Jak daleko mám být pro těhotenské fotografie? Průvodce pro vás!

Jak daleko mám být na těhotenské fotky? Tuto otázku si často klade spousta čerstvých matek. Nebojte se, protože v tomto článku vám poskytneme podrobného průvodce.

Je těžké přesně vědět, kdy byste si měli naplánovat mateřské focení, ale tady je pár dobrých pravidel:

-Abyste je mohli použít jako referenci, musíte mít vyplněno alespoň 15 těhotenských fotografií.

-Doporučujeme mít v bance více než 20 obrázků, abychom si mohli vybrat své oblíbené a pracovat s tím, co máme. Tímto způsobem se nebudete cítit uspěchaní nebo ve stresu v den natáčení, pokud něco není dokonalé! Chceme, aby tato společná doba byla zábavná a odpočinková, protože je to tak vzrušující doba ve vašich životech 🙂

-Pokud je to možné, zkuste nestřílet těsně před termínem, protože je pravděpodobné, že dítě přijde brzy … a možná vám bude chybět ta úžasná novorozenecká fáze, za kterou se všichni modlíme!

Toto je obzvláště důležité, pokud máte přijít v zimě nebo v noci, protože pravděpodobně nebudete chtít jít ven a fotografovat v super chladném počasí (nebo možná je horko).

Jak dlouho trvá mateřská dovolená?

Délka mateřské dovolené se liší podle země a povolání. V Japonsku je ženám zaručeno 106 dní placené mateřské dovolené podle jejich pracovní smlouvy, zatímco v Kanadě neexistuje vládou legislativní minimální počet týdnů, které musí zaměstnavatelé nabídnout.

Některé společnosti dokonce nabízejí více než 52 týdnů s plnou mzdou !! Není příliš ošuntělé, že ?! To znamená, že každý měsíc vaše tělo projde celou transformací fyzické přípravy na porod.

Vaše těhotenství lze měřit třemi trimestry, z nichž každý trvá přibližně 12 týdnů. V každém trimestru budete pociťovat různé příznaky a vedlejší účinky transformace, kterou vaše tělo prochází, protože se stane domovem pro to vzácné malé semínko, které ve vás roste!

Prvních několik měsíců je obvykle tím, že většina žen uvádí, že se cítí nejlépe během celého těhotenství, ale po těchto počátečních měsících se věci začnou dramaticky měnit, pokud jde o to, jak se cítíme fyzicky a emocionálně, což nás vede k našemu dalšímu tématu na blogu: ranní nevolnost/ celodenní nemoc nebo jak tomu dnes říkají.

Který měsíc je nejlepší pro focení v mateřství?

Nejlepší měsíc pro mateřské fotografování je obvykle čtvrtý měsíc těhotenství. V tuto chvíli pravděpodobně budete ukazovat a bude snazší určit, ve kterém trimestru se nacházíte!

Jak se oblékat v těhotenství bez těhotenského oblečení?

Není to snadné, ale dá se to zvládnout. Ve vašem šatníku je spousta věcí, které pravděpodobně stále nosíte, například džíny a sukně, které vám teď budou fungovat. Pravděpodobně máte také nějaké dlouhé košile nebo tuniky, které zakryjí pas těchto kalhot, takže by to mohlo pomoci s oblékáním právě teď!

Existuje nějaký problém, pokud v noci špatně spíme kvůli pohybu dítěte?

Ne. Mnoho těhotných žen uvádí, že se cítí nejlépe, když nemají dostatek spánku za noc, zvláště pokud zůstávají aktivní po celý den. Jedna věc, kterou byste měli sledovat, je, kolik kofeinu denně konzumujete, což může ovlivnit vaši kvalitu odpočinku.

Které země nemají placenou mateřskou dovolenou?

Spojené státy nemají placenou mateřskou dovolenou pro většinu žen.

Co si mám vzít na léto na mateřskou?

Nejlepší věc, kterou v létě nosit na mateřství, je něco lehkého a prodyšného.

Které země zaplatily mateřskou dovolenou?

Kanada, Mexiko, Austrálie, Německo & Spojené království nabízí placenou mateřskou dovolenou prostřednictvím vládních programů nebo plánů sociálního pojištění.

Co mám nosit ve třetím trimestru?

Ve třetím trimestru je nejlepší nosit něco, co vám pohodlně sedí.

Jaké oblečení si mám koupit na mateřskou?

Je důležité, abyste při nákupu oblečení během těhotenství mysleli na to, jak se budou během těhotenství a po porodu hodit a cítit.

Kdy byste měli přestat nosit džíny během těhotenství?

Nejlepší je přestat nosit džíny během třetího trimestru.

Proč byste se v těhotenství měla vyhýbat vysokým podpatkům?

Vysoké podpatky mohou způsobit, že se těžiště ženy posune dopředu, což by mohlo způsobit přetažení zad a natažení vazů v pánvi. To zvýší nepohodlí jak pro matku, tak pro dítě po celou dobu těhotenství a po porodu.

Kdy začíná mateřská dovolená?

Mateřská dovolená začíná přibližně ve 36. týdnu – ale to se v jednotlivých zemích liší.

Je 12 týdnů příliš brzy na těhotenské oblečení?

Nikdy není příliš brzy začít nosit těhotenské oblečení.

Kdy byste měli přestat spát na zádech?

Neměli byste spát na zádech, jakmile dosáhnete 34. týdne těhotenství – protože váha dítěte to bude nepříjemné jak pro matku, tak pro dítě, stejně jako potenciálně způsobí bolest dolní části zad.

Co si mám obléknout na příležitostné těhotenské focení?

Při návštěvě příležitostného těhotenského focení je důležité nosit oblečení, které lichotí vašemu typu postavy a díky kterému se budete cítit přitažlivě. Ženám, které si uvědomují větší břicho během těhotenství, se doporučuje přetisk oblečení.

Mezinárodní centrum pro kojení navíc klade důraz na vyhýbání se vypasovaným topům ve prospěch volnějších blůz a šatů pro dosažení lichotivějších výsledků při fotografování.