Jak fungují opakovaně použitelné plenky? Tipy a průvodce

Jak fungují opakovaně použitelné plavecké plenky? Opakovaně použitelné plavecké plenky fungují podobně jako běžné látkové plenky, ale jsou určeny k nošení ve vodě.

Mají voděodolnou vnější vrstvu a savou vnitřní vrstvu pro zachycení netěsností. Některé plavecké plenky na opakované použití mají také vestavěnou vložku pro extra ochranu.

Většina opakovaně použitelných plaveckých plen se zapíná na patentky nebo suchý zip, takže se snadno nazouvají a svlékají. Dodávají se v různých barvách a provedeních, takže můžete najít ten, který bude vaše dítě milovat.

Opakovaně použitelné plavecké plenky jsou skvělou alternativou k jednorázovým plaveckým plenkám. Nejen, že jsou šetrnější k životnímu prostředí, ale také vám dlouhodobě šetří peníze. Vyzkoušejte je ještě dnes!

Z dlouhodobého hlediska jsou levnější a šetrnější k životnímu prostředí – co na plaveckých plenkách pro opakované použití nemilovat? Vyzkoušejte je ještě dnes!

Kolik hodin po výměně plenky?

Obecně se doporučuje přebalovat miminko každé dvě až čtyři hodiny. Záleží však na věku miminka, stravě a jak je plenka mokrá. Novorozenci mohou například potřebovat novou plenu každou hodinu nebo dvě, protože produkují více odpadu než starší děti.

Pokud je plenka pouze vlhká, můžete mezi výměnami počkat o něco déle. Na druhou stranu, pokud je plenka znečištěná, měla by se hned vyměnit. Vždy je lepší být v bezpečí, než litovat! Jak vaše dítě stárne, budete mít lepší představu o tom, jak často potřebuje novou plenku.

Jak dlouho můžeme plenky používat?

Plenky můžeme používat, dokud je potřebujeme. Nemusíme je přestat používat v určitém věku nebo v určitém časovém horizontu jako většinu ostatních věcí, ze kterých děti vyrostou, jako je dětská výživa, hračky a oblečení.

Pokud to dítěti vyhovuje, mělo by mu být umožněno pokračovat, dokud nebude připraveno na nočník, ke kterému obvykle dochází mezi třemi a čtyřmi lety, ale to se liší od jednoho dítěte k druhému, takže neexistuje žádný skutečný časový plán, kdy musíte přestat. používání plen, pokud je vaše dítě chce nadále nosit.

Plenky obvykle fungují až do věku šesti let, ačkoli některé starší děti mohou místo toho preferovat spodní prádlo. Mohlo by je bavit být celý den v suchu, než mít každou chvíli mokré kalhotky, protože po plenkách se budou muset během dne obávat nehod.

Navíc je pro ně o jednu věc méně, že si musí pamatovat, když jsou ve škole a snaží se soustředit na své hodiny. V konečném důsledku záleží na dítěti a rodičích, zda budou plenky pokračovat i po určitém věku, protože situace každého je jiná. Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, promluvte si se svým pediatrem.

Je nutné prát látkové plenky samostatně?

Ne, látkové pleny nemusíte prát samostatně. Můžete je prát v pračce s ostatním prádlem nebo použít kbelík na plenky a mokrý sáček. Pokud se rozhodnete je prát v pračce, použijte horkou vodu a prací prostředek; to pomůže odstranit veškeré bakterie nebo skvrny.

Pokud se rozhodnete použít kbelík na pleny a mokrý sáček, jednoduše vložte znečištěné plenky do kbelíku (nebo sáčku) a před vložením do pračky je pořádně protřepejte. Bez ohledu na to, jakou metodu praní zvolíte, nezapomeňte před vložením plen do pračky opláchnout všechny pevné částice. A látkové plenky vždy sušte na vzduchu – nikdy je nedávejte do sušičky!

Látkové pleny jsou stále populárnější, protože rodiče začínají vidět výhody používání opakovaně použitelných plen. Nejen, že jsou šetrnější k životnímu prostředí, ale mohou vám také dlouhodobě ušetřit peníze. Než se ale rozhodnete přejít na látkové, je pár věcí, které byste měli vědět. V tomto příspěvku odpovíme na některé z nejčastějších otázek o látkových plenkách.

Jak dlouho vydržíte bez praní látkových plen?

To je otázka, kterou si klade mnoho uživatelů látkových plen a odpověď zní, že záleží na tom, jak moc jsou plenky špinavé. Pokud mají na sobě jen trochu hovínka, pravděpodobně je budete muset umýt několik dní. Pokud jsou opravdu špinavé, budete je muset mýt častěji.

Je také důležité se ujistit, že jste před vložením do pračky opláchli veškeré pevné látky. To pomůže udržet váš stroj čistý.

Většině lidí by mělo stačit praní látkových plen každé dva nebo tři dny, ale pokud vaše miminko hodně kaká, možná je budete muset prát častěji. Měli byste také každý den vysypat kbelík na čůrání, aby příliš nezapáchal. Látkové pleny mohou být trochu práce navíc, ale za úsporu, kterou získáte na jednorázových plenkách, se to vyplatí. Navíc bude vaše miminko těžit z nošení látkových plen, protože jsou měkké a savé.

Pokud hledáte podrobnější odpověď na tuto otázku, podívejte se na náš blogový příspěvek o tom, jak často prát látkové plenky. A pokud máte další otázky ohledně látkových plen, neváhejte se nás zeptat! Rádi vám pomůžeme.