Jak dlouho by mělo dítě spát v kočárku do postýlky? Tipy

Jak dlouho by mělo dítě spát v kočárku do postýlky? Americká akademie pediatrů (AAP) doporučuje, aby děti spaly v kočárku během prvních čtyř až šesti měsíců života.

Poté se mohou přesunout do postýlky. Ale pokud máte malé miminko, možná vás zajímá, jak dlouho může bezpečně zůstat v kočárku.

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti:

-Kočárky jsou menší než dětské postýlky, takže ve vašem pokoji zaberou méně místa.

-Kočárky jsou často přenosnější než dětské postýlky, takže je snadno přenesete z jedné místnosti do druhé.

-Kočárky mají obvykle vyšší strany než dětské postýlky, díky čemuž se budou pro vaše dítě cítit pohodlněji a bezpečněji.

Pokud si nejste jisti, zda je vaše dítě připraveno přesunout se do postýlky, promluvte si se svým pediatrem. Mohou vám pomoci udělat to nejlepší rozhodnutí pro vaši rodinu.

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti, když se rozhodujete, jak dlouho nechat své dítě v kočárku:

-Věk vašeho dítěte

-Váha vašeho dítěte

-Spánkové návyky vašeho dítěte

– Velikost vašeho domova

– Počet lidí ve vaší domácnosti

Pokud máte nějaké obavy ohledně spánku vašeho miminka, určitě si promluvte se svým pediatrem. Mohou vám pomoci vytvořit bezpečné a zdravé prostředí pro spánek pro vaše nejmenší.

Mohou novorozenci spát ve smečce a hrát si bez kočárku?

Ano, novorozenec může spát ve smečce a hrát si bez nástavce na korbičku. Musíte se však ujistit, že pack n play je na pevném a rovném povrchu a že v prostoru na spaní nejsou žádné volné předměty nebo hračky.

Budete také chtít zajistit, aby vašemu novorozenci nebylo příliš teplo nebo zima, a to pomocí správného ložního prádla a oblečení. Nakonec vždy položte své dítě ke spánku na záda, abyste snížili riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS).

Můžete použít balíček n play jako kočárek?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů, zejména těch, kteří plánují cestovat se svým miminkem. Odpověď je ano, můžete použít pack n play jako kočárek. Před použitím je však třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve se ujistěte, že balíček pack n play, který používáte, splňuje všechny aktuální bezpečnostní standardy. Měla by mít pevnou matraci a být nízko u země, aby se z ní miminko nemohlo vyvalit. Zkontrolujte také, zda balení n play nemá nějaké mezery nebo otvory, do kterých by se vaše dítě mohlo zaseknout.

Za druhé, vždy používejte popruhy dodané s balením, abyste jej připevnili k něčemu pevnému. Zabráníte tak jeho převrácení, pokud se vaše dítě hodně pohybuje.

Nakonec se ujistěte, že máte své dítě na očích, když spí ve smečce a hraje si. I když je to nepravděpodobné, vždy existuje možnost, že by se něco mohlo pokazit. Máte-li jakékoli obavy, vždy je nejlepší chybovat na straně opatrnosti a kontaktovat svého lékaře.

Mohu spát, když je dítě vzhůru ve své postýlce?

Krátká odpověď je ano, můžete spát, pokud je dítě vzhůru ve své postýlce. Než tak učiníte, je však důležité si uvědomit několik věcí.

Nejprve se ujistěte, že je vaše dítě v bezpečí a nemůže se vyvalit z postýlky ani vylézt. Za druhé, nezapomeňte své dítě sledovat, abyste mohli reagovat, pokud vás bude potřebovat. A nakonec určitě dejte miminko do postele ospalé, ale probuzené, aby se naučilo usínat samo.

Pokud se budete řídit těmito pokyny, měli byste být schopni si odpočinout, i když je vaše dítě vzhůru ve své postýlce.

Jak dlouho může dítě spát v kočárku nebo v balení a hrát si?

Odpověď vás možná překvapí – podle AAP mohou miminka spát v kočárku nebo sbalit se a hrát si až čtyři měsíce! Je to proto, že tato zařízení poskytují bezpečné a pohodlné prostředí pro spánek pro vaše dítě.

Pokud se tedy ptáte, jak dlouho může vaše dítě spát v kočárku nebo v balení n play, odpověď je až čtyři měsíce! Jen nezapomeňte dávat pozor na své ratolesti a ujistěte se, že vždy spí bezpečně.

Jak přiměju své 3týdenní dítě, aby spalo v kočárku?

Prvním krokem je ujistit se, že vaše korbička je pro vaše dítě pohodlná a příjemná. Vložte dovnitř měkkou přikrývku a ujistěte se, že matrace je pevná. Můžete také přidat pár plyšových zvířátek nebo jiných předmětů, díky kterým se vaše dítě bude cítit bezpečně.

Jakmile budete mít korbičku hotovou, je čas začít zvykat miminko na spaní v ní. Začněte tím, že ho uložíte na krátké spánek během dne.

Postupně prodlužujte dobu, kterou tráví v kočárku, až tam stráví většinu svého denního spánku.

Může to trvat několik dní nebo dokonce týdnů, než si vaše dítě zvykne na spaní v kočárku, ale s trpělivostí a důsledností se nakonec dostanete!