Jak dlouho děti potřebují knihy s vysokým kontrastem? Tipy

Jak dlouho potřebují děti knihy s vysokým kontrastem? Odpověď vás možná překvapí – podle studie provedené Americkou akademií pediatrů mohou mít děti ve věku dvou měsíců prospěch z prohlížení knih s vysokým kontrastem!

To znamená, že i když je vaše dítě příliš malé na to, aby se samo posadilo, stále může hodně získat z prohlížení jedné z těchto speciálních knih.

Proč jsou tedy knihy s vysokým kontrastem pro malé děti tak důležité? No, ukázalo se, že těch prvních pár měsíců je rozhodujících pro rozvíjející se zrak vašeho dítěte.

Tím, že jim poskytujete spoustu příležitostí prohlížet si vysoce kontrastní vzory a tvary, pomáháte jim vytvářet spojení v jejich zrakové kůře a pokládáte základy zdravého zraku.

Pokud si nejste jisti, kde začít, existuje spousta skvělých knih s vysokým kontrastem, ze kterých si můžete vybrat. Mezi naše oblíbené patří „The Very Hungry Caterpillar“ od Erica Carlea a „Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?“ od Billa Martina Jr. Tyto knihy jsou plné odvážných obrázků, které jistě upoutají pozornost vašeho dítěte!

Pokud tedy hledáte způsob, jak pomoci svému malému rozvinout zrak, určitě se podívejte na některé vysoce kontrastní knihy – mohou být prostě perfektní!

Jak vyrobíte dětskou látkovou knihu?

Existuje několik různých způsobů, jak vyrobit dětskou látkovou knihu. Jedním ze způsobů je použití šablony. Šablonu si můžete buď zakoupit, nebo ji najdete online.

Dalším způsobem je vytvořit svůj vzor. Pokud vytváříte svůj vlastní vzor, ​​budete si muset kusy látky změřit a vystřihnout sami.

Jakmile budete mít všechny kusy látky vystřižené, budete je muset sešít. Látky můžete sešít buď ručně, nebo můžete použít šicí stroj. Jakmile jsou látky sešité, budete je muset vycpat vatelínem.

Poté, co je kniha nacpaná, budete muset přidat konečné úpravy, jako jsou knoflíky nebo stuhy. Nakonec budete muset knihu svázat. To lze provést ručním stehováním nebo pomocí šicího stroje.

Která dětská knížka je nejlepší?

V dnešní době je na trhu spousta různých dětských knížek. Může být těžké rozhodnout, který z nich je pro vaši rodinu nejlepší. Zde je několik věcí, které je třeba zvážit při výběru dětské knihy:

Typ knihy. Existují tři hlavní typy dětských knížek: deník, fotoalbum a paměťová kniha. Každý z nich má své výhody a nevýhody. Deník je skvělý pro zaznamenávání vašich myšlenek a pocitů o vývoji vašeho dítěte.

Fotoalbum je ideální pro zachycení všech milníků vašeho děťátka. A paměťová kniha vám umožní zdokumentovat vše od prvních slov po oblíbené hračky. Vyberte si typ, který bude nejlépe vyhovovat vám a vaší rodině.

Velikost knihy. Některé dětské knihy jsou dostatečně malé, aby se vám vešly do kabelky, zatímco jiné jsou dostatečně velké, aby se vešly na váš konferenční stolek. Před rozhodnutím o velikosti zvažte, kolik místa máte a jak často budete knihu používat.

Cena. Dětské knihy se mohou pohybovat od několika dolarů až po stovky dolarů. Vyberte si takový, který vyhovuje vašemu rozpočtu a vašim potřebám.

Jakmile zvážíte tyto faktory, budete si moci vybrat perfektní dětskou knížku pro vaši rodinu. Šťastné čtení!

Proč děti potřebují knihy s vysokým kontrastem?

Vysoce kontrastní knihy jsou pro miminka důležité, protože pomáhají s vývojem zraku. Mozky dětí rostou a vytvářejí spojení, jak vnímají svět kolem sebe. Vysoce kontrastní knihy poskytují vizuální stimulaci, která pomáhá dětskému mozku rozvíjet tato důležitá spojení.

Kromě toho mohou knihy s vysokým kontrastem pomoci dětem naučit se soustředit. Když se dítě dívá na stránky plné velkých, tučných obrázků, učí se ovládat své oční svaly a soustředit se na předmět. To je důležitá dovednost, která mu pomůže, když začne stále více prozkoumávat své okolí.

Pokud tedy hledáte způsob, jak pomoci rozvoji mozku vašeho dítěte a podpořit rané učení, nezapomeňte na knihy s vysokým kontrastem! Jsou skvělým doplňkem do každé dětské knihovny.

Máte oblíbenou knihu s vysokým kontrastem pro miminka? Podělte se o to v komentářích níže!

Co je knížka pro miminko

Desková kniha pro miminko je tlustá kniha podobná kartonu, která je odolná a je určena k manipulaci malými ručičkami. Deskové knihy jsou ideální pro děti, které teprve začínají zkoumat knihy a poznávat barvy, tvary a předměty.

Protože jsou tak pevné, vydrží deskové knihy také žvýkání nebo slintání bez jakéhokoli poškození.

Mezi oblíbené deskové knihy patří:

„Kočka v klobouku“ od Dr. Seusse

„Medvěd hnědý, medvěd hnědý, co vidíš?“ od Billa Martina Jr.

„Pat the Bunny“ od Dorothy Kunhardt

„Where The Wild Things Are“ od Maurice Sendaka

„Manšestr“ od Dona Freemana

„Velmi hladová housenka“ od Erica Carlea

„Goodnight Moon“ od Margaret Wise Brown

„Dr. Seuss‘ ABC“ od Dr. Seusse

„The Wheels on the Bus“ od Raffi Cavoukian, Jr.

„On The Night You Were Born“ od Nancy Tillman

Palubní knihy jsou ideální pro:

– Děti, které právě začínají zkoumat knihy a učit se o barvách, tvarech a předmětech

– Batolata, která ráda věci žvýkají nebo po nich slintají, aniž by je zničila!

– Děti, které potřebují odolnou knihu, která s nimi může cestovat, ať jdou kamkoli!