Jak dlouho děti nosí plenky

Jak dlouho děti obvykle nosí plenky? Děti nosí plenky z různých důvodů. Plenky jsou obvykle první formou ochrany, kterou děti po narození používají, a mnoho rodičů se rozhodlo v nich pokračovat, dokud jejich dítě není naučeno na nočník.

V některých případech se však rodiče mohou rozhodnout používat jednorázové plenky již od narození, aby nemuseli řešit ty látkové. V tomto příspěvku na blogu probereme, jak dlouho mohou děti nosit plenky.

Jak dlouho děti nosí plenky

Prvních pár měsíců bude potřeba miminko přebalovat zhruba každé dvě hodiny. Jejich kůže je velmi citlivá a jejich moč moc nezapáchá, dokud nezačnou jíst pevnou stravu. Začněte používáním plen s vyšší savostí, jak vaše dítě stárne, pokud chcete, aby je nosilo přes noc nebo delší dobu každý den.

Mějte na paměti, že ne všechny značky plen jsou vytvořeny stejně, pokud jde o úroveň absorpce. Možná budete muset přejít z jedné značky/typu na jinou v závislosti na tom, jak rychle se vaše dítě ušpiní přes tyto vrstvy během bdění vs.

Látkové plenky lze navíc používat i na noc, ale vyžadují častější praní, takže je menší riziko vzniku plenkové vyrážky kvůli nedostatečné cirkulaci vzduchu.

Můžete také zvážit použití jednorázových plen přes látkové přes noc, protože jsou více savé a dítě se bude cítit sušší ráno, když se probudíte na krmení nebo na přebalování během nočního spánku.

Jak vaše dítě stárne, můžete také prodloužit dobu, po kterou nosí plenku. Ve věku šesti měsíců bude většina miminek schopna vydržet čtyři až pět hodin během bdění, než bude potřebovat vyměnit plenky nebo přes noc spát s látkovými plenkami a až sedm hodin po dosažení jednoho roku, pokud budou používat jednorázové.

Některé děti v tomto věku dokonce vydrží celou noc bez nehod v závislosti na tom, jak jsou aktivní a zda sdílí stejný pokoj (a tedy prostor na spaní) více dětí.

Není na škodu, když je necháte mezi výměnami delší dobu, ale dávejte pozor na známky toho, že potřebují pozornost, jako je nadměrné svíjení se, pláč při pokládání na povrch nebo mokrou plenu.

Většina miminek vydrží až šest hodin během dne, než potřebují vyměnit plenku, a až dvanáct hodin přes noc ve věku kolem jednoho roku, v závislosti na typu plen, které nosí.

Ve věku 18 měsíců by měla být schopna bez problémů nosit jednorázovou plenku po celý den a ve věku dvou let bude většina batolat potřebovat výměnu pouze jednou denně (obvykle večer).

Samozřejmě, že tyto časové rámce jsou pouze zobecnění, protože každé dítě je jiné a bude se vyvíjet vlastním tempem – proto používejte tyto informace jako vodítko, ale vždy věnujte pozornost vodítku vašeho dítěte, pokud jde o připravenost na nočník.

Ve věku tří let je mnoho batolat přes den zcela naučeno na nočník a pomoc potřebují pouze v noci. U těch, které stále vyžadují plenky na noční spánek, je většina dětí může nosit až dvanáct hodin, než potřebují výměnu.

V jakém věku děti přestávají nosit plenky?

Většina dětí chodí na nočník ve věku od dvou do tří let. Některá miminka však mohou být cvičena na nočník dříve nebo později, než je tento rozsah. Na tuto otázku neexistuje jediná správná odpověď, protože každé dítě je jiné. Některým dětem to bude trvat rychle, jiným to může trvat o něco déle.

Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, kdy je jejich dítě připraveno přestat nosit plenky. Máte-li jakékoli dotazy týkající se nácviku dítěte na nočník, určitě se poraďte se svým pediatrem. Budou vám schopni poskytnout rady a vedení na základě specifických potřeb vašeho dítěte.

Mělo by být tříleté dítě stále v plenkách?

Na tuto otázku neexistuje správná nebo špatná odpověď, protože záleží na individuálním dítěti a jeho potřebách. Při tomto rozhodování je však třeba zvážit několik věcí.

Jedním z faktorů, na který je třeba myslet, je, zda je vaše dítě připraveno na nočník. Některé děti jsou připraveny již ve věku 18 měsíců, zatímco jiné mohou být připraveny až ve věku blíže čtyř let. Pokud vaše dítě ještě není připraveno na nočník, může být nejlepší volbou nechat je v plenkách.

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, jak často má vaše dítě nehody. Pokud si vaše dítě namočilo nebo zašpinilo plenku více než dvakrát denně, možná je čas na nočník. To může být frustrující, ale trénink na nočník si můžete usnadnit tím, že své dítě odměníte malými odměnami, jako jsou samolepky, pokaždé, když úspěšně použije koupelnu.

A konečně, pokud vaše dítě ještě není schopno následovat jednoduché pokyny nebo komunikovat, když potřebuje pomoc, může být příliš brzy na to, aby začalo používat koupelnu samo. To však neznamená, že byste měli stále očekávat, že zůstanou v plenkách navždy.

Pokud je to možné, proberte myšlenku přechodu do spodního prádla se svým lékařem, aby mohl zvážit, jak je vaše dítě skutečně připraveno. Můžete si také promluvit s pediatrem, který se specializuje na vývoj dětí, o tom, zda je nyní vhodná doba pro nácvik nočníku a jaké kroky můžete podniknout, abyste si tento přechod usnadnili.

Kolik plen bude novorozenec používat?

V průměru bude novorozenec používat asi šest až osm plen denně v prvních týdnech po narození. Jakmile vaše dítě začne jíst pevnou stravu a produkovat více odpadu, může se tento počet zvýšit až na dvanáct plen denně. Ujistěte se, že máte po ruce dostatek plen, než vaše ratolest dorazí.

Můžete si koupit jednorázové plenky nebo látkové plenky – obojí je skvělá volba. Pokud se rozhodnete pro jednorázové, nezapomeňte si koupit ekologický druh vyrobený z biologicky rozložitelných materiálů. Látkové plenky jsou stále populárnější, protože jsou z dlouhodobého hlediska levnější a šetrnější k životnímu prostředí.

Navíc je v dnešní době k dispozici mnoho rozkošných vzorů a barev. Ať už se rozhodnete jít kteroukoli cestou, ujistěte se, že máte dostatek plen, aby vám vydržely alespoň prvních pár týdnů po narození dítěte.

V jakém věku by dítě mělo přestat nosit noční plenky?

To se liší podle dítěte, takže je nejlepší se poradit s pediatrem. Většina dětí je připravena ve věku kolem tří nebo čtyř let.

Někteří rodiče se se změnami rozhodnou počkat, až se jejich velmi aktivní dítě přestane probouzet v mokré posteli. Pokud je venku zima, měli byste je nechat nosit extra kalhoty a ponožky, aby se zahřály, zatímco se učí používat v noci toaletu (můžete je sundat, když přijde teplejší počasí).