Jak léčit chemické popáleniny od plen

Jak ošetřit chemické popáleniny od plen? Pokud máte dítě, pak je velká šance, že používáte jednorázové plenky.

Jednorázové plenky jsou skvělé pro pohodlí a snadnou výměnu, ale pokud má vaše dítě chemické popáleniny od plenky, je opravdu důležité vědět, jak s nimi zacházet.

V tomto příspěvku na blogu probereme, jak k popáleninám plenkami dochází a jak byste je měli léčit.

Jak léčit chemické popáleniny od plen

Pokud má vaše dítě chemické popáleniny od plenky, první věc, kterou byste měli udělat, je odstranit je ze zdroje chemikálie. Pokud to mají v plence, sundejte je a řádně zlikvidujte. Pokud mají na sobě oblečení, které bylo vystaveno chemikáliím, odstraňte je také.

Poté oblast oplachujte studenou vodou po dobu alespoň 15 minut. Pokud je oblast oteklá nebo velká, použijte místo studené vody vodu pokojové teploty. Neaplikujte led přímo na pokožku.

Po opláchnutí překryjte místo sterilním lepicím obvazem nebo zábalem. Můžete také na ránu položit čistý hadřík, pokud není k dispozici nic, čím byste ji zakryli. Dávejte pozor, abyste jej nezabalili příliš těsně, protože by to mohlo způsobit větší poškození.

Nakonec ránu sledujte a ujistěte se, že se neinfikuje. Pokud ano, vyhledejte lékařskou pomoc. Mezi příznaky infekce patří otok, zarudnutí, odtok hnisu, horečka a bolest, která se zhoršuje, místo aby se zlepšovala.

Můžete se popálit od plenky?

Ano, od plenky se můžete popálit. Nejčastější příčinou tohoto typu popálenin je dlouhodobý kontakt moči nebo stolice s kůží.

To se může stát, pokud se plenky nemění dostatečně často, jsou příliš těsné nebo pokud je v látce vada. Amoniak se může tvořit, když jsou výkaly a čůrání ponechány v plence příliš dlouho. Může způsobit chemické popáleniny.

Při výměně plenky budou mít páry zápach podobný čpavku. U látkových plen je to častější.

Jak vypadá spálení plenky?

Popálení plenky je typ podráždění pokožky, ke kterému může dojít, když dítě nosí mokrou plenku příliš dlouho. Kůže zčervená a bude bolestivá a může se dokonce tvořit puchýře. Pokud si myslíte, že vaše dítě má popálenou plenku, zavolejte svého lékaře.

Nejlepší způsob, jak zabránit spálení plenky, je často přebalovat vaše dítě, zvláště pokud je mokré nebo špinavé. Také byste se měli vyvarovat používání drsných pracích prostředků na plenky vašeho dítěte.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se prevence nebo léčby popálení plenkami, poraďte se se svým lékařem nebo pediatrem. Budou vám moci pomoci s péčí o jemnou pokožku vašeho miminka.

Pamatujte, že popálení plen je častým problémem, ale dá se snadno léčit. Neváhejte tedy zavolat svému lékaři, pokud si myslíte, že by to vaše dítě mohlo mít. Vaše děťátko se bude za chvíli cítit lépe.

Jak dlouho trvá, než se vyrážka z plen zahojí?

Léčení plenkové vyrážky může trvat od několika dnů až po dva týdny, v závislosti na závažnosti vyrážky.

Pokud má vaše dítě ošklivý případ plenkové vyrážky, je důležité udržovat oblast čistou a suchou a poradit se se svým lékařem o jakékoli další léčbě, která může být zapotřebí. Ve většině případů však vyrážka z plen zmizí pomocí jednoduché domácí péče.

Pokud používáte jednorázové plenky, ujistěte se, že je měníte často (každé tři až čtyři hodiny) a nenechávejte své dítě příliš dlouho v mokré nebo špinavé plence. Pokud používáte látkové plenky, po každém použití je vymáchejte a namočte do horké vody.

Můžete také zvážit přidání malého množství jedlé sody do oplachové vody, která pomůže neutralizovat kyselou moč.

Pokud je plenková vyrážka vašeho dítěte doprovázena horečkou, zarudnutím nebo otokem kolem genitálií nebo výtokem z pochvy nebo penisu, může to být způsobeno závažnější infekcí a měli byste se okamžitě poradit se svým lékařem.

V opačném případě lze většinu případů plenkové vyrážky léčit doma jednoduchými opatřeními, jako je udržování čisté a suché oblasti, používání bariérových krémů nebo mastí, pokud je to nutné, a poskytnutí vašeho dítěte dostatek času na odpočinek a relaxaci.

Pomáhá vazelína vyrážce u plen?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože různá miminka budou na různé léčby reagovat odlišně.

Mnoho rodičů však zjistilo, že použití malého množství vazelíny na postižené místo může pomoci zklidnit vyrážku a urychlit proces hojení. Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud si nejste jisti, jaká léčba je pro vaše dítě nejlepší.

Vazelína je také skvělý způsob, jak se v první řadě chránit před plenkovou vyrážkou. Nanesení tenké vrstvy vazelíny kolem okraje plen vašeho dítěte může vytvořit bariéru mezi jeho pokožkou a vlhkostí a nepořádkem spojeným s plenkami.

To pomůže udržet jejich pokožku zdravou a bez podráždění. Opět se vždy poraďte se svým pediatrem před použitím jakýchkoli přípravků na vaše dítě.

Kdy mám zavolat doktorovi ohledně plenkové vyrážky?

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď, protože vhodná doba pro zavolání lékaře ohledně plenkové vyrážky se bude lišit v závislosti na závažnosti vyrážky. Obecně řečeno, měli byste zavolat lékaře, pokud:

  • Vyrážka se nezlepší po sedmi dnech léčby volně prodejnými léky.
  • Vyrážka se šíří mimo oblast plenek dítěte.
  • Dítě dostane horečku.
  • Zdá se, že dítě trpí bolestí.

Pokud máte o plenkovou vyrážku svého dítěte vůbec obavy, je vždy nejlepší poradit se s lékařem. Plenkovou vyrážku lze často účinně léčit domácími prostředky, ale existují případy, kdy mohou být přítomny vážnější příčiny nebo komplikace.