Jak dlouho trvá mateřská dovolená v Kansasu? Průvodce

Jak dlouho trvá mateřská dovolená v Kansas? Mateřská dovolená v Kansasu se velmi liší v závislosti na společnosti, pro kterou pracujete. Mnoho společností nabízí plnou mzdu během mateřské dovolené, ale častější je, že poskytují částečnou nebo žádnou platbu.

Existuje několik zákonů, které chrání těhotné zaměstnankyně před propuštěním a zároveň zvyšují jejich práva na to, jak dlouho mohou po porodu vzlétnout a jaký typ zdravotních dávek bude zahrnut do jejich kompenzačního balíčku.

Většina států vyžaduje, aby zaměstnavatelé poskytli ženám po porodu přiměřené množství volna, nejčastěji kolem šesti týdnů (nebo jakákoli délka byla vyjednána).

Některé státní a zaměstnanecké odbory mají smlouvy, které zahrnují delší placenou dovolenou, než je zákonem nařízeno – obvykle až čtyři měsíce mateřské/otcovské dovolené! Díky této dodatečné ochraně je důležité informovat se o firemních zásadách mateřské dovolené, protože můžete mít nárok na mnoho měsíců placeného volna.

Na jaké platby mám po narození dítěte nárok?

Máte nárok na zákonnou mateřskou dovolenou. Po dobu až 52 týdnů budete dostávat standardní sazbu mzdy, což je 90 % vašeho průměrného týdenního výdělku před zdaněním (pokud například po odchodu z práce vyděláváte 400 GBP týdně, dostávali byste 360 ​​GBP týdně).

Nejméně 14 dní předem musíte písemně oznámit, že si hodláte vzít volno a proč – může se to zdát jako dlouhá doba, ale často se to může stát velmi náhle. Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, pak na ni nemáte vůbec žádný nárok, ale někteří zaměstnavatelé nabízejí rozšířené balíčky pro mateřství, takže se nejprve poraďte s nimi!

Dobrou zprávou je, že jakmile skončí mateřská dovolená; Zákonná mateřská nebo výplata za adopci příliš končí, a proto se mnoho žen vrací do zaměstnání pod jejich.

Existuje ještě bonus pro miminko?

Ano, bonus na miminko je stále dostupný pro rodiny s novorozenci. Vláda nedávno zvýšila tuto platbu na 5000 $. Plnou částku peněz můžete obdržet pouze v případě, že se vaše dítě narodilo v lednu 2007 nebo později, a budou vám vypláceny po určitou dobu v závislosti na věku vašeho dítěte.

To znamená, že nemusíte čekat, až jim bude jeden rok jako dříve! Nebojte se tedy zkoušet najít něco jiného, ​​protože se zatím nemusí nic měnit.

Jak máte nárok na rodičovskou dovolenou?

Jednou z nejčastějších otázek, které dostávám, je „Jak máte nárok na rodičovskou dovolenou?“. Existuje několik různých typů, ale zde je několik pokynů, které vám pomohou zjistit, který z nich platí pro vás. Během prenatálních schůzek můžete také mluvit se svým lékařem nebo porodní asistentkou o tom, co nejlépe vyhovuje vaší situaci.

Mohu dostat placenou rodičovskou dovolenou, když dám výpověď v práci?

Pokud váš pracovní poměr skončil z důvodů, které nemůžete ovlivnit, můžete si vzít placenou rodičovskou dovolenou. Toto se nazývá „překrývání“ a znamená to, že dva listy v podstatě běží spolu (jeden po druhém).

Pokud byste si tedy vzali čtyři měsíce mateřské/otcovské dovolené a poté, kdy toto období skončí, skončili byste, ve většině případů byste stále měli nárok na dalších osm týdnů výplaty, během kterých si můžete hledat novou práci nebo se rozhodnout, co dál. Existuje však několik důležitých výjimek:

V posledních 52 týdnech před nástupem na mateřskou/rodičovskou dovolenou musíte u jednoho zaměstnavatele odpracovat alespoň 600 hodin; Nemůžete spadat do žádné jiné kategorie, jako jsou sezónní pracovníci nebo zaměstnanci na částečný úvazek; Pokud by zaměstnanec v době placeného volna přešel na částečný úvazek, již by na něj neměl nárok; Pokud pracujete ve dvou zaměstnáních a v každém zaměstnání věnujete méně než 30 hodin týdně (součet), nemáte nárok.

Kolik stojí rodičovská dovolená Centrelink?

Plat za rodičovskou dovolenou Centrelink je 538,70 $ týdně před zdaněním (nebo 18 % vašeho upraveného ročního příjmu, pokud je tato částka nižší než minimální platba).

Centrelink vypočítá vaši týdenní sazbu na základě odhadu průměrného týdenního výdělku vaší rodiny a/nebo pečovatele po dobu až 52 týdnů, včetně výplaty rodičovské dovolené; a tatínek a partner platí.

Maximální doba, po kterou můžete dostávat tyto platby, je omezena buď: Nároky vašeho zaměstnavatele na placenou dovolenou – takže pokud vám poskytne více než 26 týdnů placené dovolené, zkrátí se doba, kterou můžete získat od Centrelink; nebo Pokud ani jednomu z rodičů zaměstnavatel neposkytuje placenou mateřskou nebo otcovskou dovolenou, můžete pobírat až 52 týdnů rodičovské dovolené.

Centrelink vypočítá vaši maximální čtrnáctidenní sazbu jako součet:

80 % tohoto upraveného ročního příjmu; a minimální splátka za týden. To znamená, že pokud vám zaměstnavatel poskytne více než 26 týdnů placené dovolené, zkrátí se doba, kterou můžete od Centrelink získat.

A pokud jim zaměstnavatel žádného z rodičů neposkytuje žádnou placenou mateřskou nebo otcovskou dovolenou, pak by mohli mít nárok na kombinaci nároků obou rodičů, což by mohlo znamenat, že budou mít celkovou dobu nároku delší než 52 týdnů – ale ne pro každý typ platby. jejich kombinovaná částka dobíjení je omezena 52 týdny.

Co je nárok na rodičovskou dovolenou?

Rodičovská dovolená je zákonný nárok rodičů na volno z práce, když se jim narodí miminko. Jakmile budete mít dítě, můžete získat až 52 týdnů rodičovské dovolené, pokud se o ni dělí oba rodiče, nebo 39 týdnů jinak.

To platí bez ohledu na to, jak dlouho je kterýkoli z rodičů ve svém zaměstnání a zda jsou zaměstnavatelé malí nebo velcí. Existují dva typy: sdílená rodičovská dovolená (SPL) a statutární sdílená rodičovská odměna (ShPP). V dubnu 2015 se zákon změnil tak, že matky již po 26 týdnech nedostávají automaticky výplatu 90%, ale tatínkové ano!