Jak dárkově zabalit dětskou vaničku

Jak dárkově zabalit dětskou vaničku? Pokud chcete darovat vaničku pro miminko, musíte vědět pár věcí.

-Nejprve se ujistěte, že má příjemce otvor, který je dostatečně velký, aby se do něj vešla vana.

-Zadruhé určete, jaký typ vany obdarovaný preferuje – plastovou nebo pěnovou. Pokud si nejste jisti, je vždy bezpečné jít s plastovou vanou. Jakmile určíte tyto dva faktory, je čas začít balit! Nejlepších výsledků dosáhnete, když použijete ruční papír ve zvoleném barevném schématu.

– Zabalte celou vanu těsně do několika vrstev a pomocí pásky nebo stuhy ji zajistěte na místě. Završte svůj výtvor velkou mašlí a voila! Vytvořili jste rozkošný dárek pro každého nového rodiče.

Co se stane, když své dítě nekoupu?

Pokud máte vlastní miminko, pak víte, že pořád něco dělá. Neustále se pohybují a hrají si s věcmi.

Ale co se stane, když je nekoupeme? Pokud jde o miminka, existuje mnoho různých názorů na to, zda jim každodenní koupání prospívá nebo škodí jejich zdraví. Někteří lidé si myslí, že koupání může vysušit pokožku a způsobit vyrážky, zatímco jiní věří, že je důležité udržovat se v čistotě, protože se tak často špiní.

Nicméně podle odborníků z Johns Hopkins University School of Medicine (JHUSOM) v Baltimore Maryland USA; každodenní koupele mohou ve skutečnosti pomoci chránit kojence před rozvojem ekzému později v životě – zvláště v kombinaci s hydratací po každé koupeli.

Jaký je tedy verdikt? Koupejte své dítě každý den, ale ujistěte se, že jeho pokožku poté hydratujete! To jim pomůže udržet je čisté a zdravé.

Mohu se koupat se svým měsíčním dítětem?

Mnoho rodičů si klade otázku, zda mohou své dítě koupat. Odpověď je ano, můžete své dítě koupat, pokud dodržíte určitá bezpečnostní opatření.

Zde je několik tipů pro koupání vašeho dítěte:

-Před přidáním dítěte se ujistěte, že voda není příliš horká nebo příliš studená tím, že ji otestujete loktem. Voda by měla mít teplotu kolem těla, což je asi 98 stupňů Fahrenheita.

-Vždy ve vaně mějte jednu ruku na dítěti.

-Používejte jemné mýdlo, které nebude dráždit pokožku a vyhněte se vniknutí šamponu nebo mýdla do očí dítěte.

– Po koupeli všechno mýdlo úplně opláchněte, aby nedošlo k podráždění.

-Dítě zcela osušte měkkým ručníkem a po koupeli je udržujte v teple.

Většina miminek si koupel užívá a může to být příjemný způsob, jak si odpočinout a sblížit se s vaším malým dítětem. Jen nezapomeňte přijmout opatření, abyste je udrželi v bezpečí ve vaně!

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka a nevíte, jak vyrobit osušku pro miminko, přečtěte si návod na výrobu osušky pro miminko a vše, co potřebujete vědět

Kam dáváte své dítě, když se sprchujete?

Když máte novorozeně, je tak těžké najít si čas pro sebe. Neustále je krmíte a přebalujete, koupete miminko (a někdy i sebe). Všichni se chceme cítit čistě a svěže, ale s novým miminkem to může být těžké.

Zjistila jsem, že jedno místo fungovalo dobře, když byla moje miminka novorozená, dokud se ode mě nemohla odplazit: ve sprše se mnou! Pokud nemáte vanu/sprchový kout, investujte do nafukovací vany, která se vejde přímo do vaší vany, nebo použijte jedno z těch malých plastových umyvadel, které visí na boku vany.

Novorozenci se v žádném případě nemusí koupat každý den, ale pokud je dokážete navyknout na to, aby byli s vámi ve sprše, bude o jednu věc méně, když přijde čas na jejich koupel.

Poznámka: Pokud máte kočárek a neznáte proces jeho otevírání, podívejte se na návod, jak otevřít kočárek Combi Umbrella pro průvodce.

Je v pořádku se koupat se svým dítětem?

Na tuto otázku neexistuje správná ani špatná odpověď – je to prostě osobní preference. Někteří rodiče volí koupání s dětmi každý den, jiní to dělají jen při zvláštních příležitostech.

Ať už se s dítětem rozhodnete koupat nebo ne, určitě myslete na bezpečnost. Ujistěte se, že voda není příliš horká a vaše dítě je vždy na dosah. Může být také užitečné, když je v případě nouze přítomen další dospělý.

Koupání může být pro rodiče i děti zábavným zážitkem. Je to skvělý způsob, jak se uklidit a strávit spolu kvalitní čas. Jen se ujistěte, že je to něco, co vás oba baví!

Poznámka: Jako nastávající maminka vám připadá matoucí, kdy je vhodné koupat se při porodu? Připravili jsme tento návod, kdy se můžete po porodu koupat

Jak se koupete s novorozencem?

Pokud vás zajímá, jak se společně koupat s novorozencem, je to docela jednoduché. Zde jsou kroky:

Napusťte si vaničku dostatečným množstvím vody, aby se v ní vaše miminko mohlo bezpečně koupat. Přidejte do vody trochu jemného mýdla nebo dětského mycího prostředku. Ponořte své miminko do vany a jemně je masírujte mýdlem. Po koupání dítě opláchněte čerstvou vodou.

Ujistěte se, že nikdy nenecháte své miminko ve vaně bez dozoru, a to ani na pár sekund. A vždy před vložením miminka do vaničky otestujte teplotu vody! Příliš horká voda ve vaně může způsobit vážné popáleniny.