Jak horká by měla být dětská koupel? Triky a návody

Jak horká by měla být dětská koupel? Teplota vody v dětské koupeli by měla být teplá, nikoli horká. Můžete vyzkoušet vodu rukou, abyste se ujistili, že není příliš horká.

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby voda měla asi 100 stupňů Fahrenheita.

Ke kontrole teploty vody ve vaně můžete použít teploměr. Pokud nemáte teploměr, přidejte do vany trochu studené vody, abyste ji zchladili, pokud je příliš horká. Nikdy nenechávejte své dítě ve vaně samotné, ani na okamžik.

Pokud bylo vaše dítě nemocné, zeptejte se svého pediatra, jak je nejlépe koupat. Některé nemoci mohou vyžadovat zvláštní péči při koupání a sprchování vašeho dítěte.

Jak dezinfikuji vaničku svého dítěte?

Dezinfekce koupele vašeho dítěte je důležitá, aby bylo zdravé a bezpečné. Existuje několik různých způsobů, jak dezinfikovat vaničku vašeho dítěte:

-Použití bělidla: Přidejte jednu polévkovou lžíci bělidla na galon vody. Před použitím dobře promíchejte a nechte pět minut odstát. Po použití nezapomeňte vanu důkladně opláchnout.

-Použití octa: Přidejte jeden šálek octa na galon vody. Před použitím dobře promíchejte a nechte pět minut odstát. Po použití nezapomeňte vanu důkladně opláchnout.

-Použití peroxidu vodíku: Do vody ve vaně přidejte tříprocentní roztok peroxidu vodíku (k dostání ve většině lékáren). Nechte působit asi 30 minut, poté vanu sceďte a důkladně opláchněte.

-Použití citronové šťávy: Přidejte jeden šálek čerstvé citronové šťávy do vody ve vaně. Nechte působit asi 30 minut, poté vanu sceďte a důkladně opláchněte.

Dětské ubrousky nebo drhnutí čistým hadříkem také pomohou odstranit choroboplodné zárodky z pokožky vašeho miminka po koupeli, aby se samo znovu neinfikovalo, když se dotýká věcí kolem sebe (jako jsou hračky).

Pokud chcete ještě hlubší čištění na těžko dostupných místech, zkuste otřít povrchy, jako jsou kliky dveří, spínače světel a záchodová sedátka, bělícím roztokem zředěným ve vodě podle pokynů na obalu.

Před kontaktem s dětmi nebo domácími mazlíčky se ještě jednou ujistěte, že je vše opláchnuto! Alkoholové ubrousky můžete použít i na jakýkoli povrch, který by přišel do kontaktu s vaším miminkem.

Jak čistíte podložku do vany?

Nejlepší způsob, jak vyčistit podložku vany, je použít měkký hadřík nebo houbu navlhčenou vodou a jemným čisticím prostředkem. Nepoužívejte žádné produkty, které obsahují bělidlo, alkohol, aceton nebo jiná rozpouštědla. Před uložením jej nechte zcela vyschnout na vzduchu.

Pokud potřebujete další pokyny k čištění sedátka do vany vašeho dítěte, vraťte se prosím zpět do návodu k produktu, kde najdete další podrobnosti o pokynech k čištění, protože některá sedadla mohou mít jiné materiály než jiné, což může ovlivnit typ čisticího prostředku použitého na nich (tj. plast vs tkanina).

Pokud máte potíže s odstraňováním skvrn ze sedátka vašeho dítěte, zkuste místo mýdlového roztoku použít ocet zředěný vodou ve stejném poměru; je to dobrý a jemný čisticí prostředek.

Další možností, jak odstranit zaschlé skvrny od mléka nebo kojenecké výživy z podložky do koupele, je namočit ji do horké vody s přidaným pracím prostředkem na asi 30 minut před praním jako obvykle. Můžete také zkusit použít enzymatický čistič, jako je Stain Devils, který lze zakoupit ve většině supermarketů, pokud vše ostatní selže. Pokud chcete prozkoumat způsoby, jak osušit děťátko po koupání, přečtěte si náš návod Jak vyrobit osušku pro miminko, kde najdete kroky a návody, které budete potřebovat.

Jak čistíte podpaží dítěte?

Dětské podpaží vyžaduje zvýšenou pozornost, aby zůstalo čisté a svěží. Pokud tak neučiníte, bude se hromadit nečistota a pot, které mohou způsobit tělesný zápach. Existuje mnoho různých způsobů, jak udržet jamky vašeho dítěte čisté, ale nejdůležitější je zajistit, aby byly úplně suché, než je obléknete, aby se v oblasti nemnožily bakterie.

Prvním krokem v tomto procesu je svléknout si jakýkoli oděv kolem krku nebo hrudníku, kde mohla být kůže příliš dlouho vystavena, aniž by byla řádně umyta – pokud ne celý den najednou, pak postupně v průběhu času, dokud nebude dostatečně podrážděná z nedostatku vody. opatření ventilace/proudění vzduchu/vlhkosti prováděná na obou stranách kontaktních bodů látky, jako jsou zipy, švy a knoflíky.

Pak budete chtít získat jemné dětské mýdlo nebo tělové mytí – nejlépe takové, které neobsahuje žádné agresivní chemikálie, které by mohly potenciálně dráždit pokožku – a namočit podpaží vašeho dítěte teplou vodou. Naneste mýdlo na žínku a místo jemně vydrhněte a poté dobře opláchněte. Pokud máte kojence, můžete k čištění místa použít i měkký zubní kartáček.

Nakonec se ujistěte, že jsou podpaží zcela suché, než si obléknete oblečení. Můžete to udělat tak, že použijete fén na nízký stupeň nebo je přirozeně vysušíte na vzduchu. Vyhněte se používání silných vonných látek, protože mohou také dráždit.

Jak si uděláte mléčnou koupel pro focení miminka?

Mléčná koupel je skvělý způsob, jak dodat focení vašeho miminka nějakou extra sladkost. Je to také velmi cenově dostupná varianta – stačí vám mléko a miska nebo vanička do koupele.

Chcete-li připravit mléčnou lázeň, smíchejte jeden galon plnotučného mléka se dvěma lžícemi medu v misce nebo vaně. Míchejte, dokud se med nerozpustí. Přidejte své miminko do vany a nechte je asi 15 minut máčet.

Ujistěte se, že dítě poté opláchnete a úplně osušíte, než si znovu obléknete nějaké oblečení. Možná budete chtít použít nějaký hydratační krém, pokud se vaše pokožka po koupání cítí suchá.

Jaké jsou některé přirozené způsoby prevence plenkové vyrážky?

Existuje několik různých věcí, které můžete udělat, abyste zabránili vzniku plenkové vyrážky. Mezi nejčastější tipy patří:

– Přebalujte dítě často a rychle poté, co je namočí nebo ušpiní

– Ujistěte se, že pleny nejsou příliš těsné, protože to může způsobit podráždění

– Pokud je to možné, nechte své dítě na krátkou dobu bez plenky

– Nanášení ochranného krému na pokožku kolem oblasti plenek, jako je vazelína nebo mast s oxidem zinečnatým

– Každý den mytí zadečku dítěte teplou vodou a mýdlem

Pokud si všimnete, že se u vašeho dítěte začíná objevovat vyrážka, zkuste použít některý z těchto prostředků, který ji pomůže vyčistit. Pokud vyrážka přetrvává déle než několik dní nebo se zdá, že se zhoršuje, poraďte se se svým pediatrem.

Jak udělat mléčnou koupel pro dítě

Napuštění miminka do vaničky s teplým mlékem je prý prospěšné a uklidňující. Zde jsou kroky, jak na to:

– Naplňte vanu dostatečným množstvím teplé vody, aby pokryla tělo vašeho dítěte.

– Přidejte asi jeden nebo dva šálky plnotučného mléka do vody ve vaně.

– Jemně ponořte miminko do vany a nechte ho asi 15 minut máčet.

– Ujistěte se, že máte své dítě neustále pod dohledem, zvláště pokud je mladší než šest měsíců.

– Po dokončení osušte své dítě měkkým ručníkem.

Někteří lidé také přidávají levandulový olej nebo jiné esenciální oleje do mléčné koupele pro další relaxaci a uklidnění dítěte. Pokud se pro to rozhodnete, nezapomeňte nejprve otestovat malé množství oleje na pokožce vašeho dítěte, abyste se ujistili, že nereaguje.

Mléčné koupele jsou pro kojence prospěšné, protože mléko obsahuje kyselinu mléčnou, o které se předpokládá, že pomáhá zjemňovat a vyhlazovat pokožku. Mléko má také protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zklidnit podrážděnou pokožku.

A konečně teplá voda může pomoci zmírnit stres a napětí ve svalech. Pokud se vám tedy vaše dítě zdá nervózní nebo má problémy se spánkem, zkuste mu dát mléčnou koupel a uvidíte, zda to pomůže!