Jak dlouho vydrží krabice plen? Tipy!

Jak dlouho vydrží krabice plen? Většině miminek obvykle trvá měsíc i déle, než projdou celou krabicí plen.

Takže se budete chtít ujistit, že vaše dítě nenosí stejnou plenku příliš dlouho. Abyste tomu zabránili, je nejlepším postupem zásobit se alespoň jedním dalším balením navíc k tomu, co jste již používali.

Ale pokud vám dojdou a ještě se vám nechce na další výlet, jednoduše je přepněte na jinou velikost a znovu použijte ty menší, zatímco se znovu propracují, než si s nimi koupíte nějaké nové krabice!

Kolik utratíte za plenky první rok?

Tyto informace jsou užitečné pro nastávající rodiče, protože jim řeknou, kolik peněz by potenciálně mohli utratit během prvního roku života jejich nového dítěte.

Rodiče s omezeným rozpočtem mohou tato data použít jako základ pro rozhodnutí, zda by si měli koupit látkové plenky místo jednorázových, čímž si časem ušetří nějaké peníze.

Ale i těm, kteří mají flexibilnější rozpočty, může být užitečné mít představu o tom, jaké druhy a množství plenkových výrobků potřebují, než vyrazí do obchodu.

Jak dlouho je příliš dlouho na to, aby nebyly mokré pleny?

Na tuto otázku neexistuje žádná definitivní odpověď, protože se může u každého dítěte lišit. Například jedno dítě může potřebovat pouze výměnu plenky každé čtyři hodiny, zatímco jiné může potřebovat novou plenku každou hodinu. Obecně platí, že pokud vaše dítě strávilo více než šest hodin bez toho, aby produkovalo nějaké mokré plenky, je pravděpodobně čas je vyměnit.

Samozřejmě byste také měli věnovat pozornost chování svého miminka a v případě obav se poradit s jeho lékařem. Mokré plenky jsou důležitým způsobem, jak sledovat úroveň hydratace vašeho dítěte, takže je určitě sledujte!

Pokud máte potíže s tím, abyste věděli, kdy vaše dítě potřebuje vyměnit plenku, existují některé příznaky, na které si můžete dávat pozor:

– Vaše dítě je podrážděné nebo nepříjemné

– Jejich kůže se zdá být suchá a popraskaná

– Za posledních šest hodin vyrobili jen pár mokrých plen

– Zaznamenáte známky plenkové vyrážky (zarudnutí, otok) kolem jejich genitálií nebo konečníku. Může to také znamenat, že jsou kalhoty vašeho děťátka příliš těsné. Vyrážky z plen mohou dětem způsobit bolest, takže je důležité je udržovat čisté a vyhýbat se dráždivým chemikáliím, jako jsou parfémy, pleťové vody, ubrousky s alkoholem atd.

Kolik plen projde 4měsíční dítě za den?

Plenky pro čtyřměsíční dítě se budou lišit v závislosti na aktivitě vašeho miminka. Obecně mohou děti v tomto věkovém rozmezí projít pěti až deseti plenkami za den.

Někteří rodiče zjišťují, že jejich děti mají tendenci používat více jednorázových plen a jiní mají rádi látkové plenky, protože jsou z dlouhodobého hlediska levnější a snižují množství odpadu.

Je také důležité si uvědomit, že tato čísla mohou kolísat; vše závisí na tom, kolik mléka vaše ratolest vypije během každého krmení, a také na tom, jaký typ plen preferuje (látkové vs. jednorázové).

Máte-li jakékoli obavy, zda by vaše dítě mohlo potřebovat další pomoc s pohyby střev, jako jsou změkčovadla stolice/klystýry, zeptejte se v případě potřeby svého pediatra.

Kdy bych se měl obávat mokrých plen?

Je normální, že dítě má během prvního měsíce života mokré plenky až šestkrát denně. Po prvním měsíci se počet mokrých plen sníží, protože močový měchýř dítěte sílí.

Většina miminek bude mít do tří měsíců věku jednu nebo dvě mokré plenky denně a některé mohou dokonce vydržet celý den bez mokré plenky. Pokud má vaše dítě méně než šest mokrých plen za 24 hodin, zavolejte svého lékaře. Může to být známka toho, že vaše dítě nedostává dostatek tekutin.

Pokud kojíte, ujistěte se, že vaše dítě často kojí a pije hodně mateřského mléka. Pokud krmíte umělým mlékem, zeptejte se svého pediatra na zvýšení množství umělého mléka, pokud vaše dítě dostatečně nesmáčí plenky.

Znamená profouknutí plenky, že je příliš malá?

Výfuky jsou známkou toho, že dítě nosí nesprávnou velikost plenky. To může způsobit problémy, když rodiče přebalují své dítě a neuvědomují si, v čem je problém, ale uvidí, že se to opakuje za další dva týdny.

Vyfouknutí plenky značí, že s vaším malým dítětem není něco v pořádku, ale může existovat mnoho důvodů, proč k tomu dochází, o kterých budeme brzy diskutovat!

Jak poznáte, že je plenka příliš malá?

Plena je příliš malá, pokud nezabrání protečení. Pokud je oblečení vašeho dítěte mokré, plenka možná nefunguje správně a musíte zvolit větší velikost.

Horní část plenky by měla hladce sedět kolem pasu vašeho dítěte, aniž by mezi nimi zůstaly mezery pro prosakování nebo prověšování kvůli rozložení hmotnosti na jednu oblast plenky.

Také se ujistěte, že kolem nohou/pasu není žádné zarudnutí, protože by to mohlo naznačovat tření (vlhkost + tření), které může později vést k vyrážkám! Všechny tyto věci musíte sledovat, protože jsou klíčovými příznaky potenciálních problémů s dimenzováním & výkon!

Pokud má vaše ratolest ještě místo i po co nejpevnějším upnutí plenky, je čas posunout se o číslo výš.