznaků, okamžitě je vezměte k lékaři. Možná budete také chtít zavolat lékaře, pokud se vaše dítě rozčiluje více než obvykle nebo nejí dobře, protože může mít zánět ucha a ještě o tom neví.

Děti mají větší pravděpodobnost, že dostanou infekce uší, když jim rostou zoubky. Pokud tedy vaše maličké hodně slintá a zdá se mu to nepříjemné, je velká šance, že mu rostou zoubky. V tom případě jim můžete dát acetaminofen (Tylenol) nebo ibuprofen (Advil). Obojí pomůže zmírnit bolest. Ujistěte se, že dodržujete pokyny na lahvičce, kolik máte dát na základě hmotnosti vašeho dítěte.

Pokud má vaše dítě zánět ucha, možná ho budete muset vzít zpět k lékaři za týden nebo dva na další prohlídku.

Váš dětský lékař se tak může ujistit, že vše vypadá v pořádku a že nemají problémy s ušima. Pokud se během těchto návštěv bude zdát něco v nepořádku – například drenáž vycházející z jedné strany, ale ne z obou – pak může být čas na operaci

Mohu opustit novorozence, když se sprchuji?

Ano můžeš. Doporučuje se však, abyste při tom nechali miminko u někoho jiného. Tímto způsobem je o ně pečováno a nejsou ponecháni sami ve stejné místnosti jako voda, což by je mohlo způsobit utopení, pokud by se dokázali sami postavit a spadnout do vany nebo umyvadla. Při koupání kojence se vždy ujistěte, že je v blízkosti dohled!