Jak dlouho děti nosí plenky? Přečti si tohle!

Jak dlouho děti nosí plenky? Na tuto otázku neexistuje žádná tvrdá a rychlá odpověď, protože závisí na věku dítěte, vývoji a osobních preferencích.

Některé děti nosí plenky, dokud nejsou naučené na nočník, zatímco jiné je mohou potřebovat pouze během spánku nebo před spaním. Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, kdy je jejich dítě připraveno přestat používat plenky.

Pokud si nejste jisti, zda je vaše dítě připraveno vzdát se plen, zde je několik známek, že může být připraveno:

-Dítě požádá o použití toalety nebo prokáže, že rozumí tomu, kdy musí jít.

-Dítě může zůstat v suchu po delší dobu (např. tři hodiny nebo déle).

-Dítě má zájem používat nočník.

-Dítě ukazuje, že si uvědomuje, když je jeho plenka mokrá nebo špinavá.

Jak vaše dítě stárne, chcete je začít povzbuzovat k používání toalety tím, že je na ni položíte během přebalování a po jídle je vezmete s sebou do koupelny. Jakmile si tuto dovednost osvojí, je jen otázkou času, kdy budou připraveni na spodní prádlo místo plen!

Pokud nejsou žádné známky toho, že by vaše batole mohlo být připraveno na nočník, nebojte se; je pravděpodobné, že se tam brzy dostane!

Můžete také zvážit rozhovor se svým lékařem, pokud máte pocit, že něco není v pořádku (např. zácpa). Pamatujte: každé dítě je jiné, takže to, že jedno dítě bylo připraveno přestat nosit plenky ve věku dvou let, neznamená, že vaše dítě bude také.

Kolik plen spotřebuje 1-leté dítě za den?

V průměru jednoroční dítě spotřebuje asi 12 plen denně. Toto číslo se může lišit v závislosti na stravě dítěte a na tom, jak často je cvičeno na nočník. Pro rodiče s novorozenci je důležité zásobit se jednorázovými plenkami, protože vaše ratolest pravděpodobně projde během prvního měsíce života nejméně šesti desítkami!

Pokud hledáte ekologickou alternativu k jednorázovým plenkám, látkové pleny mohou být pro vás dobrou volbou.

Látkové plenky se dodávají ve všech tvarech a velikostech, takže určitě najdete styl, který vyhovuje potřebám vaší rodiny. Navíc je lze před praním několikrát znovu použít, díky čemuž jsou z dlouhodobého hlediska hospodárnější.

Kolik novorozeneckých plen potřebujete?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů a odpověď se může lišit v závislosti na tom, jak často vaše miminko kaká. Obecně budete potřebovat asi 24-36 novorozeneckých plenek týdně. Pokud vaše dítě kaká každý den, možná budete potřebovat 36 plen za týden.

Pokud vaše dítě kaká pouze jednou nebo dvakrát týdně, možná budete potřebovat pouze 24 plen. Pro každý případ je vždy dobré mít po ruce nějaké plenky navíc! Nikdy nemůžete mít příliš mnoho plen pro novorozence!

Pokud hledáte spolehlivou a cenově dostupnou značku plen, doporučila bych zvážit Pampers Swaddlers. Jsou to moje oblíbené novorozenecké plenky, protože jsou měkké a jemné k dětské pokožce, a přesto velmi savé. Navíc je indikátor vlhkosti skvělou funkcí, která vám pomůže zjistit, kdy je čas přebalit vaše dítě.

Kolik utratíte za plenky první rok?

Mnoho rodičů si klade otázku, kolik utratí za plenky během prvního roku svého dítěte. Hodně záleží na typu a značce plen, které používáte, ale když jsme rozebrali naše náklady na všechny tři děti…utratili jsme 20 000 $!

To je ohromující množství, kterému by se dalo velmi dobře předejít, kdybych provedla svůj výzkum před otěhotněním s každým dítětem. Díky tomu není třeba panikařit nebo mít chuť změnit svůj životní styl, protože používáním látkových plen můžete ušetřit peníze, aniž byste obětovali kvalitu. Zde je několik jednoduchých tipů:

-Kupte si, co potřebujete, když je to v akci.

-Nenakupujte ve velkém, pokud tak neušetříte.

-Používejte látkové ubrousky místo jednorázových ubrousků, abyste také ušetřili peníze!

Může dítě vydržet celou noc bez přebalování?

Většina miminek spí celou noc v plence. Jsou to rodiče, kteří ho nakonec mění, protože je jim nepříjemné, když je jejich dítě nosí celé hodiny, nebo aby zabránili tvorbě vyrážek. Pokud vaše dítě spí celou noc, aniž byste je museli převlékat, není důvod, proč to neudělat!

Pamatujte však, že pokud to děláte po delší dobu delší než tři dny, ujistěte se, že se nejprve pro jistotu poraďte s jejich pediatrem.

-Plenkové vyrážce lze předejít tím, že se ujistíte, že se zarudnutí nezhorší, a v případě potřeby budete neustále nanášet krém.

– Zajistěte, aby ke změnám nedocházelo příliš často, protože by to mohlo vést ke ztrátě močového měchýře, což by způsobilo prosakování.

-I když můžete jít celou noc bez převlékání, nezapomeňte jim každé ráno vyčistit zadek vlhčenými ubrousky nebo dětskými ubrousky. Zabráníte tak tvorbě bakterií na kůži, které by mohly vést k infekcím.

Jak poznáte, že plenka správně sedí?< /h2>

Plenka by měla přiléhat, ale ne příliš těsně. Přiléhavý střih umožňuje miminku volně se pohybovat a zabraňuje protečení. Pokud je plenka příliš volná, může způsobit prosakování nebo praskání (hovínka). Pas má dva nastavitelné patentky pro přizpůsobení velikosti v závislosti na velikosti/tvaru vašeho dítěte.

Pokud zjistíte, že zapínání na suchý zip jim trčí před břichem, místo aby ležely na kůži, můžete se upravit. to může být také indikátor toho, že jsou baculaté!