Jak by měly plenky sedět? Tipy

Jak by měly plenky sedět? Aby bylo zajištěno, že plenky dobře padnou, měly by být přiléhavé, ale ne příliš těsné. Mezi plenku a pas dítěte byste měli být schopni vměstnat dva prsty.

Nožičky plenky by také měly přiléhat, ale ne tak těsně, aby zanechávaly stopy na pokožce vašeho miminka. Pokud nepoznáte, zda je plenka příliš těsná, zkuste si ji nasadit sami, abyste si udělali lepší představu, jak sedí. Pamatujte, že dobře padnoucí plenka pomůže udržet vaše dítě v pohodlí a suchu.

Pokud si nejste jisti, jak správně nasadit plenku, neváhejte požádat o radu svého pediatra nebo jiného lékaře. Pomohou vám najít perfektní střih pro vaše nejmenší.

Kolik hodin by mělo dítě nosit plenku?

Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, protože každé dítě je jiné. Většina odborníků se však shoduje na tom, že děti by neměly nosit plenky déle než dvě hodiny v kuse.

Je to proto, že plenky mohou způsobit podráždění pokožky a také proto, že mohou vést k plenkové vyrážce. Pokud potřebujete nechat své dítě v plence déle než dvě hodiny, nezapomeňte mu plenku často kontrolovat a co nejdříve ji vyměňte.

Nezapomeňte také dát svému dítěti dostatek příležitostí k pohybu a protažení nohou. Čas bez plen je důležitý pro zdraví a vývoj vašeho dítěte, takže se snažte, aby to bylo prioritou ve vaší každodenní rutině.

Mají Pampers Swaddlers přestřiženou pupeční šňůru?

Pampers Swaddlers nemají přestřiženou pupeční šňůru. Používáte-li pro novorozence Pampers Swaddlers, budete muset v plence udělat malou štěrbinu, aby jím šňůra prošla. Nedoporučujeme používat Pampers Swaddlers s pupeční kýlou.

Vyprší platnost plen?

Ne, plenky technicky nevyprší. Časem však mohou ztratit nasákavost. Takže pokud máte neotevřené balení plen, které je pár let staré, bude asi nejlepší koupit prostě nové. Totéž platí pro otevřená balení plen, která jsou starší než rok.

Pokud si nejste jisti, zda jsou vaše plenky stále dobré nebo ne, vyzkoušejte tento test: Položte plenku na předloktí a nalijte na její střed malé množství vody.

Pokud se voda hned vsákne do plenky, tak je to ještě dobré. Pokud se voda tvoří na vrchu plenky, pak je čas se toho zbavit.

Samozřejmě, i když jsou vaše plenky stále technicky dobré, možná je nebudete chtít používat, pokud jsou starší než několik let. Pleny jsou totiž navrženy tak, aby byly savé, takže je možné, že by mohly začít prosakovat, pokud by ztratily část své savosti.

Měli byste si po každém týdnu vyměňovat plenky?

Krátká odpověď zní ne, nemusíte svému dítěti měnit plenky pokaždé, když mrkne. Měli byste však sledovat indikátor vlhkosti na jejich plenách a snažit se jej vyměnit, než dosáhne kapacity.

Dobrým pravidlem je měnit novorozenecké plenky každé dvě až tři hodiny a jak stárnou, můžete tento interval prodloužit na čtyři až šest hodin. Samozřejmě se vyskytnou situace, kdy budete muset přebalovat častěji – například když má vaše dítě průjem nebo když mu protéká plenka.

Pokud používáte látkové plenky, nemusíte je měnit po každém týdnu. Stačí je doplnit novou vložkou nebo vyměnit celou plenku, pokud je mokrá.

Počítá se hovínko jako mokrá plenka?

Nejsem si jistá, jestli se kakání počítá jako mokrá plenka, ale vím, že to není nic příjemného. Pokud má vaše dítě mokrou plenku, je nejlepší ji co nejdříve vyměnit.

Mokrá plenka může způsobit podráždění a nepohodlí pro vaše dítě, takže je důležité, aby byly suché a pohodlné.

Pokud si nejste jisti, zda je plenka vašeho dítěte mokrá, můžete to vždy zkontrolovat prohmatáním vnější strany plenky. Pokud je vlhká nebo vlhká, je pravděpodobné, že je třeba ji vyměnit. Je také dobré zkontrolovat vnitřek plenky, zda není mokrý.

Takže i když si nejsem 100% jistá, jestli se hovínko počítá jako mokrá plenka, řekla bych, že je nejlepší mýlit se na straně opatrnosti a vyměnit je co nejdříve. Udržujte své dítě šťastné a pohodlné tím, že udržíte jeho plenky čisté a suché!

Mám přebalovat před nebo po krmení?

Nejlepší je přebalovat dítě před tím, než je nakrmíte. Tímto způsobem se můžete vyhnout případným nehodám, když se je snažíte nakrmit.

Navíc to bude o jednu věc méně, o kterou se budete muset starat poté, co je nakrmíte. Takže až se příště budete připravovat na krmení svého prcka, nezapomeňte mu nejprve přebalit! Později vám za to poděkují.

co si o tom myslíte? Přebalujete své dítě vždy před krmením? Dejte nám vědět v komentářích níže! Rádi bychom od vás slyšeli.

Jsou lepší Pampers nebo Huggies?

To je otázka, kterou si klade mnoho nových rodičů. I když existuje mnoho různých značek plen, tyto dvě jsou nejoblíbenější. Takže, který z nich je lepší?

No, to upřímně záleží na vašich individuálních potřebách a preferencích. Někteří rodiče zjišťují, že Pampers na jejich miminka fungují lépe, jiní dávají přednost Huggies. Není zde žádná špatná odpověď – jde o to, co nejlépe vyhovuje vám a vašemu dítěti.

Samozřejmě, cena je vždy také faktorem, který je třeba zvážit. Pampers bývají o něco dražší než Huggies, ale také poměrně často nabízejí kupóny a slevy. Na konci dne, ať už si vyberete kteroukoli značku plen, vaše dítě bude šťastné a pohodlné.